Zavrieť

Porady

precislovanie dokladov v POHODE

Gard Gard

Gard je offline (nepripojený) Gard

Chcel by som sa spytat ohladne precislovania napr. dokladov v
Ostatnych zavazkoch, Internych dokladoch, FA prijate, pokladna, banka.
Tieto doklady som este fyzicky nevystavoval (netlacil). Maju pomiesane cisla, nesedia datumovo. Prijata FA z marca ma cislo az po julovej a pod.

Mozem uvedene v POHODE precislovat bez toho aby sa mi porusili vazby v dokladoch ?
Vydavkove doklady v pokladni som este tiez netlacil.

Len vydane FA som vytlacil a odoslal dodavatelom. Tie teda precislavat nemozem.
Usporiadat
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

skús pozrieť či ti nepomôže:
http://www.porada.sk/t4048-preeislovanie-vpd-a-ppd.html
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Zoradis si vsetky doklady podla datumu a das Zaznam/editacia/precislovat - precisluje ti vsetky doklady a aj ked mas napr. uz faktury zlikvidovane, obnovi ti cisla aj pri likvidacii napr. v pokladni.

Ja to tak robim bezne
0 0
Gard Gard

Gard je offline (nepripojený) Gard

Dakujem Daska za odpoved.

Poslal som ti dnes aj jednu SS ohladne SF.

Ja viem ako sa precislovava, len som sa chcel spytat, ci mozem tie vymenovane rubriky ci ako to nazvat precislovat bez toho aby sa mi nieco pomiesalo. Napr. Vydane FA uz precislovat asi nemozem lebo FA som posielal cely rok odberatelom a nebolo by dobre, keby u mna boli zrazu ine cisla.

Tiez treba davat pozor na to aby som precislovaval len aktualny rok. Nie aj minuly. Alebo to po udajovej uzavierke z minuleho roka uz nemoze nastat ?
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Nastat to moze, lebo napr. neuhradene faktury mas v zavazkoch aj z minulych rokov, oznac si datum a daj tento rok a mozes to precislovat. VF mas hadam cislovanie pekne za sebou, vsak si vystavoval portupne.

Odpoved znie ANO mozes.
0 0
Rooibos Rooibos

Rooibos je offline (nepripojený) Rooibos

Daska
Zoradis si vsetky doklady podla datumu a das Zaznam/editacia/precislovat - precisluje ti vsetky doklady a aj ked mas napr. uz faktury zlikvidovane, obnovi ti cisla aj pri likvidacii napr. v pokladni.
Daska, nemam teraz pred sebou POHODU, ale zda sa mi, ze ak je standartne nastavene pri likvidacii prenasat text spolu s cislom dokladu, tak sa to uz v texte nezmeni. R.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
No ja mam v Globalnych nastaveniach/Likvidacia- zaciarknute policko Text, je tam pisane: Texty program automaticky doplni evidencnym cislom likvidovaneho dokladu.

Ked si precislujem napr. dosle faktury a uz ich mam zlikvidovane, tak to cislo sa mi zmeni aj v pokladni v texte.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Gard
Chcel by som sa spytat ohladne precislovania napr. dokladov v
Ostatnych zavazkoch, Internych dokladoch, FA prijate, pokladna, banka.
Tieto doklady som este fyzicky nevystavoval (netlacil). Maju pomiesane cisla, nesedia datumovo. Prijata FA z marca ma cislo az po julovej a pod.

Mozem uvedene v POHODE precislovat bez toho aby sa mi porusili vazby v dokladoch ?
Vydavkove doklady v pokladni som este tiez netlacil.

Len vydane FA som vytlacil a odoslal dodavatelom. Tie teda precislavat nemozem.
Akurát som dal novú tému s podobným problémom, ale v tom zmysle, že prečíslovanie dokladov nič nepokazí, nové čísla sa zaktualizujú vo včetkých väzbách na likvidáciu dokladov, ďalej vo väzbách na vymeranie DPH pri nákupe tovarov a služieb z EÚ, ALE ŽIAĽ nepremietnu sa do denníka a to považujem za katastrofu.

apo
Naposledy upravil apo : 12.12.06 at 12:27
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Daska
No ja mam v Globalnych nastaveniach/Likvidacia- zaciarknute policko Text, je tam pisane: Texty program automaticky doplni evidencnym cislom likvidovaneho dokladu.

Ked si precislujem napr. dosle faktury a uz ich mam zlikvidovane, tak to cislo sa mi zmeni aj v pokladni v texte.
Dáška, prosím upresniť, ktoré políčko si začiarkla. To osamotené, alebo tie políčka podľa druhov dokladov?

V každom prípade Ťa prosím vysvetliť funkciu týcho políčok a ich kombináciu.

Ďakujem.

apo
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

apo
Akurát som dal novú tému s podobným problémom, ale v tom zmysle, že prečíslovanie dokladov nič nepokazí, nové čísla sa zaktualizujú vo včetkých väzbách na likvidáciu dokladov, ďalej vo väzbách na vymeranie DPH pri nákupe tovarov a služieb z EÚ, ALE ŽIAĽ nepremietnu sa do denníka a to považujem za katastrofu.

apo
Poraďáci+Pohoďáci nik nemá skúsenosť s tým, že po prečíslovaní dokladov sa táto zmena nepremietne do denníka v položke ČÍSLO, alebo nik nevie dať radu ako to spraviť, aby sa v účtovnom denníku položka ČÍSLO upravila podľa prečíslovania dokladov v pokladni, alebo inej evidencii dokladov?

