Zavrieť

Porady

Mýtne v Čechách

Cez vyhľadávanie som nenašla podobnú tému, preto mi prepáčte, keď sa budem opakovať.
Na účtovanie mýtneho v Čechách sme dostali prístroje na každé vozidlo, tak ako každý, kto bude dialnicu používať. Dodavateľ prístrojov nám na faktúrku naučtoval za každý prístroj kauciu. Údajne , v prípade, keď auto predáme, musíme prístroj vrátiť a oni nám vrátia kauciu. Takýmto spôsobom to malo fungovať aj v Rakúsku, ale keď sme prístroj vrátili, nikto nám nič nevrátil.Chcela by som preto vedieť Vaše názory, naúčtovať to ako kauciu, alebo nejakú službu alebo do PPS , lebo nikto mi nevie povedať, ako to bude napr. za päť rokov, keď už budú mať prístroje po životnosti . Ďakujem za každý názor
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Mne povedali, že to je nájomné za prístroj. Ale nehovorili, že to nájomné vrátia, keď im prístroj vrátime. Vrátia iba zostávajúci kredit.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    My máme rovnakú informáciu a to,že je to kaucia, ktorá bude vrátená, ak sa prístroj vráti firme. Takže sme to zaúčtovali na 314. Ak sa niečo zmení, alebo sa stane, že firma kauciu nevráti, potom to z 314 preúčtujeme do nákladov. Ale až v tom roku, keď sa to stane. Môj názor.

    Soňula je offline (nepripojený) Soňula

    Soňula
    Mňa tiež zaujíma tento problém. Ako ho mám účtovať v JÚ? Ako pohľadávku voči spoločnosti, ktorá mi "prenajala" prístroje?

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Môžeš si ho kúpiť na hraničných priechodoch, benzínkach a v každom krajskom meste sú zriadené úrady, ktoré to vybavujú. Dajú sa zabezpečiť rôzne prístroje, podľa toho ako budeš platiť poplatky a ako často budeš diaľnice používať. To je na tebe, čo si vyberieš.

    dalilada je offline (nepripojený) dalilada

    dalilada
    Mám v ruke Doklad o předplacení mýtného z ČR. Takže to sa dobíja nejaký kredit a sčíta to s predchádzajúcim zostatkom. Ako to účtujete v PÚ? Dobitie na 538 a ignorujete zostatok? Alebo nejako inak?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.