Zavrieť

Porady

Domacky zamestnanec

Chcem urobit pracovnu zmluvu s invalidnym dochodcom ako "domackym zamestnancom", ktory bude pracu vykonavat doma a v pohyblivej pracovnej dobe.
Neni som si vsak ista, ci z danoveho hladiska ho mozem v kazdom ohlade brat ako "klasickeho zamestnanca" a to z pohladu zakona o SF, cestovnych nahrad a ostatnych predpisov.
Viem, ze teraz je pre nase profesie najvacsi zhon o to viac ocenim rychlu radu, nakolko ho chcem prihlasit do 8.1.2005.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Este raz sa skusim zviditelnit - nikto tu nezamestnava domackeho zamestnanca podla parag. 52 ZP ?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Janca, podľa mňa je to klasický zamestnanec. Dávam do pozornosti § 57, ktorý hovorí o pracovnej ceste. Začiatok by bol v mieste bydliska domáckeho zamestnanca. Zákon o SF hovorí o tvorení zo súhrnu hrubých miezd zúčtovaných zamestnancov na výplatu. A domácky zamestnanec dostáva mzdu, čiže aj z jeho mzdy by som tvorila SF.
    Jani, marí sa mi, že na nejakom školení sme sa bavili, že domácky zamestnanec nemá nárok na stravovanie. Ale neviem to nikde nájsť a v ZP o tom jednoznačne nehovorí. Takže teraz neviem. Ak si spomeniem, alebo nájdem, ozvem sa
    Ešte ma napadlo, že aj keby to platilo, mohla by si so súhlasom zástupcov zamestnancov rozšíriť okruh osôb, ktorým zabezpečíš stravovanie.
    Pekný deň
    Naposledy upravil vladan : 03.01.05 at 13:44

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    My zamestnávame pracovníka, ktorý je na tkz. čiastočnom inv. dôchodku, na polovičný prac. úväzok - 4 hod. denne. On je stále doma a prácu mu nosíme domov. Riadne je prihlásený do SP a ZP, odvody do SF z jeho mzdy nerobíme. Tiež si myslím, že domácky zamestnanec nemá nárok na stravovanie.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Dakujem za odpovede. Medzicasom mi prisiel PMPP 2-3/2005 -Povinnosti mzdovej uctovnicky od A po Z, kde som nasla zostavajuce odpovede na moje otazky. Este raz dakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.