Zavrieť

Porady

Medovníčky

emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Sú to medovníčky, pri ktorých nie je potrebné čakať, kedy zmäknú. Mäkké su hneď. Keď ich upečiete skoro, riskujete, že do Vianoc nevydržia, lebo ich rodina (aj cudzí, keď ich ponúknete) poje.

Ingrediencie:

60dkg hladkej múky
18dkg práškového cukru
3 lyžice medu
3 celé vajíčka
3 lyžice smotany alebo kyslého mlieka
1 lyžicu masla
1 lyžičku-rovnú sódy bikarbony
kypr.prášok do perníka alebo korenie do perníka

Všetko spolu zmiesime a necháme odstáť 5-6 hodín v chlade. Môže stáť aj od večera do rána.
Potom cesto rozvaľkáme na hrúbku 0,5 cm a vykrojíme medovníčky. Dáme na pomastený plech a natrieme bielkom, aby sa leskli. Do prostriedku dáme orech, mandľu, oriešok alebo lentilku na ozdobenie. Pozor lentilku dávame až po upečení, orechy môžeme dať pred pečením.
Pečieme rýchlo, upečené dáme do kastrola a prikryjeme. Po vychladnutí uložíme do igelitového sáčka, aby nevyschli. Na vzduchu by stvrdli.

Gazdinky vyskúšajte.
Dobrú chuť!
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Môžeš dať aj do mikroténového sáčku a dať na okno(z vonku).
0 0
dadika dadika

dadika je offline (nepripojený) dadika

väčšinou som sama sebou
Emily, perníčky boli fantastické a mäkké....šli na dračku....ďakujem
0 0
nika123 nika123

nika123 je offline (nepripojený) nika123

jJa viem že perníčky sú najkrajšie vyzdobené,ale ak potrebuješ školenie,veľmi rada ťa zaškolím,nie je to ťažké,len na to treba poriadnu trpezlivosť a trochu fantázie,mám veľa perníčkov aj nafotených ak chceš pošlem ti mailom.Monika.Tu je aj môj mail-m.monika@pobox.sk
0 0
nika123 nika123

nika123 je offline (nepripojený) nika123

Ja sa venujem tomuto už dosť dlho,porcelánovú polevu na medovníčky si robím tak že vyšľahám 1 bielok s trochou citrónovej šťavy do tuha,postupne pridávam dobre preosiaty práškový cukor/najlepší je DAR SLNKA/asi 150 až 180 gramov,šľahám znova do tuha,nakoniec prisať kávovú lyžičku maizeny alebo solamylu a znova trocha prešlahať.Trochu polevy si dať do mikroténového vrecúška s odstrihnutou špičkou ktorým si na medovníšku spravíme okraj do ktorého budeme vylievať hmotu.Hmota sa musí pred naliatimzriediť trochou obyčajnej vody ale nie tak aby bola moc riedka ale ani moc hustá.Na perníčky ju dávam po malých dávkach lyžičkou.Zatiaľ sa mi to vždy podarilo a perníčky mám krásne.Poleva sa môže aj prifarbiť potravinárskym farbivom.Ak niečomu nebudete rozumieť tu je môj mail-m.monika@azet.sk
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

emily
Sú to medovníčky, pri ktorých nie je potrebné čakať, kedy zmäknú. Mäkké su hneď. Keď ich upečiete skoro, riskujete, že do Vianoc nevydržia, lebo ich rodina (aj cudzí, keď ich ponúknete) poje.

Ingrediencie:

60dkg hladkej múky
18dkg práškového cukru
3 lyžice medu
3 celé vajíčka
3 lyžice smotany alebo kyslého mlieka
1 lyžicu masla
1 lyžičku-rovnú sódy bikarbony
kypr.prášok do perníka alebo korenie do perníka

Všetko spolu zmiesime a necháme odstáť 5-6 hodín v chlade. Môže stáť aj od večera do rána.
Potom cesto rozvaľkáme na hrúbku 0,5 cm a vykrojíme medovníčky. Dáme na pomastený plech a natrieme bielkom, aby sa leskli. Do prostriedku dáme orech, mandľu, oriešok alebo lentilku na ozdobenie. Pozor lentilku dávame až po upečení, orechy môžeme dať pred pečením.
Pečieme rýchlo, upečené dáme do kastrola a prikryjeme. Po vychladnutí uložíme do igelitového sáčka, aby nevyschli. Na vzduchu by stvrdli.

Gazdinky vyskúšajte.
Dobrú chuť!
Práve som vybrala z chladničky cestíčko a prečítala ešte raz receptík a prišla som na to že mi tam chýba jeden malý údaj. Prosím Vás pri koľkých stupňoch ich mám piesť.A je lepšie ich piecť na elektrike alebo na vzduchu? Poradíte mi gazdinky?
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

Ja pečiem na 180°C cca 15 min. Ale to záleží j na trúbe.
Včera som vyskúšala medovníky z porady od: belanicka - vianočné pečivo :http://www.porada.sk/t36096-vesele-peeenie.html musím povedať že sú ozaj super a sú mäkučké.
Naposledy upravil ANNA : 17.12.06 at 08:15
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Dievčence medovníčky mám uspešne za sebou. Sú naozaj chutné, mňam až sa bojím že ani do Vianoc nevydržia. Vďaka Vám sú to prvé Viianoce, kedy som sa odhodlala upiecť nejaký ten koláčik. Vďaka Vám všetkým, za tie tie výborné rady a postrehy ohlľadom pečenia.
Aspoň takouto formou Vám posielam bodíky:
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

dievcence, ak mate dobre typy na zdobenie perničkov sem s nimi. Tieto nie su moje, ale kazda inspiracia dobra. http://www.monika.weblahko.sk/index.php?menu=1
0 0
nika123 nika123

nika123 je offline (nepripojený) nika123

Tá stránka čo si zadala je moja.Len ja na poradu chodím veľmi málo a medzičasom mi ju syn spravil.Tak ak máte naozaj čas a chuť si ju pozrieť nech sa páči.Popri medovníčkoch ma zaujímajú aj iné koníčky.Všetky fotky mám na stránke aj internetový obchod tammám pridaný,no na tom sa pracuje.
0 0
Akret Akret

Akret je offline (nepripojený) Akret

toto vyskúšam zdá sa mi to super nápad
0 0
malalulu malalulu

malalulu je offline (nepripojený) malalulu

Prikladám moje čerstvé medovníčky, ktoré zdobím posledné večery. Keby sa tak dala pripojiť aj vôňa tých medovníčkov.
PC020739.jpg  
PC040740.jpg  
1/1
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
malalulu Pozri príspevok
Prikladám moje čerstvé medovníčky, ktoré zdobím posledné večery. Keby sa tak dala pripojiť aj vôňa tých medovníčkov.
Súprekrásne, nádherne vyzdobené, určite aj super chutia, však?
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
aj tu sú všetky šikovné
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

malalulu Pozri príspevok
Prikladám moje čerstvé medovníčky, ktoré zdobím posledné večery. Keby sa tak dala pripojiť aj vôňa tých medovníčkov.
Sú nádherné! Ja si dnes idem spraviť cesto a zajtra budem piecť a v nedeľu ozdobovovať. Veľmi sa mi páči tá poleva keď je nakreslená v celku, no ako na to? Chcela by som to tento rok vyskúšať, lebo vždy vyzdobujem buď bodkami, čiarkami, no rada by som aj takéto. Potrebujem na to nejaký štetec? Ďakujem
0 0
malalulu malalulu

malalulu je offline (nepripojený) malalulu

Na to ti dám jednoduchý recept, mne sa podariloť urobiť riedku polevu na zdobenie a už sa mi to nechcelo ísť zahustiť, písalo mi to hrubo, tak som to obkreslila, vypĺňala som to tou riedkou polevou normálne sáčkom (rozlialo sa mi to do toho priestoru, ktorý som si ohraničila a až na druhý deň som si urobila hustú polevu a dozdobila som ich.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

malalulu Pozri príspevok
Na to ti dám jednoduchý recept, mne sa podariloť urobiť riedku polevu na zdobenie a už sa mi to nechcelo ísť zahustiť, písalo mi to hrubo, tak som to obkreslila, vypĺňala som to tou riedkou polevou normálne sáčkom (rozlialo sa mi to do toho priestoru, ktorý som si ohraničila a až na druhý deň som si urobila hustú polevu a dozdobila som ich.
AHa, no vďaka, tak toto ma nenapadlo aspoň to rýchlejšie ozdobím a budú aj krajšie, také bielučké ako sneh. A tosi robila normálnu polevu bielky, cukor citron?
0 0
vierockak vierockak

vierockak je offline (nepripojený) vierockak

Príspevok 29 a 32 ... medovníčky sú veľmi pekné. A zaujímalo by ma, akým fígľom sa robí to jemné, povedala by som čipkové zdobenie? Je na to nejaký zlepšovák, alebo treba len maličkú dierku na sáčku a veeeeľmi šikovné ruky?
0 0
malalulu malalulu

malalulu je offline (nepripojený) malalulu

Žiadny zlepšovák,klasika, len aby sa netriasli ruky. Taký zlepšovák je akurát v tom, že ak mám polevu riedku, zahustím ju solamylom a ak je hustá, dám kvapku citrónovej šťavy.
0 0
vierockak vierockak

vierockak je offline (nepripojený) vierockak

malalulu Pozri príspevok
Žiadny zlepšovák,klasika, len aby sa netriasli ruky. Taký zlepšovák je akurát v tom, že ak mám polevu riedku, zahustím ju solamylom a ak je hustá, dám kvapku citrónovej šťavy.
Ďakujem za radu, už som to raz dávno skúšala, ale vtedy sa mi poleva roztekala (nevedela som o tom solamyle), tak som od toho upustila. .... ale, vyskúšam to tento rok ešte raz aj s tým solamylom, snáď to bude lepšie ...
0 0
malalulu malalulu

malalulu je offline (nepripojený) malalulu

Prajem veľa zdaru a hlavne trpezlivosti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať