Zavrieť

Porady

Vrátenie preplatku z ročného zúčtovania ZP

EFA EFA

EFA je offline (nepripojený) EFA

Dostali ste už všetci preplatky z ročného zúčtovania ZP? Ja zatiaľ nie, ani informáciu o chybe alebo niečom podobnom. Ide o VZP.
Usporiadat
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Pán Mihál, myslím, že ste urobili všetko pre to, aby to aj pracovníci z VZP pochopili a zvládli. Ale nie všetci sú chápaví tak rýchlo a je to naozaj niečo nové, čo sa musí oťukať ( i keby mnohí by boli radšej, keby to nebolo vôbec). Ale oni to určite postupne zvládnu.
0 0
kvitko kvitko

kvitko je offline (nepripojený) kvitko

Mne osobne už vrátili preplatok, ale ako vám mám pravdu povedať, ani som nevedela že nejaký mám, teda vedela, ale bolo to pod 100,- Sk, tak som si myslela že to ani neuvidím, ale vrátili mi ich. jedná sa však len o 4,- Sk, takže to im asi problém skontrolovať nerobilo.
0 0
EFA EFA

EFA je offline (nepripojený) EFA

U mňa išlo o preplatok viac ako 9 tisíc (súbeh príjmov zo zamestnania a SZČO, ČZD zo SZČO v roku 2004 oveľa vyšší ako v roku 2005). Ako som písala v príspevku č. 17, peniaze sú vraj poslané, takže ja som s ročným zúčtovaním spokojná.
0 0
Ludula Ludula

Ludula je offline (nepripojený) Ludula

žena
Môj manžel mal preplatok vo výške 3600,- Sk, VZP mu ho neuznala a ja nakoľko som bola presvedčená, že ide o správny vypočet a preplatok mu vznikol z dôvodu že bol SZČO+Inval.dôchodca a za obdobie 9-12/05 mal príjem menší ako 13000,-Sk. Ja som sa 20.11.2006 odvolala doporučeným listom kde som žiadala o opätovné prekontrolovanie podaného RZ a zároveň som žiadala VZP o písomne vyjadrenie sa k mojej sťažnosti. Do dnešného dňa som však nedostala žiadnu odpoveď. Chcem sa Vás milí poraďaci opýtať do koľkých dní by mi mala VZP odpovedať na môj list. Mam ešte čakať alebo postupiť moju sťažnosť ďalej?
Ludula
0 0
Ludula Ludula

Ludula je offline (nepripojený) Ludula

žena
ZP na moju sťažnosť neodpovedala tak som napokon napísala ja im opäť list, že ak mi ZP neodpovie obratom na moju sťažnosť postupim celý prípad Úradu pre dohľad nad zdrav. starostlivosťou. A verte neverte dnes mi prišlo zo ZP oznámenie, že preplatok mi bude do 21.1.07 poslaný.
Chcem sa touto cestou poďakovať hlavne p. Mihálovi, nakoľko bez jeho rad by som o preplatok nebojovala a nebol by mi vrátený.
Ďakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať