Zavrieť

Porady

začiatočník a s.r.o.

Prosím vás o radu,

manžel si založil v marci s.r.o., vklad 200.000,- Sk, v účtovníctve má len počiatočné náklady (overenie podpisu a pod =bez DPH) cca 50.000,-. Za každý Q podal 0 DPH hlásenie. Moja otázka: Daňové priznanie mu vychádza mínusové, pretože nemal žiadne príjmy len počiatočné výdavky. Môže daňový výsledok výjsť mínusový?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    jana kotlarikova
    Prosím vás o radu,

    manžel si založil v marci s.r.o., vklad 200.000,- Sk, v účtovníctve má len počiatočné náklady (overenie podpisu a pod =bez DPH) cca 50.000,-. Za každý Q podal 0 DPH hlásenie. Moja otázka: Daňové priznanie mu vychádza mínusové, pretože nemal žiadne príjmy len počiatočné výdavky. Môže daňový výsledok výjsť mínusový?
    Môže. V praxi sa to nazýva daňová strata (§2/ k, zák o DP).
    V budúcnosti to môže použiť na zníženie základu dane ( viď §30 ZoDP)
    takže na daňovom tlačive vykáže mínus . Ešte sa opýtam, čo by mal urobiť,aby sa mu náklady vrátili a dalej v s.r.o. nemieni pokračovať. Zrušením s.r.o. by sa mu náklady zväčšili. Ď.

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    jana kotlarikova
    ... Ešte sa opýtam, čo by mal urobiť,aby sa mu náklady vrátili a dalej v s.r.o. nemieni pokračovať. Zrušením s.r.o. by sa mu náklady zväčšili. Ď.
    Jednoducho povedané - musí zarobiť peniaze

    Ale vážne .... ak je to "čistá" s.r.o. (čo asi je, lebo sa to dá doložiť daňovým priznaním), tak takáto s.r.o. sa dá predať. Cena za takúto s.r.o. môže byť okolo 250-270 tis. Sk (= vklad spoločníka + náklady na založenie + niečo ako odmena za to, že niekto za mňa založil spoločnosť a ja to už nemusím obehávať)

    Mimochodom, tú spoločnosť mu niekto zakladal "na kľúč"? Lebo tie počiatočné náklady sú dosť vysoké.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    chlap
    Jednoducho povedané - musí zarobiť peniaze

    Ale vážne .... ak je to "čistá" s.r.o. (čo asi je, lebo sa to dá doložiť daňovým priznaním), tak takáto s.r.o. sa dá predať. Cena za takúto s.r.o. môže byť okolo 250-270 tis. Sk (= vklad spoločníka + náklady na založenie + niečo ako odmena za to, že niekto za mňa založil spoločnosť a ja to už nemusím obehávať)

    Mimochodom, tú spoločnosť mu niekto zakladal "na kľúč"? Lebo tie počiatočné náklady sú dosť vysoké.
    Tá cena by bola reálna iba v tom pípade, ake ten vklad ZI by bol skutočne vložený na účet. Ale ak je to sro bez peňazí, t.j. ZI je iba na papieri potom reálna cena je oveľa nižšia.

    To že zriaďovacie náklady boli také vysoké, asi mal drahého právnika, resp. notára.

    začiatočník a s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.