Zavrieť

Porady

Digital.kamera-stiahnutie-DVD

Nemá niekto skúsenosti s digitalnou kamerou a sťahovanie do počitača - napálenie na DVD , Mam program VideoStudio6 a neviem ako sním robiť. Jednoducho chcem len stiahnuť z kamery do počitača mam to aj stiahnuté ale neviem ako zmeniť súbor aby sa mi to dalo pozerať na DVD prehrávači.
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Aďka30
Nemá niekto skúsenosti s digitalnou kamerou a sťahovanie do počitača - napálenie na DVD , Mam program VideoStudio6 a neviem ako sním robiť. Jednoducho chcem len stiahnuť z kamery do počitača mam to aj stiahnuté ale neviem ako zmeniť súbor aby sa mi to dalo pozerať na DVD prehrávači.
To, že máš VideoStudio6, ešte neznamená, že môžeš s ním všetko uribiť, čo si napísala. Takto cez správu Ťa ani nikto nenaučí s tým robiť. To je také, ako keby si napísala, že máš šijací stroj a chceš si ušiť sako, nech Ti poradai, ako sa to robí.

Ja mám tiež podobné editovacie programy, a prelúskal som sa tým sám - spôsobom pokus-omyl. Treba si pozrieť ten návod alebo spustiť tutorial (má ho väčšina softu) - taký rýchlokurz.

PRedpokladám, že ten editovací program Videostudio si dostala ku kamere alebo k PC, ak máš na základnej doske port Firewire. Ak ho nemáš, tak si si musela kúpiť samostatnú kartu s Firewire vstupom, inak by si nemohla sťahovať video z digi kamery do PC. Aj k týmto kartám dávajú nejaký editovací soft, ALE! v oklieštenej verzii. Aj ten môj je schopný stiahnuť video, editovať ho, ale keď to chcem napáliť na médium, tak tá verzia má funkcionalitu len pre napáslenie na CD ako Video CD disku. Ak by som to chcel napáliť na DVD, musel by som si zakúpiť osobitný modul - DVD Creator.

Sťahovanie videa do PC, jeho úprava a konverzia na CD nie je veľmi ťažké, ale nie je to ani také ľakhé ako kopírovnie súborov z jedného priečinka do druhého. Chce to trochu prečítať manuál.

Uvádzaš, že to už máš stiahnuté. Tak ďalší krok bude konverzia toho videoprojektu na formát AVI (lepšia kvalita, ale väčší súbor) alebo MPG (nižšia kvalita, ale menší súbor). Až tento súbor potom môžeš napaľovať na médium (DVD video alebo Video CD - aby to mohlo byť prehrávané v DVD prehrávači). Takže musíš tam nájsť funkcionalitu Convert alebo Save Videoproject.

Takto na diaľku Ti neviem viac pomôcť, v práci s editačným softom som tiež len amatér- samouk.
Naposledy upravil Chobot : 22.11.06 at 09:10
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

ja len doplnim jednu velmi dolezitu vec. ak na konverziu videa z kamery do "DVD" formatu pouzijes domace programy, vysledna kvalita ta moze nemilo prekvapit a vysledny obraz bude horsi ako na starej zaprasenej VHS kazete

nepises v akom formate mas to video stiahnute v PC, ak pouzivas kameru na DV ci mini DV kazety, mala by mat jedna hodina zaznamu ulozena na disku pocitaca cca 13 GB. nepoznam tvoj soft, ale doporucujem ti prestudovat manual, tam sa dozvies aj jednoduche rady ako vystrihnut kus filmu a ako ho potom dostat na DVD.
0 0
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

No ja som stahovala z kamery do PC aj cez USB kabel, ale DVD sa vyrobit nadalo a SVCD bola hrozna kvalita. Tak som dokupila i-link a stahujem cez neho. DVD mi vyrobit neide stale,ale video CD ma pekny obraz. Ja pouzivam pinnacle studio, tam je v menu Capture (to je na stahovanie), uklada mi to v hornej casti do takych stvorcekov, vyzera to ako film. Ak je stiahnute skoncene, kliknem na Edit, tie stvorce zhora popresuvam do dolnej polovice a tam sa to da vselijako upravovat. Doplnit titulky, hudbu, rôzne filmové efekty. Keď to už je urobené, tak klinknem na make movie, tam si vyberiem formát a napaľujem. Mám ešte aj iný program na "výrobu" filmov a ten je na podobnom princípe.
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

No ja som prave teraz skúšala cez windows movie maker.Ešte som to celé neprelúskala ale dajú sa s tým robiť super veci a hneď napáliť aj na DVD. Je to súčasť Win XP ale je to potrebné sťahovať cez vysokorýchlostný kablik, po pripojení kamery k PC automaticky vyhľadá a spustí program, stiahne do PC, kde sa uloží a potom už len záleží na tom čo s tým kto chce čo urobiť. Dá sa to urobiť ako hotový film, prezentácia s efektami, rôzne fotky, atď...
0 0
Aďka30 Aďka30

Aďka30 je offline (nepripojený) Aďka30

Včera som to napálila na DVD.
Sťahovala som to cez Movie Maker,koncovka tam je wmv, potom som to prehodila na Avi koncovku, a cez program Divix to DVD, som to prehodila na DVD, ale je tam zlá kvalita. Teraz by som to potrebovala niečim vyčistiť ale neviem ako aby tam bola dobrá kvalita.
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

No nevyčistíš to podľa mňa ničím, pretože ak si to sťahovala cez "wmv " tak je to jednoducho na úkor kvality.Mám to odskúšané aj u mňa to tak vyšlo. Tiež na tom práve pracujem ako to vylepšiť.Ešte záleží na tom cez aký kábel si to sťahovala lebo vraj cez USBéčka je kvalita veľmi mizerná. Ja používam vysokorýchlostný špeciálny kábel. Iba, že by si to stiahla v inom formáte , ja to nemám ešte celkom všetko preskúšané ale skúsila som tiež to stiahnúť cez DVi (PAL ) ,som to stiahla v inom formáte . Výsledok bol úžasný , absolútne čisté no bohužiaľ je to veľmi veľké . CCa 1 a 1/2 hodinové video vyšlo na 17 Gb a to by som to musela rozkúskovať na 4 časti ak by som to chcela napáliť na dvd.
Tak skúšať budem ďalej a ak by si na niečo prišla , daj vedieť.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Evaman
No nevyčistíš to podľa mňa ničím, pretože ak si to sťahovala cez "wmv " tak je to jednoducho na úkor kvality.Mám to odskúšané aj u mňa to tak vyšlo. Tiež na tom práve pracujem ako to vylepšiť.Ešte záleží na tom cez aký kábel si to sťahovala lebo vraj cez USBéčka je kvalita veľmi mizerná. Ja používam vysokorýchlostný špeciálny kábel. Iba, že by si to stiahla v inom formáte , ja to nemám ešte celkom všetko preskúšané ale skúsila som tiež to stiahnúť cez DVi (PAL ) ,som to stiahla v inom formáte . Výsledok bol úžasný , absolútne čisté no bohužiaľ je to veľmi veľké . CCa 1 a 1/2 hodinové video vyšlo na 17 Gb a to by som to musela rozkúskovať na 4 časti ak by som to chcela napáliť na dvd.
Tak skúšať budem ďalej a ak by si na niečo prišla , daj vedieť.
Presne ako hovoríš, cez USB je slabá kvalita. Najlepšie je to sťahovať cez Firewire konektor, vtedy to ide vo formáte AVI, ale zabeire to neskutočne veľa priestoru na disku.
0 0
Aďka30 Aďka30

Aďka30 je offline (nepripojený) Aďka30

Sťahovala som to v wmv. ale cez radič IEE(koncovka je taká ako USB kľuč.) to mi stiahol do menšieho formátu (stlačilo mi to), Ale mam ten program Video studio 6 a ešte som to neskúšala, nemám ešte preštudovaný celý program ale si myslím, že tam by to mohlo byť lepšie.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

adka, ak si to stahovala cez IEEE, tak vstupne video by malo byt OK. ale koncovka nie je taka ista ako pri USB kluci. bud si pouzila USB kabel, alebo sa mylis v tej podobnosti.
dalej ide o to, ze ak si potom upravene video ulozila do formatu WMV, rapidne si mu zhorsila kvalitu. dalsi prevod na AVI kvalite videa nepridal, naopak, nasledny prevod z AVI na DVD (mpeg2) videu kvalitu opat ubera. cize ty si to video minimalne 2x znehodnotila, tak sa nemozes divit ze vysledna kvalita videa je naprd.
doporucujem video stahovane z kamery ukladat vo formate AVI a z tohoto formatu hned previest na DVD, pretoze kazde konvertovanie z formatu do formatu tomu videu obera kvalitu...
treba si postudovat trosku stranky s upravou videa, pretoze takto na dialku v par prispevkoch sa cela zalezitost vysvetlit dopodrobna neda.
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

A ako previesť stiahnuté AVI s veľkosťou 17Gb na DVD ale tak aby to nebolo vo formáte pre DIViX a zmestilo sa to na 1 dévedečko.
0 0
scorp scorp

scorp je offline (nepripojený) scorp

Človek, sivý a fúzatý.
Neodporucam stahovat z kamery (digitalnej) cez USB. Idealne je cez DV kartu, v niektorych pocitacoch je to standard, inak sa da kupit cca 500-600 Sk bez DPH aj s kablom a niekedy aj s nejakym softverom. Osobne vsak odporucam Nero, ktory kazdy "palic" pozna. V kombinacii so spominanou kartou a vystupom z kamery-oznaceny DV output prepojite pocitac a kameru. Cez Nero je "zachytavat video" vybrat format:"iny" a ponukne MPEG. A ste v pohode. Nasledne vypalite DVD. Jenoduche a ucinne.
0 0
Aďka30 Aďka30

