Zavrieť

Porady

stomatológ a licencia, IČO, DIČ

Potrebujem nejakú širšú informáciu. Mám ponuku účtovať stomatológa. Ale vôbec neviem ako je to s ich licenciou a pridelením IČO a DIČ. Kto prideluje licenciu? Kto IČO? A DIČ? On by totož chcel už od januára 2007 zamestnanávať sestričku. Vie mi niekto poradiť , kde by som získala informácie alebo ak už niekto mal skúsenosti , prosííííím poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Stomatológ podniká na základe povolenia vydávaného samosprávnym krajom. K vydaniu tohto povolenia potrebuje licenciu na výkon praxe lekára, ktoré vydáva Komora zubných lekárov.

    Na základe povolenia vydaného samosprávnym krajom zubárovi pridelí IČO štatistický úrad SR.

    Na základe potvrdenia o pridelení IČO pridelí daňový úrad DIČ.

    Opísal som prípad, keď zubár podniká ako fyzická osoba - podnikateľ.

    _________________

    Stáčí ? Alebo ešte potrebuješ doplňujúce info ?

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    V prípade zamestnávania sestričky postupuje normálne podľa Zákonníka práce, ale predtým by si mal dohodnúť zmluvy s poisťovňami.

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    chlap
    Stomatológ podniká na základe povolenia vydávaného samosprávnym krajom. K vydaniu tohto povolenia potrebuje licenciu na výkon praxe lekára, ktoré vydáva Komora zubných lekárov.

    Na základe povolenia vydaného samosprávnym krajom zubárovi pridelí IČO štatistický úrad SR.

    Na základe potvrdenia o pridelení IČO pridelí daňový úrad DIČ.

    Opísal som prípad, keď zubár podniká ako fyzická osoba - podnikateľ.

    _________________

    Stáčí ? Alebo ešte potrebuješ doplňujúce info ?

    Veľmi pekne ďakujem. Ešte malú otázočku. Sú v účtovníctve stomatológov nejaké špecifické prípady, na ktoré sa mám pripraviť ? :p

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    bredikova
    Veľmi pekne ďakujem. Ešte malú otázočku. Sú v účtovníctve stomatológov nejaké špecifické prípady, na ktoré sa mám pripraviť ? :p
    Jedine ak to, že zubár nebude rozlišovať súkromné a firemné platby platobnou kartou - samozrejme, že ak si ho "vychováš" tak, aby to rozlišoval, tak to budeš mať jednoduchšie.

    Tiež sa mi zdá, že zubári majú pomerne veľa hotovostných platieb, takže tam bude trochu viac roboty s pokladňou a príjmovými dokladmi ako u bežných lekárov.

    Inak tam nevidím veľa špecifických problémov, ktoré robia účtovanie pre zubára zložitejším.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Pri vystavení faktúry na poisťovňu vždy chodí odkontrolovaná suma potvrdená poisťovňou - na túto sumu treba znížiť hodnotu vystavenej faktúry.

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    chlap
    Jedine ak to, že zubár nebude rozlišovať súkromné a firemné platby platobnou kartou - samozrejme, že ak si ho "vychováš" tak, aby to rozlišoval, tak to budeš mať jednoduchšie.

    Tiež sa mi zdá, že zubári majú pomerne veľa hotovostných platieb, takže tam bude trochu viac roboty s pokladňou a príjmovými dokladmi ako u bežných lekárov.

    Inak tam nevidím veľa špecifických problémov, ktoré robia účtovanie pre zubára zložitejším.
    Napadlo v súvislosti s účtovaním hotovostných platieb... majú svoj softvér, v ktorom "zachytávajú" návštevu pacienta, jeho ošetrenie a dá sa z neho "vytiahnuť" priebežne denne, koľko platieb zúčtovali v hotovosti...

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    Všetkým Vám pekne ďakujem. Dúfam, že to účtovanie pôjde bez problémov.
    Šťastné a veselé.

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    bredikova
    Všetkým Vám pekne ďakujem. Dúfam, že to účtovanie pôjde bez problémov.
    Šťastné a veselé.
    Pekné a pokojné aj Tebe. Držím palce, isteže pôjde, prečo by nešlo. Veď sme tu aj my všetci na tejto stránkePomôžeme ak bude treba, radou...

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Nemáte náhodou niekto skúsenosť s účtovaním stomatológa , ktorý si založil s.r.o.? Mám ponuku a rada by som sa trochu vopred na to pripravila.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    DanielaSĽ Pozri príspevok
    Nemáte náhodou niekto skúsenosť s účtovaním stomatológa , ktorý si založil s.r.o.? Mám ponuku a rada by som sa trochu vopred na to pripravila.
    ... potvrdzujem to, čo je uvedené v príspevku #5

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    DanielaSĽ Pozri príspevok
    Nemáte náhodou niekto skúsenosť s účtovaním stomatológa , ktorý si založil s.r.o.? Mám ponuku a rada by som sa trochu vopred na to pripravila.
    Účtujem lekárku, ktorá prevádzkuje ambulanciu ako s.r.o. Kľudne sa pýtaj, ak niečo nie je jasné.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Ďakujem Zolee, prvé sa chcem opýtať, musí mať vo svojej s.r.o. pracovnú zmluvu, alebo stačí ,aby bol len konateľom a odvody si poriešil ako dobrovoľný platca? Je to moja prvá s.r.o. ktorú začnem účtovať od jej založenia, čo by si mi doporučoval..na čo sa treba zamerať, alebo v čom si ho treba vychovať.... ? Absolútne sa účtovníctvu nerozumie....

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    DanielaSĽ Pozri príspevok
    Ďakujem Zolee, prvé sa chcem opýtať, musí mať vo svojej s.r.o. pracovnú zmluvu, alebo stačí ,aby bol len konateľom a odvody si poriešil ako dobrovoľný platca? Je to moja prvá s.r.o. ktorú začnem účtovať od jej založenia, čo by si mi doporučoval..na čo sa treba zamerať, alebo v čom si ho treba vychovať.... ? Absolútne sa účtovníctvu nerozumie....
    V tomto konkrétnom prípade je potrebná pracovná zmluva, nakoľko je "zodpovedný zástupca" v obore. T.j. ak s.r.o. nebude mať zubára zamestnanca, nemôže vykonávať túto činnosť.

    V prvom rade treba ho naučiť aby nemiešal jablka s hruškami. Potom nejako mu vysvetliť, že s.r.o. je samostatná "osoba", a nemôže sa správa ako keď ešte bol szčo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.