Blíži sa koniec roka a je čas mať účtovníctvo pekne "vyžehlené".


Urobil som skúšobný pokus v jednoduchom účtovníctve, tam to FUNGUJE, ale v PODVOJNOM ÚČTOVNÍCTVE ostane denník bez zmeny.

apo
Naposledy upravil apo : 12.12.06 at 19:29
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
apo
Dáška, prosím upresniť, ktoré políčko si začiarkla. To osamotené, alebo tie políčka podľa druhov dokladov?
V každom prípade Ťa prosím vysvetliť funkciu týcho políčok a ich kombináciu.
Ďakujem. apo
Zaciarknute mam policka podla druhov dokladov, to osamotene, nie.

apo
Urobil som skúšobný pokus v jednoduchom účtovníctve, tam to FUNGUJE, ale v PODVOJNOM ÚČTOVNÍCTVE ostane denník bez zmeny.
Mne to funguje aj v PU.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
apo
Dáška, prosím upresniť, ktoré políčko si začiarkla. To osamotené, alebo tie políčka podľa druhov dokladov?
V každom prípade Ťa prosím vysvetliť funkciu týcho políčok a ich kombináciu. Ďakujem. apo
Napovedu ku tym polickam ziskas, ked sa nad ne nastavis a stlacis "ctrl F1"

Myslim, ze tie policka nemaju nic spolocne so zmenou po precislovani. Pri likvidacii mas napisane, hned v uvode, ze: Texty program automaticky doplni evidencnym cislom likvidovaneho dokladu. Cize je to automaticke a netreba to nikde nastavovat. Pokial mas nejake problemy, posli mi ss so svojim tlf. cislom.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Daska
Mne to funguje aj v PU.
Daska, pouzívaš verziu Pohody pre rok 2006, alebo už si inštalovala verziu pre rok 2007.

Ja som robil prečíslovanie s verziou Release 8302(19.9.2006)

Pozri sa prosím do Pomocník->O aplikácii s akou verziou programu pracuješ.

Ďakujem.

apo
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Ja mam uz 8400, pre mna je to ako nova hracka, hned ako mi pride nove cd, tak si ho nainstalujem a studujem rozdiely. Ale to precislovanie mi fungovalo uz aj vlani. Pred tym neviem, bo PU mam len od 2005.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Daska
Napovedu ku tym polickam ziskas, ked sa nad ne nastavis a stlacis "ctrl F1"

Myslim, ze tie policka nemaju nic spolocne so zmenou po precislovani. Pri likvidacii mas napisane, hned v uvode, ze: Texty program automaticky doplni evidencnym cislom likvidovaneho dokladu. Cize je to automaticke a netreba to nikde nastavovat. Pokial mas nejake problemy, posli mi ss so svojim tlf. cislom.
S generovaním textov nemám problém, ale domnieval som sa, že sa dozviem niečo na čo som zatiaľ neprišiel.

Ja by som pri úhradách faktúr uvítal, keby v denníku bola informácia VS aj naše interné čislo dokladu. Pohoda by mohla vytvoriť taký systém v ktorom by si každý mohol dávať texty ako stavebnica. Ale to by som už od aj tak dobrého softvéru chcel asi príliš veľa.

apo
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Ale tvoje cisla dokladov ti bude prenasat, vtedy ked budes mat zaciarknute to jedno policko, co je tam same.- Vlozit cislo prij. dokladu.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Daska
Ja mam uz 8400, pre mna je to ako nova hracka, hned ako mi pride nove cd, tak si ho nainstalujem a studujem rozdiely. Ale to precislovanie mi fungovalo uz aj vlani. Pred tym neviem, bo PU mam len od 2005.
Ja som trochu opatrnejší v nových verziách a zatiaľ nebudem inštalovať túto verzi kým sa neodstráni problém s likvidáciami faktúr. Ale na notbooku vyskúšam či je problém vo verzii programu alebo v mojom ovládaní programu.

Ďakujem pekne.

apo
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Nemas za co, rada pomozem ak mozem. Daj vediet na co si prisiel.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Daska
Ale tvoje cisla dokladov ti bude prenasat, vtedy ked budes mat zaciarknute to jedno policko, co je tam same.- Vlozit cislo prij. dokladu.
Ja som dúfal, že kombináciou osamoteného políčka a tých ostatných dostanem do textu obidve informácie, takže obidve nie.

Pohoda je softvér tak dobre urobený, že do denníka nemám dôvod chodiť, všetky informácie získam cez dielčie agendy.

Spýtam sa Ťa, predkladala si už výstupy daňovým kontrolórom? Ak áno, ktoré tlače si im dala k dispozícii. Ja robím v Pohode len od roku 2006 takže to nemám ešte overené s naším daňovým úradom.

apo
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Ja si do textu doslej faktury pisem firmu a VS doslej fa, tak mam pri likvidacii aj svoje cislo aj ich cislo fa.

Okrem DP nevypisujem nic rucne, vsetko mam vystupy z Pohody. Ktore vystupy mas konkretne na mysli???
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Daska
Ja mam uz 8400, pre mna je to ako nova hracka, hned ako mi pride nove cd, tak si ho nainstalujem a studujem rozdiely. Ale to precislovanie mi fungovalo uz aj vlani. Pred tym neviem, bo PU mam len od 2005.

Bingo

Vo verzii 8400 sa prečíslovanie UŽ premieta aj do denníka.

apo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať