Zavrieť

Porady

Prekonvertovanie nahrávky

ojka ojka

ojka je offline (nepripojený) ojka

Viem mi niekto poradiť, kde by som zohnala program. Mám vo foťáku videonahrávku vo formáte Quick Time Movie a chcela by som si to zálohovať na CD alebo na DVD len mi to nejde. Máte s tým nejakú skúsenosť?
Usporiadat
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

ahojte,
ešte sa vrátim k mojej otázke. Niaky konventor by som si stiahla do PC
z linku, ktorý je uvedený v tejto téme, len by som potrebovala postup, ako to " prekonvertujem". Dík.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Soňula Pozri príspevok
ahojte,
ešte sa vrátim k mojej otázke. Niaky konventor by som si stiahla do PC
z linku, ktorý je uvedený v tejto téme, len by som potrebovala postup, ako to " prekonvertujem". Dík.
Neviem, aký soft si si stiahla, ale stiahni si tento: Total Video Converter.

Je v podstate free a jeho použitie je intuitívne, ak vieš čo len trochu anglicky, tak nie ej problém konvertovať súbory.
0 0
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

chobot ďakujem,

idem to skúsiť /konvertovať/.
0 0
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

Nejde mi to. Na CD mám napálene tie videa vo formáte MOV. Ako ich " dám do tohto programu" ? Potom si vyberiem formát, ako si napálim to video v novom formáte? Potom si tie videa napálim na iný disk DVD-R ? Prosím o odpoveď, možno to pomôže aj ostatným.Dík.
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Mno mal som chvlilu cas tak pomozem:
Treba k tomu najlepsie tento freeware: Pazera Free MOV to AVI Converter 1.0 a potom postupovat ako som sa to snazil ukazat tu: Konvertovanie v Pazera...

Kodek WMV by mali prehrat vsetky dvd prehravace ba aj niektore mp4-ky,,
ostatne nastavenia nechame na auto,,, vacsinou to postaci...

PS: ten navod sa neda otvorit vo firefoxe a asi ani v opere lebo chce podporu ActiveX, takze len internet explorer,,
Naposledy upravil mpca : 13.06.08 at 13:34
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Soňula Pozri príspevok
Nejde mi to. Na CD mám napálene tie videa vo formáte MOV. Ako ich " dám do tohto programu" ? Potom si vyberiem formát, ako si napálim to video v novom formáte? Potom si tie videa napálim na iný disk DVD-R ? Prosím o odpoveď, možno to pomôže aj ostatným.Dík.
Samotný soft ti všetko neurobí. Ten slúži len na konvertovanie.

Najprv si teda ulož to video na HDD, trebárs na pracovnú plochu. Potom si otvor tú aplikáciu. Tam klikni na "New Task" a následne na "Import files". Potom si vyber to tvoje video.

Následne sa ti otvorí nové okno "Convert to" , kde si vyberieš výstupný formát. V tomto prípade vyber "DivX/Xvid Avi" a daj konvertovať. Aplikácia ti skonvertuje video a uloží do predvoleného priečinka. Pokiaľ chceš zmeniť predvolený priečinok, urob to ešte pred načítaním videa tlačítkom "Default Converted Folder".

Následne tento nový súbor (už s koncovkou .avi) si napáliš nejakým štandardným napaľovacím softvérom na DVD disk a dáš do DVD prehrávača.
0 0
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

chobot opäť ďakujem za pomoc. Už mi to ideee.
Ešte mám malí problémik, ktorý zhodou okolností sa vyriešil tu na porade:http://www.porada.sk/t65614-problemy-s-dvd.html, ale s tým si už niak poradím. Ešte raz dík.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Soňula Pozri príspevok
chobot opäť ďakujem za pomoc. Už mi to ideee.
Ešte mám malí problémik, ktorý zhodou okolností sa vyriešil tu na porade:http://www.porada.sk/t65614-problemy-s-dvd.html, ale s tým si už niak poradím. Ešte raz dík.
Aký to máš konkrétny problém? Pomalú napaľovačku? Je to v notebooku?
0 0
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

Mám napapovačku v notebooku PHILIPS DVD RW sdvd8441. Až pri tejto práci / keď som si chcela prekonvertované video napáliť na DVD/ som zistila, že keď idem napalovať na DVD disk, dám "skopírovať súbor", zobrazí sa mi správa, že pri kopírovaní došlo k chybe. Tak som skúsila napáliť to moje video/prípona AVI/ na CD-R, čo sa úspešne napálilo. Keď som si dala tento disk doma do prehrávača, video-obraz bol super, ale zvuk k tomuto videu bol "zmutovaný". Takže tak. V tej téme "problémy s DVD" som sa dozvedela, že viacerí majú takýto problém s touto napalovačkou. treba stahnuť niaky soft, ktorý je tam uvedený. No a na toto nemám odvahu, alebo vedomosti. Ak by si mal niaky osvedčený návod na túto vec, tak ho rada úvítam. Som rada, že takto pomáhaš. / Aj bod by som ti dala-ale v tejto téme sa nedávajú-už som to skúšala/
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Soňula Pozri príspevok
Mám napapovačku v notebooku PHILIPS DVD RW sdvd8441. Až pri tejto práci / keď som si chcela prekonvertované video napáliť na DVD/ som zistila, že keď idem napalovať na DVD disk, dám "skopírovať súbor", zobrazí sa mi správa, že pri kopírovaní došlo k chybe. Tak som skúsila napáliť to moje video/prípona AVI/ na CD-R, čo sa úspešne napálilo. Keď som si dala tento disk doma do prehrávača, video-obraz bol super, ale zvuk k tomuto videu bol "zmutovaný". Takže tak. V tej téme "problémy s DVD" som sa dozvedela, že viacerí majú takýto problém s touto napalovačkou. treba stahnuť niaky soft, ktorý je tam uvedený. No a na toto nemám odvahu, alebo vedomosti. Ak by si mal niaky osvedčený návod na túto vec, tak ho rada úvítam. Som rada, že takto pomáhaš. / Aj bod by som ti dala-ale v tejto téme sa nedávajú-už som to skúšala/
Píšeš, že si dala "skopírovať súbor". Z toho usudzujem, že si chcela napáliť na disk cez Správcu súborov (Windows Explorer). Bohužiaľ tento podporuje len napaľovanie CD diskov, napaľovanie na DVD disky nepodporuje. Na to, aby si niečo napálila na DVD v internej napaľovačke, potrebujdeš nejaký iný soft na napaľovanie (napr. Nero, Acohol120,...).

