Zavrieť

Porady

Spatne prihlasenie auta (SZCO + DPH)

Kupil som auto (na leasing) a povodne som neplanoval, ze ho zapisem do uctovnictva (planoval som pausalne vydavky). Az teraz som si uvedomil, ze ako pre platcu DPH by to bolo pre mna vyhodne (moznost odpisu DPH za benzin a za ine naklady s autom spojene). Je vobec mozne podat na danovom urade prihlasku auta s datumom od 1.5 a zaplatit cestnu dan ?? Zaplatim nejake penale a pokutu ?? Mozem si pripadne odpisat zo zisku ciastku zaplatenu za auto a mesacny leasing s tym spojeny ?? Je to mozne urobit, aj ked na zmluve o kupe auta nie je uvedene moje DIČ ??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Richard12
    Kupil som auto (na leasing) a povodne som neplanoval, ze ho zapisem do uctovnictva (planoval som pausalne vydavky). Az teraz som si uvedomil, ze ako pre platcu DPH by to bolo pre mna vyhodne (moznost odpisu DPH za benzin a za ine naklady s autom spojene). Je vobec mozne podat na danovom urade prihlasku auta s datumom od 1.5 a zaplatit cestnu dan ?? Zaplatim nejake penale a pokutu ?? Mozem si pripadne odpisat zo zisku ciastku zaplatenu za auto a mesacny leasing s tym spojeny ?? Je to mozne urobit, aj ked na zmluve o kupe auta nie je uvedene moje DIČ ??
    Podáš DP k dani z MV( pod možnou pokutou za neskoré podanie). Splátky si môžeš uplatniť, aj iné s autom spojené náklady. Ak je to OA kateg. M1, nie je nárok na odpočet DPh z kúpy MV.

    martina12 je offline (nepripojený) martina12

    martina12
    Ak to je OA kat. M1 -kde nie je nárok na odpočet DPH, bolo by vhodné zvážiť, či podať DP k dani z MV spätne - a uplatniť si cez dodatočné DP DPH (z PHM, servisu), alebo podať DP k dani z MV k dátumu, ku ktorému daňový úrad nevyrúbi pokutu za oneskorené podanie a uplaniť si DPH od toho dátumu. (z PHM, údržby za auto, servis)

    Spatne prihlasenie auta (SZCO + DPH)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.