Zavrieť

Porady

rozvod a pravo na dieta

Dobry

som v rozvodovom konani a okresny sud nas rozviedol a pridelil dceru manzelke ja som sa voci tomuto rozhodnutiu odvolal. Sud mi dal len urcity cas na stretevanie sa s dcerou a manzelka to chce dodrziavat kedzesom sa musel odstahovat, musim toto dodrziavat ak som sa odvolal, alebo nie? Ako mozem vydiet svoju dcerku castejsie, nez bude dalsie konanie?

Pripadne kde by som nasiel dalsie info co mozem a co nie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    môžeš sa snažiť stretávať vo vyhradenom čase,ale pokiaľ manželka ti ju nedá a bude mať príčinu-chorá...,prakticky si bezmocný-je to vlastne na nej a pokial nechce ti ju nedá

    dodo336 je offline (nepripojený) dodo336

    dodo336
    VlaDr
    Odvolaj sa na krajský súd, lebo sa budeš môcť stretávať len v stanovených dňoch a hodinách. T.č. ti platí rozhodnutie okresného súdu. Skús sa dohodnúť s býv.manželkou, aby si ju mohol vidieť aj častejšie ako je rozhodnuté súdom.

    A na čo si sa odvolala? Na stanovené termíny stretávania alebo na zverenie do výchovy? Tento prípad sa mi naťahoval takmer 5 rokov. Predpokladá, že s manželkou, teda bývalou sa nevieš dohodnuť...



    Jožo

    dodo336 je offline (nepripojený) dodo336

    dodo336
    A na čo si sa odvolal? Na stanovené termíny stretávania alebo na zverenie do výchovy? Tento prípad sa mi naťahoval takmer 5 rokov. Predpokladám, že s manželkou, teda bývalou sa nevieš dohodnuť...



    Jožo

    kankai je offline (nepripojený) kankai

    kankai
    www.vyživne.sk a na portali www.babetko.sk je aj pravna poradna.Ale doporučujem si zobrat pravnika.Kym nebudes mat dalsie sudne rozhodnutie plati len to co mas.Ak manzelka nedodrziava sud.rozhodnutie stazovat sa mozes na odbore soc.veci v mieste bydliska dietata ale musim suhlasit so SKLENKOVA v podstate si bezmocny.Este sa da do toho aj UNICEF zapojit,pokial by islo do tuheho a neboli by dodrziavane prava dietata.Hlavne potrebujes dobreho pravnika,peniaze nanho a dobre nervy.Drzim palce!

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    socialka bude držať s byvalou,pokial sa o dieťa riadne stará (nie je alkoholik,alebo podobne-nedostatok peňazí sem nepatrí),vypýtajú si prip. stanovisko detskej lekárky,jednoducho musíš čakať na súd ak si sa odvolal,ale stále neviem čo chceš:spoločnú starostlivosť? píšeš,že ti nebráni v stretávaní v určenom čase,potom tu treba hladieť aj na vek dieťaťa,či chodí do školy...nemôžeš chcieť aby sa ti prispôsobovali všetci len preto že ty si sa odsťahoval,-ak som sa ťa dotkla,nemala som to v úmysle jednoducho som sa snažila pozrieť na vec očami protistrany.

    Katka19 je offline (nepripojený) Katka19

    Katka19
    Ahoj suhlasím so Sklenkovou do istej miery ,skus sa v prvom rade dohodnuť normalne s byvalou manželkou .Aj ked je už sudne rozhodnutie na svete,a samozrejme chod na nu tak že nech sa rozhodne dieta aj ked neviem kolko ma mala rokov,a či vlastne netrpí tym, že ta vidi len občas,skuste dať priestor aj názoru dietata ,lebo ich nazor či už my dospely,ako aj sud z toho celeho vždy vynecha a vyhovara sa nato ,že deti nemaju svoj nazor.Naopak prave psychika dietata v tomto veku zohrava doležitu ulohu pre další ich duševny rozvoj, a preto im treba dať priestor.Bohužial vela ludí používa deti ako nastroj aby potrestal druheho...je to smutne ale je to tak...

    rozvod a pravo na dieta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.