Zavrieť

Porady

Notebook Acer

Ak mozte, poradte, prosim ...

Sme firma s vypoctovou technikou, pred par mesiacmi sme predali notebook Acer inej firme (pravnickej osobe).
Uz stvrty razy bol odoslany na reklamaciu vzdy z toho isteho dovodu - nefungujucej napalovacky.
Nas problem spociva v tom, ze notebook sice pani opravari vratia opraveny (s vymenenou napalovackou, aspon dufam), ale chyba sa prejavi takmer okamzite znova.
Uz aj pre laika je jasne, ze chyba nieje v samotnej napalovacke, ale niekde inde.
Ziadali sme preto vymenu kus za kus celeho notebooku, ale bolo to zamietnute z dovodu, ze predaj bol na pravnicku osobu a ako na taky sa vztahuje obchodny zakonnik a limitovana zaruka spolocnosti Acer.
Viete mi poradit, co mame robit?
Usporiadat
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

wiruspp
Ak mozte, poradte, prosim ...

Sme firma s vypoctovou technikou, pred par mesiacmi sme predali notebook Acer inej firme (pravnickej osobe).
Uz stvrty razy bol odoslany na reklamaciu vzdy z toho isteho dovodu - nefungujucej napalovacky.
Nas problem spociva v tom, ze notebook sice pani opravari vratia opraveny (s vymenenou napalovackou, aspon dufam), ale chyba sa prejavi takmer okamzite znova.
Uz aj pre laika je jasne, ze chyba nieje v samotnej napalovacke, ale niekde inde.
Ziadali sme preto vymenu kus za kus celeho notebooku, ale bolo to zamietnute z dovodu, ze predaj bol na pravnicku osobu a ako na taky sa vztahuje obchodny zakonnik a limitovana zaruka spolocnosti Acer.
Viete mi poradit, co mame robit?
Trochu sme odbočili z témy.
Ale ak môžem poradiť, urobil by som to tak, že by som na svoje náklady dokúpil externú napaľovačku na USB, ktorá stojí v sklade cca 1900 Sk bez DPH a vôbec sa už touto reklamáciou nezaoberal. Zákazníkovi by som vysvetlil, že v čom je problém, určite by to pochopil. Nie je to síce malá investícia, ale lepšie ako kupovať nový notebook alebo vracať peniaze.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Daska
A na to si kde prisiel???

Ak poskytnes vyrobcovi fakturu, ze to bolo predane konecnemu spotrebitelovi nepodnikatelovi, zaruku uzna 2 roky.
Taka odpoved bola z Aceru v CR
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Daska
Taka odpoved bola z Aceru v CR
No keďže tú reklamáciu zamietol zrovna Acer tak to je vtipná odpoveď. A keďže cena za notebook s 2 ročnou zárukou je vyššia ako s 1 ročnou pochybujem že by to tak fungovalo že si niekto kúpi notebook s jedno ročnou zárukou a ak mu to vydrží 2 roky bez závad tak je ticho a ak sa mu to do dvoch rokov pokazí tak sa bude tváriť ako konečný spotrebiteľ.
0 0
bryan bryan

bryan je offline (nepripojený) bryan

Aj znacku si treba vybrat. Nie je pristup ako pristup. Vela predajcov ma servisne stredisko, co je ina firma. Zakaznik sa ma s reklamaciami obratit na servisne stredisko, s tym uz predajca podla mna nema nic spolocne.

Acery nepredavam, nedoverujem im. Nejazdim ani na korejskych autach.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať