Zavrieť

Porady

Sekundové lepidlo

Viete mi niekto poradiť? Moja dcéra si na modré rifle vyliala sekundové lepidlo. Nevieme, s čím by sa to dalo vyčistiť, resp. odstrániť. Acetón, odlakovač a pod. kvôli pusteniu farby radšej ani neskúšame. Bola by som vďačná za každú radu (rifle totiž nemá ani týždeň). Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    camelfly je offline (nepripojený) camelfly

    camelfly
    Milka, myslim ze to sekundove lepidlo uz z tych rifli dolu nedas, sekundove lepidlo sa zazere do latky a nepusti
    u deti sa aj to stava, moja mladsia mala rifle len jeden den, isla do skoly s novymi a vratila sa s dierou od stehna az po zadok sedeli na drevenych schodoch a such bola diera, keby aspon na kratase boli ale figu, akurat mozno na zaplaty

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    nech je rada ze to ma na gatoch, ja som si zlepil sekundakom palec a ukazovak, nebola to sranda
    ucetni_fantozzi
    prekryt nejakou zaplatou, nie je to dnes trendove?

    a skusenost s lepidlom mal aj moj palec a ukazovak, vyriesila to ziletka a minuta strachu... ;-)

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Ahojte. No veru je to velká smola vyliať si sekundové na rifle... Práve dnes sa mi to stalo. Sú skoro nové a ja som zúfalá, lebo mám dve väčšie bodky na nohaviciach ... Už som rozmýšlala, že si tam našijem kvetinku ... Takže asi nič iné nepomôže, však?

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Anonymka Pozri príspevok
    Ahojte. No veru je to velká smola vyliať si sekundové na rifle... Práve dnes sa mi to stalo. Sú skoro nové a ja som zúfalá, lebo mám dve väčšie bodky na nohaviciach ... Už som rozmýšlala, že si tam našijem kvetinku ... Takže asi nič iné nepomôže, však?
    Bohužiaľ nie. To sekundové lepidlo nie je rozpustné ničí, čo by nepoškodilo látku alebo aspoň farbu. Buď tam budeš mať dieru, alebo fľak.

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    Ja by som vyskúšal prežehliť mokrou handrou a skúsiť vyškrabkať, nič sa tým nepokazí, teplo a vlhko by to mohlo oddeliť od vlákien.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Pomerne dobrý pomocník v domácnosti je parný čistič, myslím taký lacnejší z elektropredajní, cena okolo 1000 korún.Skúšala som si čistiť parou kožené topánky, ktoré boli od farby na drevo, a pustilo to bez poškodenia.
    Alebo skúsiť odniesť rifle do čistiarne, či by sa nedali vyčistiť.

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    no fakt... če ma to skôr nenapadlo ... čistiareň! Super. Ďakujem moc moc moc.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Anonymka Pozri príspevok
    no fakt... če ma to skôr nenapadlo ... čistiareň! Super. Ďakujem moc moc moc.

    Sorry za smiech, ale mám zábavnú skúsenosť s čistiarňou. Niesol som tam zimný kabát a pani pri preberaní ho pozerala a povedala, že na boku je kabát špinavý. hovorím, že však v poriadku, veď ho dávam do čistiarne, snáď ho vyčistíte. Ona na to, že také zašpinenie nečistia.... (bol taký fľak od špinavej blatovej vody, čo ma ostriekalo auto pri ceste).

    Takže nespoliehaj sa na to, že ti fľak od sekundového lepidla vyčistia. Ale uvidíme...

    dataman je offline (nepripojený) dataman

    dataman
    Panebože ludia vy ste sa asi naozaj zbláznili?!
    Sekundové lepidlo odtraňovať naparovaním? alebo vodou???
    Pritom stačí len hľadať a už dlhé roky (ak nie od začiatku predaja sekundových lepidiel) sa predáva aj ODSTRANOVAČ SEKUNDOVEHO LEPIDLA!!!
    S ním dáte dole škvrny aj z riflí, poťahov atd... stači nastriekať (alebo gel natrieť) a handričkou putierať...
    ach jaj...
    Dobré ráno...
    Naposledy upravil arizona : 23.05.11 at 12:19 Dôvod: zmazanie reklamy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.