Zavrieť

Porady

Kontrola zo sociálky

Milo ma dnes potešilo oznámenie o kontrole zo sociálky, kde mi chcú skontrolovať okrem iného odvod príspevku na poistenie v nezamestnanosti za obdobie od 7/1995 do 4/1997. Z toho obdobia mám samozrejme už len zmluvy a mzdové listy. Môžu odo mňa chcieť ešte také staré veci? Aké sú tam lehoty, odkedy mi môžu kontrolovať všetky odvody? V zákone o soc. poistení som to narýchlo nenašla. Dopredu ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    dalilada
    Milo ma dnes potešilo oznámenie o kontrole zo sociálky, kde mi chcú skontrolovať okrem iného odvod príspevku na poistenie v nezamestnanosti za obdobie od 7/1995 do 4/1997. Z toho obdobia mám samozrejme už len zmluvy a mzdové listy. Môžu odo mňa chcieť ešte také staré veci? Aké sú tam lehoty, odkedy mi môžu kontrolovať všetky odvody? V zákone o soc. poistení som to narýchlo nenašla. Dopredu ďakujem.
    Myslím že SP a ani ZP lehoty dokedy možu kontrolovat odvody nemajú ako napr.DÚ na dane.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Nemusíš sa báť mne skončila v pondelok,všetko to čo píšeš kontrolovali a predložila som len mzdové listy a výplat.listiny.Stačilo jej to a viac nepýtala,veď oni to majú všetko nahraté.

    monnica je offline (nepripojený) monnica

    monnica
    Ahojte,
    mám nahlásenú kontrolu zo sociálky, chcem sa opýtať tých ktorí to už majú za sebou na ich skúsenosti.

    Je lepšie im všetky tie veci čo chcú odniesť tam na úrad a nechať ich tak alebo nech radšej prídu do firmy a ja budem pri tom? Čo je výhodnejšie?

    A ešte sa chcem spýtať - chcú výpisy z banky aj účtovné denníky
    nemám im dať tie výpisy z banky z dátumu úhrady? lenže to by som musela 10 rokov do zadu povyberať výpisy.

    A ešte jedna vec sa týka mesačné výkazy poistného ja nemám všetky kópie - čo s tým?

    Je to moja prvá kontrola chcú 10 rokov dozadu a ja pracujem v tej firme 2 roky. - čo mám všetko skontrolovať?

    A najhoršie že nemám ani podpisy od všetkých zamestnancov na výplatach ale tých už asi ani nezoženiem.

    Prosím o radu

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    [quote=monnica;388234]Ahojte,
    mám nahlásenú kontrolu zo sociálky, chcem sa opýtať tých ktorí to už majú za sebou na ich skúsenosti.

    Je lepšie im všetky tie veci čo chcú odniesť tam na úrad a nechať ich tak alebo nech radšej prídu do firmy a ja budem pri tom? Čo je výhodnejšie?Lepšie odniesť na úrad.

    A ešte sa chcem spýtať - chcú výpisy z banky aj účtovné denníky
    nemám im dať tie výpisy z banky z dátumu úhrady? lenže to by som musela 10 rokov do zadu povyberať výpisy.Nechal by som si to na záver kontroly, či ozaj na tom budú trvať. Niekedy ani nie, niekedy áno. Vždy je kedy im to doložiť.

    A ešte jedna vec sa týka mesačné výkazy poistného ja nemám všetky kópie - čo s tým? Nie si povinná mať kópie výkazov, hoci to je obecným zvykom už z praktických dôvodov. Určite sa ale dá, možno máš, vytlačiť výstupy z PC.

    Je to moja prvá kontrola chcú 10 rokov dozadu a ja pracujem v tej firme 2 roky. - čo mám všetko skontrolovať? Nuž - choď podľa oznámenia o kontrole, tam sú položkovite veci, ktoré od firmy chcú.

    A najhoršie že nemám ani podpisy od všetkých zamestnancov na výplatach ale tých už asi ani nezoženiem. Prevzatie výplat by som nejakým spôsobom doriešil. Treba to aj z daňového hľadiska.

    Prosím o radu[/

    monnica je offline (nepripojený) monnica

    monnica
    [quote=STRELEC;388257]
    monnica Pozri príspevok
    Ahojte,
    mám nahlásenú kontrolu zo sociálky, chcem sa opýtať tých ktorí to už majú za sebou na ich skúsenosti.

    Je lepšie im všetky tie veci čo chcú odniesť tam na úrad a nechať ich tak alebo nech radšej prídu do firmy a ja budem pri tom? Čo je výhodnejšie?Lepšie odniesť na úrad.

    A ešte sa chcem spýtať - chcú výpisy z banky aj účtovné denníky
    nemám im dať tie výpisy z banky z dátumu úhrady? lenže to by som musela 10 rokov do zadu povyberať výpisy.Nechal by som si to na záver kontroly, či ozaj na tom budú trvať. Niekedy ani nie, niekedy áno. Vždy je kedy im to doložiť.

    A ešte jedna vec sa týka mesačné výkazy poistného ja nemám všetky kópie - čo s tým? Nie si povinná mať kópie výkazov, hoci to je obecným zvykom už z praktických dôvodov. Určite sa ale dá, možno máš, vytlačiť výstupy z PC.

    Je to moja prvá kontrola chcú 10 rokov dozadu a ja pracujem v tej firme 2 roky. - čo mám všetko skontrolovať? Nuž - choď podľa oznámenia o kontrole, tam sú položkovite veci, ktoré od firmy chcú.

    A najhoršie že nemám ani podpisy od všetkých zamestnancov na výplatach ale tých už asi ani nezoženiem. Prevzatie výplat by som nejakým spôsobom doriešil. Treba to aj z daňového hľadiska.

    Prosím o radu[/
    Ďakujem si super dúfam, že to bude v pohode

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Neboj,bude to v pohode. Aj oni sú len ľudia, ktorí vykonávajú svoju prácu. Cielom kontroly nie je za každú cenu udeliť penale. Zo záverov kontroly aj mzdár sa poučí, a odstráni chyby. Hlavu hore.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 13.02.07 at 06:55

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    [quote=monnica;388274]
    STRELEC Pozri príspevok

    Ďakujem si super dúfam, že to bude v pohode
    Super teda určite nie!
    Spolu s Tebou ale verím, že to dopadne dobre. Až na výnimky sú na Soc. ľudia OK. Často bývalé mzdárky. Vedia veľmi dobre pochopiť Tvoju nepríjemnú situáciu - prezentovať výsledky cudzej práce. Ale vlastne o to to máš ľahšie, nie?

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Ja som mala kontrolu zo SP tuším vlani alebo predvlani, ale pokiaľ sa pamätám, tak prevzatie pások ani nekontrolovali a výpisy asi tiež nie, ani dochádzku - skôr pracovné zmluvy, nástupy a výstupy zamestnancov, dohody a výšku poistného z mesačnej rekapitulácie miezd. Doklady som odniesla do poisťovne, ale trvala som na tom, že chcem byť pri tom.
    Naposledy upravil Ľuba : 13.02.07 at 16:18

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    Ľuba Pozri príspevok
    Ja som mala kontrolu zo SP tuším vlani alebo predvlani, ale pokiaľ sa pamätám, tak prevzatie pások ani nekontrolovali a výpisy asi tiež nie - skôr pracovné zmluvy, nástupy a výstupy zamestnancov a výšku poistného zo mzdových listov.
    Nemyslím si,že by mali právo kontrolovať prevzatie pások /Inšpektorát práce/ ani výpisy z účtu, pracovné zmluvy a dohody len v tom zmysle kedy boli nahlásení a odhlásení zamestnanci, ale ostatný obsah zmlúv nie ani to prečo bola uzavretá dohoda a nie pracovná zmluva.

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    Ľuba Pozri príspevok
    Ved som napísala nástupy a výstupy zamestnancov podľa PZ, resp. dohôd...
    Áno však to len potvrdzujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.