Zavrieť

Porady

Výslovnosť anglickej abecedy

Niečo som našiel k výslovnosti anglickej abecedy. Nie je to ešte ono, ale je to najpresnejšie vyslovovanie, len sa treba naučiť ako to čítať.
Napríklad, že i: (dvojbodka predlžuje písmeno - niečo ako naše í).

Tu je obrázok výslovnosti, nájdem aj písané, aby ste si to mohli kopírovať, úplne najlepší by bol zoznam skratiek na klávesnici.


Použitie:






Tu je link na americkú výslovnosť (musíte mať nainštalovaný prehrávač real player):
http://evaeaston.com/pr/home.html
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Adkah je offline (nepripojený) Adkah

    Adkah
    Richard, to je parada. Mozes posepnut ako si dosiahol taku dokonalost? Ci to je tajomstvo?

    janpra je offline (nepripojený) janpra

    janpra
    Pre výuku výslovnosti je o.i. dobré použiť aj program "zadarmo" - "Text to Speech Sotware". Môžete si ho stiahnuť na adrese

    http://www.share2.com/texttospeech/

    Tento program "číta" nahlas akýkolvek text.
    Môžete si zvoliť jazyk(anglicky)a typ zvuku(hovorca).
    Program sa dá pekne doladiť (rýchlosť hovorenia, frekvenciu zvuku a po.), takže zvuk je veľmi podobný originálu.(musíte si trochu zaexperimentovať)
    Text ktorý chcete prečítať stačí označiť myšou, ľavým tlačítkom vyvolať menu a zkopírovať. Program tento text automaticky prečíta.

    uselesss je offline (nepripojený) uselesss

    uselesss
    ahojte, tak aj ja by som prispel niecim. Spelovanie je sice dobre, ale aj tak vznikaju problemy a niektori ludia si niektorie hlasky zamienaju. Vtedy je dobre pouzit aj tzv "radio alphabet". Vyuzijete ju hlavne po telefone alebo ked niekto ma problem rozumiet o ktoru hlasku ide (napr. "m" a "n", "p" a "b" a pod). Prikladam ju v prilohe. Mne osobne dost pomohla vela krat.
    NEDA SA TO STIAHNUT CEZ GALAXy
    S3
    janpra Pozri príspevok
    Pre výuku výslovnosti je o.i. dobré použiť aj program "zadarmo" - "Text to Speech Sotware". Môžete si ho stiahnuť na adrese

    http://www.share2.com/texttospeech/

    Tento program "číta" nahlas akýkolvek text.
    Môžete si zvoliť jazyk(anglicky)a typ zvuku(hovorca).
    Program sa dá pekne doladiť (rýchlosť hovorenia, frekvenciu zvuku a po.), takže zvuk je veľmi podobný originálu.(musíte si trochu zaexperimentovať)
    Text ktorý chcete prečítať stačí označiť myšou, ľavým tlačítkom vyvolať menu a zkopírovať. Program tento text automaticky prečíta.
    v

    Výslovnosť anglickej abecedy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.