Zavrieť

Porady

Vianočný punč

Minulý rok som vyskúšala tieto dva recepty. Môžem povedať, že obidva punče sú výborné a veľmi nám chutili...! Určite ich pripravím aj tento rok, vyskúšajte aj vy, neoľutujete ! :p
Naposledy upravil marči : 11.12.06 at 22:59
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marči je offline (nepripojený) marči

    marči
    Supéééér ! Betyna ďakujem ! Určite niektorý vyskúšam, potom Ti dám vedieť ako chutil !

    Marika

    marči je offline (nepripojený) marči

    marči
    Nerobievate, nemáte žiadny recept ??? Ja by som rada vyskúšala aj nejaký nový punč ! Prosíííím . Ďakujem

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Ja nerobievam na Vianoce žiaden punč,ale teraz keď mám recept,možno vyskúšam.Ďakujem.

    betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

    betyna8
    Ahoj, my sme viac verní varenému vínku, hlavne keď to teraz na vianočných trhoch tak rozvoniava , ale doma mám niekoľko receptov na punč, pohľadám a zajtra priložím.

    Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

    optimistka Leila2006
    Doteraz sme aj my robili len varené víno, ale keď som si prečítala ten recept na citrusový punč, tak to určite vyskúšam, už teraz cítim tú úžasnú vôňu a chuť!

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Nechcem otvárať novú tému, ale myslím, že to stačí pridať aj tu. Sú to recepty podľa našich starých mám:

    Vaječný koňak:
    5 žltka vymiešame s 20 dkg práš. cukru. 1/2 lit. plnotučného mlieka a 20 dkg cukru uvaríme spolu s 1 vanilkou. Keď mlieko vychladne zmiešame spolu so žltkami a dáme zovrieť. Vypneme. Vychladne a postup opakujeme ešte 2x. Keď vychladne pridáme 3 dl liehu /dávam vodku/ a 1 dl rumu. Vydrží aj mesiac. Ak chcete čokoládový, tak stačí pridať za lyžicu dobrého holandského kakaa a nič iné naviac netreba.

    BECHEROVKA:
    1 lit. vodky, 2 káv. lyžičky bylinkového čaju STOMARAN /dostať v lekárni/, 4 lyžičky kryšt. cukru, 1 vanilka, 4 klinčeky, štipka škorice a 6 hrozienok. Všetky suroviny zmiešame do vodky, necháme postáť 24 hodín a precedíme cez husté sitko.

    CINZÁNO:
    3,5 l vody povaríme s 1,5 kg cukru a necháme vychladnúť. Do 5 lit. fľaše /pohára/ dáme 1/2 kg umytej ryže, 10 dkg hrozienok, 6 hřebíčkov, kúsok celej škorice , 2 citrony pokrájané na kolieska aj so šupkou, 1/2 kocky droždia. Fľašu uzatvoríme namočeným celofánom, previažeme, celofán poprepichujeme ihlou a necháme 4 týždne kvasiť. Potom precedíme do fliaš a uzavrieme. Necháme postáť ešte 14 dní. Potom živió...

    Čokoláda ako nápoj:
    V 2 dl vody rozhabarkujeme 2 lyžice kakaa, 1 lyžicu kakaového pudingu, prilejeme vodu do 1/2 litra. V hrnci rozpustíme 3 lyžice kryštál. cukru na karamel, zalejeme rozmiešaným kakaom, pohár opláchneme 2 dl vody a vlejeme k ostatnej zmesi. Keď sa zmes rozpustí necháme ju zovrieť, pridáme 1/4 balíčka vanilky, varíme a dávame pozor aby nevykypelo. Šálky opláchneme horúcou vodou, nalejeme čokoládku a pijeme ešte dobre teplú. Namiesto kakaového pudingu môžeme použiť 4 kocky mliečnej čokolády.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.