Aďka30 je offline (nepripojený) Aďka30

Neviem či som správne pochopila DV karta je niečo ako radič IEEE 1394, kde sa prepája káblom kamera a počitač? Alebo to je niečo iné. Nero ma funkciu na sťahovanie videa z kamery?
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

adka k tomu kablu ano, k neru neviem, ale myslim ze nero ma len "prevodnik" videa.
takze by ti malo stacit stiahnut video cez tvoj kabel na disk a nerom z toho urobit DVD. (pokial z videa nemienis povystrihovat zabery..)
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Aďka30
Neviem či som správne pochopila DV karta je niečo ako radič IEEE 1394, kde sa prepája káblom kamera a počitač? Alebo to je niečo iné. Nero ma funkciu na sťahovanie videa z kamery?
Radič IEEE má aj označenie 1394 alebo sa tiež značí ako DV, pretože hlavným účelom je sťahovanie formátu - Digital Video (preto DV). Je to to isté, len inak označené.

Nero nie je iba jedna aplikácia. Je to balík rôznych aplikácií a má niekoľko verzií. Záleží od verzie, čo všetko je v nej obsiahnuté. Vo vyšších verziách to môže byť, nejaké Nero Express alebo staršie Freeware alebo demo verzie to asi nebudú mať.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

este doplnim ze moze mat aj oznacenie fire wire (ohnivy drat, pre vysoku prenosovu rychlost)
0 0
fosius fosius

fosius je offline (nepripojený) fosius

Na 80%-súhlasím s chobotom.Len chcem dodať že po stiahnutí a editovaní videa je nutné vyrenderovať video a potom vytvoriť video súbor (Trvá to strašne dlho,najlepšie je dať renderovať video na noc)až potom je možné napaliť na DVD_medium Doporučujem získať Video studio 10.Alebo Ulead video studio 9.
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Na kvalitné spracovanie videa z kamery slúži digitálny AV prevodník. Je to malé zariadenia veľkosti cigaretovej kravičky. K týmto zariadeniam sa štandardne dodáva software, ktorý zabezpečí kvalitné uloženie dát z Kamery do PC. Keďže máte digitálnu kameru, tak dáta sú uložené digitálne a prenos 0 a 1 na PC je bezstratové.

Následne je potrebné spracovať súbor do štandardného tvaru - bezstratová komprimácia, alebo stratová (zníženie kvality obrazu a zvuku).

A potom samotná tvorba DVD. Nestačí iba nakopírovať a už to pôjde, lebo DVD formát má svoje štandardy...

Ale na všetko je software... Najdlhšie na tom trvá prenos dát do PC a komprimácia (konverzia)

P.S. Ospravedlňujem sa, teraz som dočítal všetky ostatné príspevky a vlastne som napísal zhrnutie všetkého... Teda zbytočný príspevok
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Evaman
A ako previesť stiahnuté AVI s veľkosťou 17Gb na DVD ale tak aby to nebolo vo formáte pre DIViX a zmestilo sa to na 1 dévedečko.
Odporúčam dvojvrstvové DVD = 9,2 GB veľký súbor. A bude potrebné použiť stratovú konverziu. Žiaľ. Pozrite si stránku s nástrojmi http://www.ripit4me.org/
0 0
pps_57 pps_57

pps_57 je offline (nepripojený) pps_57

Je aj taka moznost co praktizujem, ja to robim takto - napalim to na DVD-RW medium v DVD rekorderi, pri DVD R ho musim finalizovat!, subory vob prekopcim do pc a vhodnym program napr k DVD mechanike je to POWER DVD si to zeeditujem Z Power DVD sa to potom vypali na DVD je tam moznost titulky prechody hudba hlas.... ale tiez dobre posluzi na strih nenapadný Chopper XP z http://www.digital-miner.com/.
0 0
Barakon Barakon

Barakon je offline (nepripojený) Barakon

Súhlasím s Duficekom /10/, toto nie je jednoduchá téma. V krátkosti , je jedno čím to dostaneš do PC /pevný disk/, určite nie cez infra ap., podstatné je aby si to dostala do PC vo formáte v ktorom je to natočené v kamere / predpokladám, že v DV kodeku - večšina digitálnych kamier/. Ďalej keď to máš už na pevnom disku, tak to potrebuješ spracovať v nejakom editore / napr. Studio Pinnacle, Vegas, ap., len nie v Movie Maker, ktorý je súčasťou Windowsu. Vo vybranom editore si to postriháš ap., Nakoniec to dáš spracovať do formátu ktorý preferuješ napr. DVD,SVCD,VCD,DivX ap., potom v nejakom authoringovom programe si to napáliš na potrebné médium. Čiže, pri grabovaní / naťahovaní videa z kamery do PC/nemala by si dané video kompritovať, ale až po spracovaní na PC. A potom záleží už len od teba aký chceš mať výstup daného videa. Odporúčam navštíviť stránku - tvfreak.cz.
Poprípade sa ozvi na ICQ 294-608-136
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať