Zavrieť

Porady

kolotoc s exekutormi....

Dobry den poradaci,
podal som staznost na cinnost exekutora. Komora exekutorov ju presetrila a jej zaver je (s mesacnym oneskorenim), ze exekutor konal spravne. Ak mam namietky, mozem poziadat o zmenu exekutora, no tomuto exekutorovi musim vyplatit odmenu tak, ako keby moju pohladavku vymohol. Je to v poriadku? Vraj exekutor uz viackrat vyhlasil drazbu nehnutelnosti povinneho, sud aj znizil jej hodnotu, no nehnutelnost sa predat nepodarilo. O tychto drazbach som sa dozvedel az teraz - zo spravy od Komory exekutorov. Je to tiez v poriadku, ze ma exekutor o drazbach neinformoval? Ma povinost o drazbe informovat verejnost prostrednictvom medii? Viackrat som sa u exekutora informoval ako prebieha vymahanie pohladavky a vzdy mi povedal - "ak nieco, da mi vediet". Mozem sa stazovat na Komoru exekutorov na jej zaver o mojej staznosti?

Este sa vam chcem pripomenut - v minulosti mi prave tento exekutor poskodil. Bol som rucitelom povinnej a splatil som za nu uver. Som si isty, samozrejme je to len moje presvedcenie, ze medzi exekutorom a povinnym je nejaka vazba - v minulosti dal zalozne pravo na moj byt, ako na rucitela. Dom povinnej nechal bez tarchy a prave na ten dom povinnej manzel zobral o nejaky cas dalsi uver. Teraz ma na ten dom uz zalozne pravo aj banka a ja ako druhy v poradi. V case, ked som ho upozornoval aby dal zalozne pravo aj na dom povinnej a nie len na moj byt, ten dom bol bez tarchy... Takze tak.. Dakujem a prepacte, ze vas s tym stale otravujem..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Babos, babos.....
    Je mi ľúto, že si neuspel v boji s exekútorom, lebo podľa mňa si na sťažnosť mal právo. Neostáva Ti nič, len sústavne bombardovať exekútora, aby Ťa informoval o stave exekúcie. Ak sa ale hodnota nehnuteľnosti na dražbe stále znižuje, môže sa Ti stať, že nakoniec peniaze uvidí iba banka a Ty nič. Ešte Ti poradím choď sa na jednu dražbu pozrieť. Ono sa to robí aj tak, že všetkým záujemcom o dražbu sa zaplatí, aby nedražili. Tým sa cena nehnuteľnosti musí znížiť. A znižuje sa dovtedy, dokedy nie je cena vhodná pre záujemcu-a ten je vopred známy exekútorovi. Môže to byť aj niekto blízky povinnému, ktorý v jeho mene ale tajne nehnuteľnosť kúpi a nakoniec povinný o nič nepríde. Fakt Ti moc držím palce v Tvojom probléme, lebo exekútori sú štát v štáte. Inak k Tvojej otázke, exekútor vyhlasuje dražbu na verejnom mieste na DU. A niekedy dosť malými písmenami.

    babos je offline (nepripojený) babos

    babos
    Ahoj,
    pf 007 :-)
    cize nema povinnost uverejnit inzerat o drazbe do medii? Ja som sa na exekutora stazoval aj preto, ze ma neinformuje o priebehu exekucie. Aj pisomne som ho ziadal (mam dorucenku o prebrati posty) a na nic nereagoval. A ustene len to klasicky - ked nieco, dam vam vediet. Vies, ako sa mam zucastnit drazby, ked mi o nej nepovie? Nepovedal mi ani o tom, ze sud znizil hodnotu danej nehnutelnosti. Kedze mam na nu zalozne pravo, nemal povinnost mi tuto skutocnost oznamit? Kde sa mam teraz stazovat? :-) Na MV SR?

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    babos
    Ahoj,
    pf 007 :-)
    cize nema povinnost uverejnit inzerat o drazbe do medii?
    do medii nie

    babos
    Ja som sa na exekutora stazoval aj preto, ze ma neinformuje o priebehu exekucie. Aj pisomne som ho ziadal (mam dorucenku o prebrati posty) a na nic nereagoval. A ustene len to klasicky - ked nieco, dam vam vediet.
    tu ti pomôže iba dať dotaz na komoru exek, aky je postup a ak ti neporadia , ísť za iným exekútorom a spýtať sa na postup. Najlepšie by bolo cez známych nejakého vyhľadať, aby ťa to nestálo celý majland



    PS: človeče ja len keď píšem slovo exekútor, mám tlak 300/200.

    babos je offline (nepripojený) babos

    babos
    S tou zmenou exekutora... ako som spominal, Komora exekutorov ma informovala, ze ak chcem zmenu exekutora, tomuto exekutorovi musim vyplatit odmenu tak, ako keby pohladavku vymohol....

