Zavrieť

Porady

oblatky

potrebovala by som poradit,robim oblatky doma na zeliezkach a mam ich take hrube vobec sa nepodobaju na take co predavaju o obchodoch,cim to je??
potrebovala by som nejaky dobrucky recept na oblatky
Usporiadat
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
katka13122
potrebovala by som poradit,robim oblatky doma na zeliezkach a mam ich take hrube vobec sa nepodobaju na take co predavaju o obchodoch,cim to je??
potrebovala by som nejaky dobrucky recept na oblatky
Si ma predbehla. Akurát minulý týždeň som chcela hodiť túto tému, keď už máme predvianočné chystanie. A tebe nechutia také hrubé? U nás práve tie "idú", naši ani nechcú dovoliť zmeniť recept.Akurát v sobotu som robila prvú várku.Pridám sem ten recept, ale tento je vhodný len na klasické želiezka - nie na elektrické, sú naozaj hrubšie, ale sladučké a je do čoho sa zahryznúť

1 kg hladkej múky, 1,5l mlieka, 3 žĺtky,15 dkg hery, 35-40dkg kryštálového cukru,vanilkový cukor a škorica podľa chuti
Naposledy upravil bezradná : 12.12.06 at 08:14 Dôvod: zabudla som na žĺtky
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
katka13122 katka13122

katka13122 je offline (nepripojený) katka13122

mne chutia ale su cudne,proste chce aby boli take pekne.ake mas zeliezka??
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

Na akom želiezku to robíš na elektrickom? Ja mám elektrické aj recept mám ale doma, zajtra ti ho pošlem cez SS. Chceš recept aj na trubičky?
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

karpis
Na akom želiezku to robíš na elektrickom? Ja mám elektrické aj recept mám ale doma, zajtra ti ho pošlem cez SS. Chceš recept aj na trubičky?
Prečo cez ss? A nedalo by sa zverejniť? Aj my by sme privítali receptík. Vďaka
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

rovné oblátky
1 kg hladkej múky špeciál
1/2 l mlieka (môže byť aj menej aby nehoreli)
trocu cukru do hrnčeka asi do 1/3 (nedávať veľa,potom sa krútia a nie sú rovné!)
8 lyžíc oleja
2 žĺtka
1 vajce
vanilkový cukor
škorica
voda

Vymiešať el. šlahačom všetky ingrediencie voda podľa potreby, čím hustejšie cestu tým sú oblátky hrubšie ja robím tenké.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

karpis
rovné oblátky
1 kg hladkej múky špeciál
1/2 l mlieka (môže byť aj menej aby nehoreli)
trocu cukru do hrnčeka asi do 1/3 (nedávať veľa,potom sa krútia a nie sú rovné!)
8 lyžíc oleja
2 žĺtka
1 vajce
vanilkový cukor
škorica
voda

Vymiešať el. šlahačom všetky ingrediencie voda podľa potreby, čím hustejšie cestu tým sú oblátky hrubšie ja robím tenké.
Ďakujem, a oceňujem hlavne rýchlosť. Môžeš dať ešte aj tie trubičky? Veď to poznáš o tých prstoch a ruke, že? Pekne ďakujem.
0 0
camelfly camelfly

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

karpis
rovné oblátky
1 kg hladkej múky špeciál
1/2 l mlieka (môže byť aj menej aby nehoreli)
trocu cukru do hrnčeka asi do 1/3 (nedávať veľa,potom sa krútia a nie sú rovné!)
8 lyžíc oleja
2 žĺtka
1 vajce
vanilkový cukor
škorica
voda

Vymiešať el. šlahačom všetky ingrediencie voda podľa potreby, čím hustejšie cestu tým sú oblátky hrubšie ja robím tenké.