S tým zmutovaným zvukom - nie som si istý, či je to skutočne v tom, že je to na CD. Prehrávaču je to jedno, na akom médiu je súbor, či je to CD alebo DVD. Skús to CD prehrať na nejakom inom PC, či tam bude zvuk v poriadku. Ak áno, tak asi tvoj stolný DVD prehrávač nepodporuje plne prehrávanie dátových CD.

Skôr, než začneš problém odstraňovať, treba všetko poskúšať a zistiť, kde je chyba.
0 0
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

Tak mi to Chobot nedalo, urobila som všetko odznova, /vybrala súbor, potom konvertovať, skopírovať súbor na CD-R.../, po vložení do DVD prehrávača všetko išlo bez problému aj so zvukom! /predtým som urobila chybu, vybrala som si nesprávny formát z ponuky AVI/Takže Ti opäť ďakujem. Máme doma z toho radosť, chcem si veľa vecí pofotiť aj "nafilmovať".Ďakujem.
Naposledy upravil Soňula : 20.06.08 at 07:34
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

v tychto casoch sa ti absolutne neoplati zalohovat na cd

cena cd je +- 7 korun
cena dvd +- 8 korun
kapacita cd 700 MB
kapacita dvd 4400MB
cize cena za ulozenie 1 GB dat je
cd 10 sk
dvd 1.8 sk

tak skus popremyslat
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Katabaticky Pozri príspevok
v tychto casoch sa ti absolutne neoplati zalohovat na cd

cena cd je +- 7 korun
cena dvd +- 8 korun
kapacita cd 700 MB
kapacita dvd 4400MB
cize cena za ulozenie 1 GB dat je
cd 10 sk
dvd 1.8 sk

tak skus popremyslat
Ty na to pozeráš z hľadiska ceny. Iní to môžu brať inak, napr. že každú jednu dovolenku chcú mať na jednom médiu - osobitne. Na to bohato stačí jedno CD, nejaký krátky film v .avi a pár desiatok fotiek. Nechaj ľudí, nech si sami vyberú médium .
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

ahaaaaaaaaaaaa to ma nenapdalo

ja pozeral nie na cenu ale aby to zaberalo co najmenej miesta takze aj prepalujem zalohy ked sa tam nieco este zmesti len aby som mal 1 placku namiesto 2
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Katabaticky Pozri príspevok
ahaaaaaaaaaaaa to ma nenapdalo

ja pozeral nie na cenu ale aby to zaberalo co najmenej miesta takze aj prepalujem zalohy ked sa tam nieco este zmesti len aby som mal 1 placku namiesto 2

Poznám jedného chlapíka, čo si stiahnuté DVD ripy ukladá na samostatné CD média, pekne v obale a aj si k tomu vytlačí cover a ten založí do toho klasického obalu na CD. Má ich asi 800.
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

.......
.......
.......

klobuk dole ked ma tolko miesta asi vyhodil kniznicu a ma cdnicu
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Vo veľa prípadocj je na vine DVD prehrávač. Aj ja mám doma jeden taký. Priniesla si ho dcéra zo zahraničia. Ide dobre ale len na originály DVD. Ostatné (napálené) vraj nevie čítať, aspoň tam také niečo vypisuje. Našťastie všetko čo nešlo som si odkladal. Keď si syn šiel kupovať DVD dal som mu nejaké napálené DVD a poradil aby zobral taký kde to všetko pôjde čo je na tých DVD. V predajni to vyskúšali a bolo.

U neho nie je problém, že by niečo nešlo prehrať, zatiaľ.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Orim Pozri príspevok
Keď si syn šiel kupovať DVD dal som mu nejaké napálené DVD a poradil aby zobral taký kde to všetko pôjde čo je na tých DVD. V predajni to vyskúšali a bolo.

U neho nie je problém, že by niečo nešlo prehrať, zatiaľ.
To netreba tak skusat. Staci si precitat specifikaciu o mechanike a kupit to trebars aj cez internet. Nikde netreba behat a skusat prehravanie napalenych filmov.
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Ahojte, viete mi dat tip akym softom by som vedel prekonvertovat DVD (teda súbory v adresároch VIDEO TS a AUDIO TS) do AVI-cka?
To iste potrebujem spravit aj s videom vo formate .MOV

Dakujem za radu.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

dalid Pozri príspevok
Ahojte, viete mi dat tip akym softom by som vedel prekonvertovat DVD (teda súbory v adresároch VIDEO TS a AUDIO TS) do AVI-cka?
To iste potrebujem spravit aj s videom vo formate .MOV

Dakujem za radu.
Kopec rád máš vyššie (príspevok som ti presunul do tejto témy), tak len pre zopakovanie: je na to veľa softov, napr.

Total Video Converter.

alebo rôzne DVD Rippery.

Pozri aj túto tému

http://www.porada.sk/t84760-uprava-videa.html

nájdeš tam pár užitočných rád.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať