Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonani prace popri zamestnani...

Dobry den, poprosil by som vas o radu. Popri mojom zamestnani (FO, hlavn. prac. pomer) som si v tomto roku 2006 privyrobil jednorazovo 5000 Sk v cistom v 09/2006 a taku istu sumu aj v 11/2006, zakazdym u tej istej cudzej firmy. Takuto dohodu mam po prvy krat. Co mi z toho vyplyva? Musim podat danove priznanie, popripade je nejaky rocny/mesacny limit v hrubom kedy nemusim nic podavat, resp. niekoho informovat? Mam si uchovat zmluvy o vykonani prace pre nejaku kontrolu? Velmi pekne dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    Ak si v hrubom dostal viac ako 5000,- Sk v jednom mesiaci u jedného zamestnávateľa, tak tieto príjmy musíš zahrnúť do ročného zúčtovania dane. Zamestnávatelia sú povinní Ti vystaviť Potvrdenie o príjme, ktoré predložíš v PP k ročnému zúčtovaniu (ak oň požiadaš). Ak o ročné zúčtovanie nepožiadaš, si povinný robiť si daňové priznanie.
    Tieto povinnosti byTi odpadli, keby si na dohodu mal mesačne domenu maximálne 5000,- Sk (v hrubom).

    flanker je offline (nepripojený) flanker

    flanker
    Velmi pekne dakujem za rychlu odpoved, este mala otazocka, kolko je teda rocna hranica takychto prijmov? Predpokladam ze kedze je nieco ako prilezitostny prijem tak to nebude 12x5000 SK v hrubom za kazdy mesiac?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    flanker
    Velmi pekne dakujem za rychlu odpoved, este mala otazocka, kolko je teda rocna hranica takychto prijmov? Predpokladam ze kedze je nieco ako prilezitostny prijem tak to nebude 12x5000 SK v hrubom za kazdy mesiac?
    Tam ide o to že pokial máš prijem do 5000 v hrubom mesačne a neuplatnuješ si odpočítateľnú položku a daňový bonus tak sa odvádza zrážková daň a tým pádom je tvoja daňová povinnosť vysporiadaná.

    flanker je offline (nepripojený) flanker

    flanker
    Prepacte mi ale nie som az taky dobry v tychto veciach, znamena to (odpoc. polozka a bonus pri tych 5000) aj napriek tomu ze mam hlavny pracovny pomer a prijem v inej firme?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    flanker
    Prepacte mi ale nie som az taky dobry v tychto veciach, znamena to (odpoc. polozka a bonus pri tych 5000) aj napriek tomu ze mam hlavny pracovny pomer a prijem v inej firme?
    Áno aj napriek tomu. Tu odpočítateľnú položku a daňový bonus si nemôžeš uplatňovať pri tej dohode.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Odpočitateľnú položku si môžeš uplatňovať len v jednej firme. Tam kde si odp.položku neuplatňuješ, ak zarobíš v mesiaci do 5000 Sk, tak sa ti zráža zrážková daň a tým je daň vysporiadaná. Keď zarobíš viac, zrazí sa ti v mesiaci preddavková daň a tento príjem a preddavok vstupuje do ročného zúčtovania alebo daňového priznania (potrebuješ od tohot zamestnávateľa potvrdenie o zdaniteľnej mzde).

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    A ešte jedna dobrá správa. Z dohôd popri zamestnaní sa neplatí zdravotné poistenie

    Dohoda o vykonani prace popri zamestnani...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.