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    babos
    S tou zmenou exekutora... ako som spominal, Komora exekutorov ma informovala, ze ak chcem zmenu exekutora, tomuto exekutorovi musim vyplatit odmenu tak, ako keby pohladavku vymohol....
    Veď Ty ho nezmeníš, iba u druhého prezvieš aký je postup a aké sú Tvoje práva. Chápem aj Tvoje rozhorčenie, lebo s nimi je skutočne ťažká reč a myslia si, že sú bohovia nad bohmi.

    Všimli ste si, že za existenciu Porady sem neprispel žiaden exekútor? A to viem, že sem chodia. Ale na čo by aj, veď radiť proti vlastným, to sa v dobrých rodinách nepatrí.

    monymon je offline (nepripojený) monymon

    monymon
    účtovník 007
    Babos, babos.....
    Je mi ľúto, že si neuspel v boji s exekútorom, lebo podľa mňa si na sťažnosť mal právo. Neostáva Ti nič, len sústavne bombardovať exekútora, aby Ťa informoval o stave exekúcie. Ak sa ale hodnota nehnuteľnosti na dražbe stále znižuje, môže sa Ti stať, že nakoniec peniaze uvidí iba banka a Ty nič. Ešte Ti poradím choď sa na jednu dražbu pozrieť. Ono sa to robí aj tak, že všetkým záujemcom o dražbu sa zaplatí, aby nedražili. Tým sa cena nehnuteľnosti musí znížiť. A znižuje sa dovtedy, dokedy nie je cena vhodná pre záujemcu-a ten je vopred známy exekútorovi. Môže to byť aj niekto blízky povinnému, ktorý v jeho mene ale tajne nehnuteľnosť kúpi a nakoniec povinný o nič nepríde. Fakt Ti moc držím palce v Tvojom probléme, lebo exekútori sú štát v štáte. Inak k Tvojej otázke, exekútor vyhlasuje dražbu na verejnom mieste na DU. A niekedy dosť malými písmenami.
    nechcem podceňovať tvoje znalosti v oblasti exekúcie, ale z tvojho príspevku mám pocit, že si nikdy dražbu nehnuteľnosti v exekučnom konaní nevidel. Odporúčala by som najpr preštudovať Exekučný poriadok v časti exekúcia predajom nehnuteľnosti a potom rozávať fundované rady.....

    babos je offline (nepripojený) babos

    babos
    Ma exekutor teda povinnost informovat ma o drazbe a o sudnom nariadeni o znizeni ceny nehnutelnosti, kedze mam na nu zalozne pravo? Je v poriadku, ze ma ani raz nezavolal na drazbu a tuto skutocnost predomnou zatajil? Komora exekutorov mi odpisala, ze som mal nazriet do spisu...

    ezexyel je offline (nepripojený) ezexyel

    ezexyel
    caf babos, vidim, ze sa trapis dalej :-)
    takze teraz aspon trosku k veci - mozno sa stazovat aj na ministerstve spravodlivosti, ale velke oci by som nemal... preco si, doprdele, dal navrh na vykonanie exekucie prave k tomu trtkovi??!! :-( nemohol si si vybrat hocikoho ineho?? :-(((

    a teraz taka drobnost zo zakona:
    Exekúciu predajom nehnuteľnosti možno vykonať len vtedy, ak oprávnený s exekúciou predajom nehnuteľnosti označenej v upovedomení o začatí exekúcie predajom nehnuteľnosti súhlasí a ak sa preukázalo, že nehnuteľnosť je vo vlastníctve povinného

    Dražobná vyhláška sa doručí oprávnenému, povinnému, spoluvlastníkovi a každému, kto má k nehnuteľnosti vecné alebo predkupné právo, ak sú zjavné zo spisov alebo z katastra nehnuteľností - do vlastných rúk. Cize ak si v konani opravneny, tak si sa jednoznacne mal o tom dozvediet

    babos je offline (nepripojený) babos

    babos
    Dik, takze mal mi to poslat, ze? Pozri si este "Kolotoc s exekutormi II". Tato "jednotka" je uz starsia tema.. :-)

    kolotoc s exekutormi....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.