Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky ... ako?...

Dobrý deň chela by som sa pýtať ako je to s paušálnymi výdavkami, ešte som sa s nimi nestretla ako ich vyrátam a zaúčtujem v peňažnom denníku?
Ďakujem.
Usporiadat
m.aj.a m.aj.a

m.aj.a je offline (nepripojený) m.aj.a

Super. Ešte raz ďakujem,už môžem pokojne to DP dokončiť
M.aj.a
0 0
great great

great je offline (nepripojený) great

Hm, SZCO mi po vzhliadnuti DP oznamila, ze mieni platit tak najviac 2tisSk dan...Tak ako....carovat som sa zatial nenaucila: Vydavky si uplatnuje pausalom 40%. Prijmy boli 344 130Sk, Soc. poist. a ZP spolu za 27 918Sk, zivot. poist. 12 000Sk, Odpocet na danovnika 98 496Sk. Uplatnila som mu vsetko, co som mohla? A ani v skutocnosti ine vydavky nema...takze prechodom na JU by sa nevyriesilo nic smerom k lepsiemu. Dan mi vysla 12 932Sk. Dufam, ze som pocitala spravne a nic som neopomenula. Uz tusim, ze pride s navrhom nepriznat vsetky prijmy.... Mam potom urobit ako bude ziadat? Toto je moje prve DP a snad sa mi podarilo drzat sa zakona...tak neviem, co si mozem dovolit...
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

great Pozri príspevok
Hm, SZCO mi po vzhliadnuti DP oznamila, ze mieni platit tak najviac 2tisSk dan...Tak ako....carovat som sa zatial nenaucila: Vydavky si uplatnuje pausalom 40%. Prijmy boli 344 130Sk, Soc. poist. a ZP spolu za 27 918Sk, zivot. poist. 12 000Sk, Odpocet na danovnika 98 496Sk. Uplatnila som mu vsetko, co som mohla? A ani v skutocnosti ine vydavky nema...takze prechodom na JU by sa nevyriesilo nic smerom k lepsiemu. Dan mi vysla 12 932Sk. Dufam, ze som pocitala spravne a nic som neopomenula. Uz tusim, ze pride s navrhom nepriznat vsetky prijmy.... Mam potom urobit ako bude ziadat? Toto je moje prve DP a snad sa mi podarilo drzat sa zakona...tak neviem, co si mozem dovolit...
Navrhni mu, aby sa pozrel kde sú dvere a zatvoril ich zvonka.
0 0
madelleine madelleine

madelleine je offline (nepripojený) madelleine

Dobry vecer, mam na Vas jednu prosbu. potrebujem poradit. SZCO, platca DPH od jula 2008, podla paragrafu 6, odsek 10 dane z prijmov by si mohol uplatnit pausalne vydavky za rok 2008 aj napriek tomu ze je platca DPH. Lenze ked odvadzal DPH, uplatnil si aj DPH z nakladov, ked chcem spravit pausal, musi podat opravne danove priznania a odvadzat DPH iba z vystavenych faktur, alebo musim uctovat v JU???a este jedna otazocka, je v podmienkach vyuzitia pausalnej dane nejake obmedzenie vo vyske prijmu. moze si ju uplatnit aj s prijmom 3mil. ??dakujem za rady
0 0
great great

great je offline (nepripojený) great

Monika Kováčová Pozri príspevok
Navrhni mu, aby sa pozrel kde sú dvere a zatvoril ich zvonka.
Tiez si tak myslim....
0 0
madelleine madelleine

