Zavrieť

Porady

Expirované lieky

Ahoj poradaci,

ako účtovať lieky v predajni ak sú po expiračnej dobe, je to škoda ale môžeme mať smernicu na prirodzený úbytok a zahrnúť tieto lieky do smernice????????

ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    dakut
    Ahoj poradaci,

    ako účtovať lieky v predajni ak sú po expiračnej dobe, je to škoda ale môžeme mať smernicu na prirodzený úbytok a zahrnúť tieto lieky do smernice????????

    ďakujem za radu
    Ja by som mala problém uznať lieky po expiračnej dobe v lekárni ako daňový výdavok. Máte veľa možností, ako zabrániť takejto " škode ". Ale ak to interná smernica obsahuje, a sú dostatočné dôvody pre takúto skutočnosť, tak sa jedná o úbytok zásob v norme, nie škodu, a daňovo akceptovateľný.

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    Navrhujem predať za "1,-Sk".Výška predajnej ceny závisí od odvahy obhájiť ju pred daňovou kontrolou.

    Simonab je offline (nepripojený) Simonab

    Simonab
    Peterka
    Navrhujem predať za "1,-Sk".Výška predajnej ceny závisí od odvahy obhájiť ju pred daňovou kontrolou.
    Predať lieky po expirácii? To nemyslíš vážne. Ešte tesne pred expiráciou za zníženú cenu. S upozornením, prečo sú znížené. Inak súhlasím s Danilou.

    Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

    Lubica H
    a ak sa lekárni nepodarí predať lieky pred ukončením záručnej doby - účtovať ako škodu? A ak odovzdá takéto lieky ako nebezpečný odpad firme, ktorá sa zaoberá spracovaním nebezpečného odpadu?

    prosím, poraďte mi, lekárne som doteraz neúčtovala.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Danila Pozri príspevok
    Ja by som mala problém uznať lieky po expiračnej dobe v lekárni ako daňový výdavok. Máte veľa možností, ako zabrániť takejto " škode ". Ale ak to interná smernica obsahuje, a sú dostatočné dôvody pre takúto skutočnosť, tak sa jedná o úbytok zásob v norme, nie škodu, a daňovo akceptovateľný.
    Peterka Pozri príspevok
    Navrhujem predať za "1,-Sk".Výška predajnej ceny závisí od odvahy obhájiť ju pred daňovou kontrolou.
    To by ma veľmi zaujímalo ako chcete predať niekomu lieky ktoré nepotrebuje a tým pádom ho môžu zabiť alebo poškodiť zdravie

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    nespekulujte...je to nedanovy vydavok...zauctovat ako 549/132

    smola

    ak by ste mali nejaku samoobsluhu v lekarni na lieky, ktore nie su na predpis..mohlo by sa internou smernicou stanovit tzv " stratne v maloobchodnom predaji"... inak povedane kradez...a dala by sa mala cast danovo uznat, ale komplexne to neriesi problem...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.