Zavrieť

Porady

Potvrdenie o zdaniteľnej mzde v MRP

Ahoj prosím poraďte mi už som zúfalá, neviem si rady s Potvrdením o zdan.mzde v MRP - program Mzdy a pers. pre Win.
Mám 3 zamestnancov na PP neurčitý a jedného dohodára na Doh.o brig.práci študenta - a pri ňom mi nesedí to potvrdenie. V roku 2006 pracoval u nás na dohodu 1-5, 10-12. Toto mi vyhodí v potvrdení dobre, ale úhrn zúčt.a vyplatených príjmov zo záv.čin. mi vyhodí zle (nezratáva mi to mesiace 4,10,12) a neviem prísť na to prečo. Tým pádom mám zle uvedené preddavky na daň, poraďte mi prosím.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gong je offline (nepripojený) Gong

    :-) Gong
    verziu mám pre Windows2x, neviem, či mal zrážkovú daň, toto som prebrala po niekom inom, prvýkrát robím v tomto programe a neviem kde by som nasla tu zrazkovu dan. Potom by mal tu zrazkovu dan od zaciatku roka,nie?

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    ked nedosiahne v hrubom 5000 Sk, nedavas mu nezdanitelne minimum a nema ani danovy bonus, tak ti automaticky tusim dava zrazkovu dan
    V tom potvrdeni je to dole "Uhrn prijmov-zrazkova dan".
    Skus si spustit to potvrdenie a pozri si to.

    Gong je offline (nepripojený) Gong

    :-) Gong
    neviem to nájsť, kde dole to mám hladať?
    Asi mám zle nastavené údaje u dohodára. Lebo potom mi to zle ukazuje i v prehlade za IV.Q 2006, nevieš mi poradiť kde sa urobila chyba? Za 4,11,12 mi vykazuje v mzdach zrazkova daň, a v ostatnych mesiacoch daň mesačné zálohy, nesúvisí to s tým?

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Gong
    neviem to nájsť, kde dole to mám hladať?
    Asi mám zle nastavené údaje u dohodára. Lebo potom mi to zle ukazuje i v prehlade za IV.Q 2006, nevieš mi poradiť kde sa urobila chyba? Za 4,11,12 mi vykazuje v mzdach zrazkova daň, a v ostatnych mesiacoch daň mesačné zálohy, nesúvisí to s tým?
    Pozri v nastavení prac. pomerov či má HPP, alebo DVP.
    HPP-prac. pomer, DVP-dohoda.
    V prehlade z IV.Q sa zrážková daň neudáva.

    Ešte to zistíš: výstup, -mzdy,-ukážka, -mzdový list a tam uvidíš aká bola daň počas celého roka.
    Naposledy upravil ALDA : 17.01.07 at 13:39

    Gong je offline (nepripojený) Gong

    :-) Gong
    Lenže prečo mi zrážková dan spolu s úhrnom neobjavuje v potvrdení o zdan.mzde?

    sylva je offline (nepripojený) sylva

    sylva
    Ako riešite riadok 02 v potvrdení o príjme - číselné označenie mesiacov za príjmy zdanené preddavkovo ( MRP v DOSe, verzia 5.80a), ak zamestnanec mal tieto príjmy za mesiac 1-3, 6, 10-12 ? V ostatných mesiacoch mal zrážkovú daň. Ak chcem, aby úhrn príjmov v r. 01 bol správny, musím tam zadať mesiace v tvare 01-12, čo nie je správne. Ako sa s tým vysporiadať ? Vďaka za odpoveď.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    sylva
    Ako riešite riadok 02 v potvrdení o príjme - číselné označenie mesiacov za príjmy zdanené preddavkovo ( MRP v DOSe, verzia 5.80a), ak zamestnanec mal tieto príjmy za mesiac 1-3, 6, 10-12 ? V ostatných mesiacoch mal zrážkovú daň. Ak chcem, aby úhrn príjmov v r. 01 bol správny, musím tam zadať mesiace v tvare 01-12, čo nie je správne. Ako sa s tým vysporiadať ? Vďaka za odpoveď.
    Podľa mňa to bude dobre. Veď súčasťou potvrdenia je aj zrážková daň a tá bola strhnutá práve v tých chýbajúcich mesiacoch..

    alveryst je offline (nepripojený) alveryst

    alveryst
    Gong
    neviem to nájsť, kde dole to mám hladať?
    Asi mám zle nastavené údaje u dohodára. Lebo potom mi to zle ukazuje i v prehlade za IV.Q 2006, nevieš mi poradiť kde sa urobila chyba? Za 4,11,12 mi vykazuje v mzdach zrazkova daň, a v ostatnych mesiacoch daň mesačné zálohy, nesúvisí to s tým?
    V hornej časti Potvrdenia .... máš len príjmy zdanenépreddavkovo (ak nemal podpísané vyhlásenie, tak sú tam zhrnuté tie mesiace, v ktorých bol príjem nad 5000/mesačne)

    V dolnej časti potvrdenia sú príjmy zdanené zrážkou (mesiace, v ktorých mal príjmy do 5000/mesačne).

    sylva je offline (nepripojený) sylva

    sylva
    Vďaka za odpovede.Anja111-myslím si,že to nemôže byť dobre. Ten riadok sa týka len preddavkovej dane.Navyše,ak by išlo o dohodára a robil by len v určitých mesiacoch v roku (nemal by žiadnu daň počas ostatných mesiacov), ten problém ostáva.Nebudem mu robiť zvlášť potvrdenia po jednotlivých mesiacoch a tiež nemôžem uviesť mesiace 01-12. lenkak-túto verziu som zakúpila 9.1.2007.S týmto problémom zápasím už viac rokov.Asi dopíšem tie mesiace ručne....? Obom Vám ďakujem.

    Gong je offline (nepripojený) Gong

    :-) Gong
    Ahoj ďakujem všetkým za príspevky,
    ale stále som z toho mimo.
    za mesiace 1-5 mal príjem 3000Sk zrážková daň 570Sk
    za mesiace 10,12 - príjem 5000Sk zrážková daň 950 Sk
    za mesiac 11 - príjem 15000Sk - preddavok na daň 2850Sk

    V potvrdení mi vykazuje v r.01 sumu 40000Sk, v r.02 mi uvádza zle mesiace len 11, r. 03 uvedené 0, r. 04 suma 40000Sk a r. 05 potvrdenia 7600Sk - daň zrazená.
    Je to takto dobré, podľa môjho názoru áno, len tie mesiace doplním ručne.

    A čo sa týka prehľadu za 4.Q 2006 mi za 10/06 a 12/06 kedy mal dohodár príjem 5000Sk vyskakuje v riadkoch 9 a 10 v časi "Osobitná sadzba dane podľa § 36" zrážková daň za tieto mesiace 950 Sk. Je to takto správne, lebo bolo uvedené v tomto príspevku, že zrážková daň so do prehľadu nedáva. Tak prečo mi to program do prehladu zadal?
    Dakujem

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Volíš nesprávnu predlohu tlačiva (Štvrť.prehľad o dani). Daj si Štvrť.prehľad o dani(po r.2004).

    Gong je offline (nepripojený) Gong

    :-) Gong
    ďakujem pekne už som pochopila konečne. Aj potvrdenie mám staré, práve som si sťahovala novú verziu, ale nový typ tlačiva potvrdenia tam nemám, budem musieť si ho vypísať ručne.
    Ďakujem!

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Ak máš WIN verziu 4.57.005, tak určite máš vo Výstupy/Ostatné/Potvrdenie o zdaniteľnej mzde a vyber si tlačový formulár 01 Potvrdenie o zdaniteľnej mzde(2006).
    Gong
    verziu mám pre Windows2x, neviem, či mal zrážkovú daň, toto som prebrala po niekom inom, prvýkrát robím v tomto programe a neviem kde by som nasla tu zrazkovu dan. Potom by mal tu zrazkovu dan od zaciatku roka,nie?
    V tomto príspevku píšeš, že máš WIN verziu 2x??? Verzie 2 boli, myslím, aktuálne cca v r.2002-3.
    Naposledy upravil Marína : 18.01.07 at 12:18

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Gong
    ďakujem pekne už som pochopila konečne. Aj potvrdenie mám staré, práve som si sťahovala novú verziu, ale nový typ tlačiva potvrdenia tam nemám, budem musieť si ho vypísať ručne.
    Ďakujem!
    Sťahovala si z www.mrp.sk ? Na ich stránke je posledná verzia 4.57.005 z 1.12.2006, takže Ti muselo stiahnuť túto. Urobila si upgrade programu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.