Zavrieť

Porady

Sviatok

Ak 1.1. budú pracovať 3 zamestnanci, komu bude patriť príplatok za sviatok ?
1. zam. C = 12
2. zam. D = 7,5
3. zam. N = 12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    raya1
    Ak 1.1. budú pracovať 3 zamestnanci, komu bude patriť príplatok za sviatok ?
    1. zam. C = 12
    2. zam. D = 7,5
    3. zam. N = 12
    C =
    D =
    N =

    raya1 je offline (nepripojený) raya1

    raya1
    No hádam tá otázka nebola taká zlá, akú odpoveď som dostala, mohla som ešte doplniť, že ten 1. a 2. zam. je jasný ale ako ten 3 ?

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Otázka nebola zlá, ale je až príliš stručná. Skratkám nerozumiem, resp. si môžem iba domýšľať ich význam, a preto tie vypleštené oči.

    Otázka mi svojou formou pripomenula školské príklady z matematiky typu: "z mesta A do mesta B .... z mesta B do mesta A ...". V období medzi sviatkami také príklady by som tiež považoval za veľmi vážny dôvod na to vypleštenie očí.

    Pri rozhodovaní o tom, či je nárok na mzdové zvýhodnenie za prácu vo sviatok je najdôležitejšie to, kedy začína zmena.
    Diskutovali sme tu na túto tému už niekoľkokrát. Iba jeden príklad za všetky:

    http://www.porada.sk/showthread.php?...light=sviat%2A

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Ak vsetky 3 smeny zacinaju vo sviatok, patri zan nahrada, alebo ak sa pracuje tak priplatok

    raya1 je offline (nepripojený) raya1

    raya1
    Daška, dobre som tomu rozumela, ak :
    1. pracuje od 6 - 18 má príplatok za 11,5 hod.
    2. pracuje od 6,00 - 14,00 má príplatok za 7,5 hod
    3. pracuje od 18,00 - 6,00 má príplatok za prácu vo S 11,5 hod., aj nočný príplatok za 11,5 hod.

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Ano presne tak, aj ked ten na tej nocnej vlastne pracuje vo sviatok len 6 hodin priplatok ma za celych 11,5, oprava 8 hodin nakolko nocna praca je definovana v ZP § 98 od 22,00 do 6,00.

    Ospravedlnujem sa ze som zabudla na tento § .

    A naopak ak ma nocnu a jeho smena sa zacina den pred sviatkom a konci vo sviatok, priplatok nema
    Naposledy upravil Daska : 27.12.06 at 09:58

    raya1 je offline (nepripojený) raya1

    raya1
    Ešte ma napadlo niečo :
    Ak zam. pracoval 24.12. od 18 - 6, dostane príplatok za S 11,5 hod., príplatok za pracu v nedeľu 11,5 hod. a príplatok za pracu v noci 11,5 hod ?

    raya1 je offline (nepripojený) raya1

    raya1
    My sme platení podľa 553 - verejná služba, mzdový program pýta počet hodín v So a Ne, to by bol ten prípad toho 24.12.
    Potom by tam bol súbeh a všetky 3 príplatky ?

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    s tou nedelou si nie som ista povedala by som ze asi len sviatok, ale to ozaj neviem

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Pripomeniem, že podľa § 123 ods. 1 Zákonníka práce mzdové zvýhodnenie za prácu v noci patrí iba za nočnú prácu. Definícia nočnej práce je uvedená v §98 ods. 1 Zákonníka práce.
    Z definície vyplýva, že mzdové zvýhodnenie za jednu nočnú zmenu môže byť zaplatené najviac za 8 hodín. Výnimkou je nočná zmena v noci keď sa prechádza z letného času na zimný. Vtedy môže nočná práca trvať až 9 hodín.

    ZP_§123_ods.1
    ZP_§98_ods.1

    P.S.
    raya1
    My sme platení podľa 553 - verejná služba...
    Do okamihu prečítania citovanej informácie som si myslel, že ide o firmu s odmeňovaním na základe Zákonníka práce.
    Hm, čo bránilo uvedeniu tejto informácie v úvodnom príspevku?
    Nemyslíš si, že by sme ušetrili dosť veľa vzácneho času, keby boli informácie poskytnuté naraz?
    Zákon 553 neovládam, ale predpokladám, že ustanovenia o nočnej práci sú v ňom "riešené" rovnako ako v Zákonníku práce.

    raya1 je offline (nepripojený) raya1

    raya1
    Ospravedlňujem sa za neúplnú informáciu, v mzdách som len začiatočník, dosť súrne potrebujem vyriešiť tento prípad - pracu v noci 24.12.
    Preto prosím mzdárov o radu.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    raya1
    Ospravedlňujem sa za neúplnú informáciu, v mzdách som len začiatočník, dosť súrne potrebujem vyriešiť tento prípad - pracu v noci 24.12.
    Preto prosím mzdárov o radu.
    raya1,nakoľko Ty odmeňuješ ľudí ,na ktorých sa vzťahuje zákon o verejnej službe, máš presne určené % príplatky za sobotu+nedeľu, sviatok, a nočné príplatky.
    Ja by som pri výpočte mzdy postupovala nasledovne : Za celý odpracovaný čas 24.12. by som použila príplatok za sviatok + čas,ktorý pracovala v noci by som ešte navýšila o nočný príplatok.
    To,že 24.12. bola aj nedeľa by som už neriešila.

    Dúfam,že ma niekto vyvedie z omylu,alebo odsúhlasí mi môj postup.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.