Zavrieť

Porady

mzda a skrátený úväzok

Mám pracovníčku, ktorá mení pracovný úväzok z 30 hodín ( 4x7,5 h do týždňa) na 36 hodinový úväzok (4x7,5 a posledný deň v týždni 6 hod.) Samozrejme sa jej mení výška mzdy. Neviete mi niekto poradiť rýchlo, ako treba postupovať? Nieako mi to dnes nepáli.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenkal je offline (nepripojený) zdenkal

    zdenkal
    Pracovníčka nemá minimálnu mzdu. Mzdu má 15 000,- takže pri zvýšení úväzku jej vyjde aj vyššia mzda. Môžete mi poradiť nieaký vzorec?

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    zdenkal
    Pracovníčka nemá minimálnu mzdu. Mzdu má 15 000,- takže pri zvýšení úväzku jej vyjde aj vyššia mzda. Môžete mi poradiť nieaký vzorec?
    15000 : 30 x 36 = 18000

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    A ako je to s priemerom,keď je zamestnanec napr. na 30 hod a od budúceho mesiaca bude na 40 hod mesačne. Ako prepočítam priemer?
    Ďakujem.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Keďže priemerný zárobok s určuje ako hodinový, nemá na jeho výšku vplyv, že sa zmenila výška úväzku. T.j. v priebehu štvrťroka pri zmene úväzku sa priemer neprepočítava, ďalší štvrťrok vypočítaš štandardným spôsobom.

    helas je offline (nepripojený) helas

    helas
    Dobrý deň,
    prosím poraďte mi ako mám vypočítať mzdu pracovníkovi, ktorý má skrátený pracovný uvazok na 6 hod. denne. Doteraz mal mzdu 5 175,- Sk mesačne.
    Neviem ako k tejto sume došli, ale keďže to mal v zmluve, tak som mu dávala
    túto čiastku. Lenže teraz od 1.10. sa zvýšila minimálna mzda, nemala by som
    nejakým spôsobom zvýšiť mzdu aj jemu?
    Ďakujem

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    helas
    Dobrý deň,
    prosím poraďte mi ako mám vypočítať mzdu pracovníkovi, ktorý má skrátený pracovný uvazok na 6 hod. denne. Doteraz mal mzdu 5 175,- Sk mesačne.
    Neviem ako k tejto sume došli, ale keďže to mal v zmluve, tak som mu dávala
    túto čiastku. Lenže teraz od 1.10. sa zvýšila minimálna mzda, nemala by som
    nejakým spôsobom zvýšiť mzdu aj jemu?
    Ďakujem
    Keďže robil denne 6 hodín a ostatní 8 hodín, počítali mu to ako 3/4 pracovný úväzok. Výpočet 6900*75% = 5175,-. Po zvýšení minimálnej mzdy by mala byť jeho mesačná mzda od októbra 2006 7600*75% = 5700,-.

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    jankasm
    Keďže robil denne 6 hodín a ostatní 8 hodín, počítali mu to ako 3/4 pracovný úväzok. Výpočet 6900*75% = 5175,-. Po zvýšení minimálnej mzdy by mala byť jeho mesačná mzda od októbra 2006 7600*75% = 5700,-.
    Súhlasím a len doplním, že zároveň musí byť dodržaný minimálny mzdový nárok (napr. 43,70/hod. pre 1. stupeň náročnosti práce).

    helas je offline (nepripojený) helas

    helas
    Ďakujem, už som si to aj sama vypočítala, osvietilo ma, keď som poslala otázku, ale aj tak ďakujem veľmi pekne aspoň sa mi to potvrdilo. A ešte teraz, mám opraviť mzdu za október?

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    helas
    Ďakujem, už som si to aj sama vypočítala, osvietilo ma, keď som poslala otázku, ale aj tak ďakujem veľmi pekne aspoň sa mi to potvrdilo. A ešte teraz, mám opraviť mzdu za október?
    Áno, určite. Pretože musí byť dodržaný aj minimálny VZ pre odvody poistného, ktorý zrejme nebol keďže nebola upravená mzda.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.