Zavrieť

Porady

zaúčtovanie odpočtu DPH v Omege

Ako sa zaúčtuje ostrá došlá faktúra iba na DPH zo zaplateného preddavku?

29.12.06 preddavok 1190,-- 314/221
DF dodanie sl. 29.12.06 190,-- iba DPH 343/314
(zdaniteľné plnenie služby nastane až v 2007)

Ako to správne zapísať v EUD Omege?! Treba aj v rozpise zadať základ DPH, DPH a spolu a všetko zaúčtovať, alebo dá sa len nejako DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Topas je offline (nepripojený) Topas

    Topas
    Ja to účtujem následovne:

    1. Preddavková faktúra sa neúčtuje.
    2. Úhrada preddavkovej faktúry: 314.01/221.00
    3. Došlá faktúra k preddavku: 314.02/321.00
    343.00/321.00
    321.00/314.01

    314.01 - poskytnutý preddavok - suma s DPH
    314.02 - poskytnutý preddavok - sume bez DPH

    - ak mám zostatok na účte 314.01, viem že mi chýba doklad k zaplatenému preddavku
    - ak mám zostatok na účte 314.02, viem že ešte nebola splnená dodávka


    Bola by som rada, keby s k tomu vyjadrili aj iní.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Mne nejde tak ani o účtovanie preddavku, ale ostrej faktúry, ktorá je len na sumu DPH, a aj je uvedené, že sa fakturuje LEN DPH zo zaplateného preddavku.

    Topas je offline (nepripojený) Topas

    Topas
    Asi nerozumiem otázke. Ostrá faktúra je na sumu 190,- Sk a táto suma sa má doplatiť? Aký text má ostrá faktúra? Fakturujú Vám preddavok alebo dodanie služby?

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Faktúra znie: Zasielame Vám vyúčtovanie DPH zo zálohy prijatej na základe preddavkovej faktúry dňa ..... vo výške 1190,-- SK

    - DPH 19 % 190,-

    Celková čiastka: 190,-
    Zaplatené zálohou: 1190,--
    ------------------------------
    Zostatok k zúčtovaniu: 1000,-

    Tak teraz čo?!

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Gabi03
    Ako sa zaúčtuje ostrá došlá faktúra iba na DPH zo zaplateného preddavku?

    29.12.06 preddavok 1190,-- 314/221
    DF dodanie sl. 29.12.06 190,-- iba DPH 343/314
    (zdaniteľné plnenie služby nastane až v 2007)

    Ako to správne zapísať v EUD Omege?! Treba aj v rozpise zadať základ DPH, DPH a spolu a všetko zaúčtovať, alebo dá sa len nejako DPH?
    Viem o čo ti ide, ale nemám s tým konkrétnu skúsenosť, poradiť neviem. Ale keď mám obdobný problém vytočím číslo Kros: 041/7071021 a dostanem okamžite správne riešenie. Tak zavolaj

    Ivetak1807 je offline (nepripojený) Ivetak1807

    Ivetak1807
    Zaplatený preddavok 314/221
    Faktúra k preddavku 314 + 343/321
    Úhrada preddavku 321/314
    Faktúra za dodanie 50x + 343/321, hneď ďalšie riadky 314+343/321 všetky sumy mínusom /tieto dve účtovania budú figurovať v tejto faktúre/
    Toto mi poradili v Krose

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Ivetak1807
    Zaplatený preddavok 314/221
    Faktúra k preddavku 314 + 343/321
    Úhrada preddavku 321/314
    Faktúra za dodanie 50x + 343/321, hneď ďalšie riadky 314+343/321 všetky sumy mínusom /tieto dve účtovania budú figurovať v tejto faktúre/
    Toto mi poradili v Krose
    Ivetka vďaka za info. Len si myslím, že s týmti účtami by sme nemali problém zaúčtovať, tam bude dôležitejšia technika zápisu: kódy, typ sumy a ďalšie. Ak máš aj túto info a môžeš to sem zapísať, pomôž prosím.

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Faktúru, kde je vyúčtovanie preddavku, zaúčtuješ rovnako ako novú faktúru so vzorom 20. V rozpise sumy riadne zapíšeš aj s rozpisom DPH, potom na riadok 7 doplníš sumu zaplateného preddavku celkom. Program si s tým v rozúčtovaní už vie poradiť: ponúkne Ti ďalší riadok pre vyúčtovanie preddavku. Vtedy automaticky program nastaví účtovanie 321/314 a nastaví sa na okienko Odpočet. Tebe stačí doplniť iba číslo preddavkovej faktúry alebo bankového výpisu, poprípade pokladničného dokladu, ktorým to bolo zaplatené.

    ivako je offline (nepripojený) ivako

    ivako
    liba2
    Ivetka vďaka za info. Len si myslím, že s týmti účtami by sme nemali problém zaúčtovať, tam bude dôležitejšia technika zápisu: kódy, typ sumy a ďalšie. Ak máš aj túto info a môžeš to sem zapísať, pomôž prosím.
    Neviem, či používaš tlačítko F1, ale máš tam všetko pekne vysvetlené aj techniku aj účtovanie-krok za krokom, len si treba zadať cez vyhľadávanie tému, ktorú potrebuješ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.