Zuzka vyzera to mnam, aj ja sa prihovaram za tie trubicky
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

Ja nasim receptom zatial neprispejem, neviem ho z hlavy, ale robievame ich na elektrickych zelezach, tie maju hadam aj 40 rokov, ale vacsinou sa podaria take akuratne. Ani hrube, ani tenke. Len ich nesmieme robit skor ako par dni (max. tyzden) pred Vianocami... Lebo ich mozeme potom odpekat znova... Ale trubicky nerobievame. Prsty, prsty...
0 0
camelfly camelfly

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

imino
Ja nasim receptom zatial neprispejem, neviem ho z hlavy, ale robievame ich na elektrickych zelezach, tie maju hadam aj 40 rokov, ale vacsinou sa podaria take akuratne. Ani hrube, ani tenke. Len ich nesmieme robit skor ako par dni (max. tyzden) pred Vianocami... Lebo ich mozeme potom odpekat znova... Ale trubicky nerobievame. Prsty, prsty...
Imino, tak skus zohnat ten recept a urcite ho niektore vyskusame , vidim ze si znova v cisto zenskej teme , tak aj tu vitaj
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

Uz som ho nasiel, idem ho opisat a poslem.
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

camelfly
Imino, tak skus zohnat ten recept a urcite ho niektore vyskusame , vidim ze si znova v cisto zenskej teme , tak aj tu vitaj
Dakujem. :p :p :p :p No, niekedy ma zaujimaju cisto "babske" zalezitosti...

Tak, tu uz je ten recept:
"VIANOCNE OBLATKY od starej mami

1 kg hladkej muky special, 2 vajcia, 2 zltka, 1/2 smetolu, 12 dkg krystaloveho cukru, 1/2 l mlieka, voda, v ktorejsme varili klinceky (v asi 1 l vody 1/2 bal. klincekov).

V mixeri vyslahame cukor s vajciami, mliekom a mukou. Potom slahame vodu s mukou az spotebujeme cele 1 kg muky. Nakoniec zamiesame smetol (rozpusteny). Cesto nechame niekolko hodin postat (cez noc)."

Dobru chut.
Naposledy upravil imino : 11.12.06 at 22:19
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

pridávam odskúšaný recept od mojej tety, ktorá robí oblátky dlhé roky
sú skvelé - aj tenké aj chutné
(má el. želiezka a na jednu oblátku ide 1 polievková lyžica cesta)

2 vajíčka
1 dcl oleja
14 dkg práškového cukru
1 kg hladkej múky
1 vanilkový cukor
1 l mlieka
voda podľa potreby - cca 4 dcl
Naposledy upravil Ivana Š : 11.12.06 at 19:28
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

No prosim, to je receptur. To ani nestihneme vsetko poskusat... Na kazdy rok jedna
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

Recept na trubičky
1 kg hladkej múky špeciál
1 l mlieka
40 dg cukru rozpustiť vo vode
8 lyžíc oleja
2 žĺtka
vanilkový cukor
škorica
voda
Pozor na pršteky, kto to pečie vie o čom hovorím
0 0
katka13122 katka13122

katka13122 je offline (nepripojený) katka13122

to je receptov!
ako sa robia tie trubicky???
0 0
katka13122 katka13122

katka13122 je offline (nepripojený) katka13122

mate niekdo recept na orechove,skoricove,medove????
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

Trubičky sa robia približne ako aj rovné, len keď otvoríš železo, musíš to rýchle skrútiť na nejaké drievko. To drievko ( paličku) mám urobenú z veľkej varechy.
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

katka13122
mate niekdo recept na orechove,skoricove,medove????
Do základnéh cesta pridáš rôzne príchute orechy, med,
kokos atd. Môžeš robiť aj farebné s potravinárskou farbou.
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
karpis
Na akom želiezku to robíš na elektrickom? Ja mám elektrické aj recept mám ale doma, zajtra ti ho pošlem cez SS. Chceš recept aj na trubičky?
môj recept bol na klasické želiezka(kliešte), nie na elektrické, my ich pečieme na priamom ohni. Je to trošku iné ako na elektrických, lebo k tomu ja potrebujem prehovoriť otca, aby mi pomáhal.Na tú našu formu je treba poriadneho chlapa, čo ich vládze otáčať.

PS: Nie je málo 1/2 l mlieka na 1 kg múky?

A ešte ma napadla jedna otázka. Kde sa dá kúpiť elektrická forma na pečenie oblátok?
Naposledy upravil bezradná : 12.12.06 at 08:53
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

Ja mám železá na rovné na tom robim aj trubičky a na slané. Sú to už staršie železá, ale viem že bývajú inzeráty na elektrické stroje na výrobu vianočných oblátok vyrábajú ich niekde na dolniakoch pri Nových zámkoch ale neviem kde presne. Tie klasické želiezka som tiež už videla, ale to musí byť riadna fuška
piecť na tom ,to ešte aj moja stará mama na takých piekla.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať