Zavrieť

Porady

Čajové pečivo

Čoraz viac sa mi páči na porade. Dnes som po prvýkrát kukla i na recepty. Super, pozriem niečo doma a určite pripojím.
Ale potrebujem radu - dostala som od maminky "striekaciu pištoľ na ozdobovanie tôrt" - neviem, či sa to tak volá, ale ja som si to pomenovala takto. Dajú sa s tým robiť i drobné koláčiky, ale nemám recept na cesto. Poradíte niekto? Všade sú len tie mlynčeková cestá a to je moc tuhé.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Také pištoľové čudo mám už 20 rokov a ako bolo povedané, ide tam linecké cesto. Rovno na plech sa dá sádzať. Lenže neviem, či práve takú pištoľ máš (má to aj rôzne otvory na rôzne tvary)

    evelien je offline (nepripojený) evelien

    evelien
    Áno, má to rôzne tvary. Takže linecké - vďaka, vyskúšam. Chcem dať mame a poslať aj svokre.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Je s tým naozaj ľahká práca, na plech to dokáže "sádzať" aj 5-ročné dieťa (moja skúsenosť). Pridávam pikošku na záver: kedysi dávno sme to robili v noci a nemali sme práškový cukor, dali sme kryštálový-krupicu v nádeji, že sa rozplynie. Výsledkom úmorného vytláčania cesta bolo pečivo, ktoré dodnes nazývame "trilobyty" (alebo trilobity?)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.