madelleine je offline (nepripojený) madelleine

Dobry vecer, mam na Vas jednu prosbu. potrebujem poradit. SZCO, platca DPH od jula 2008, podla paragrafu 6, odsek 10 dane z prijmov by si mohol uplatnit pausalne vydavky za rok 2008 aj napriek tomu ze je platca DPH. Lenze ked odvadzal DPH, uplatnil si aj DPH z nakladov, ked chcem spravit pausal, musi podat opravne danove priznania a odvadzat DPH iba z vystavenych faktur, alebo musim uctovat v JU???a este jedna otazocka, je v podmienkach vyuzitia pausalnej dane nejake obmedzenie vo vyske prijmu. moze si ju uplatnit aj s prijmom 3mil. ??dakujem za rady
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
madelleine Pozri príspevok
Dobry vecer, mam na Vas jednu prosbu. potrebujem poradit. SZCO, platca DPH od jula 2008, podla paragrafu 6, odsek 10 dane z prijmov by si mohol uplatnit pausalne vydavky za rok 2008 aj napriek tomu ze je platca DPH. Lenze ked odvadzal DPH, uplatnil si aj DPH z nakladov, ked chcem spravit pausal, musi podat opravne danove priznania a odvadzat DPH iba z vystavenych faktur, alebo musim uctovat v JU???a este jedna otazocka, je v podmienkach vyuzitia pausalnej dane nejake obmedzenie vo vyske prijmu. moze si ju uplatnit aj s prijmom 3mil. ??dakujem za rady
Naozaj nevidím dôvod, prečo by si nemohol viesť JÚ (ktorý zákon to zakazuje?) , a potom uplatniť paušálne výdavky.
0 0
madelleine madelleine

madelleine je offline (nepripojený) madelleine

a je nejake obmedzenie na pausal? konkretne vyska prijmu ??
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

madelleine Pozri príspevok
a je nejake obmedzenie na pausal? konkretne vyska prijmu ??
Nie, nie je.
0 0
madelleine madelleine

madelleine je offline (nepripojený) madelleine

lebo viem, ze kedysi bolo do vysky prijmu 1,5miliona. neviete mi poradit zakon v korom by som nasla tie podmienky?..
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

madelleine Pozri príspevok
lebo viem, ze kedysi bolo do vysky prijmu 1,5miliona. neviete mi poradit zakon v korom by som nasla tie podmienky?..
Ale veď som písala, že podmienky na výšku príjmu, nie sú.
0 0
madelleine madelleine

madelleine je offline (nepripojený) madelleine

dakujem
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
madelleine Pozri príspevok
lebo viem, ze kedysi bolo do vysky prijmu 1,5miliona. neviete mi poradit zakon v korom by som nasla tie podmienky?..

(10) Ak daňovník, ktorý nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty, alebo daňovník, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 40 % z úhrnu príjmov uvedených v odsekoch 1 a 2 okrem daňovníka, ktorý má z týchto príjmov len príjmy z vykonávania remeselných živností podľa osobitného predpisu, 33) ktorý môže uplatniť výdavky vo výške 60 %. Ak daňovník s príjmami podľa odseku 3 nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty alebo je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 40 % z týchto príjmov. Ak daňovník uplatní výdavky podľa tohto odseku, v sumách výdavkov sú zahrnuté všetky daňové výdavky daňovníka okrem zaplateného poistného a príspevkov, ktoré je daňovník povinný platiť, ak toto poistné a príspevky neboli zahrnuté do základu dane v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach; toto poistné a príspevky si môže daňovník uplatniť vo výdavkoch v preukázanej výške. Daňovník počas uplatňovania výdavkov týmto spôsobom je povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach.



Pozri §10 ods.10 zákona o dani z príjmov. Ja som tam také nič nenašiel.
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Ahojte, potrebujem súrnu radu. SZČO - vypĺňam daňové priznanie typ B, príjmy vo výške 80 000, za remeselnú činnosť paušálne výdavky vo výške 60 % + odvody do poisťovní, nezdaniteľná časť na doňovníka. To je všetko.
Rozmýšľam dobre? A čo ešte potrebujem k tomu priložiť? Ešte som takéto daňové priznanie nevypĺňala, tak sa za možno hlúpe otázky ospravedlňujem.
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

blazonko Pozri príspevok
Ahojte, potrebujem súrnu radu. SZČO - vypĺňam daňové priznanie typ B, príjmy vo výške 80 000, za remeselnú činnosť paušálne výdavky vo výške 60 % + odvody do poisťovní, nezdaniteľná časť na doňovníka. To je všetko.
Rozmýšľam dobre? A čo ešte potrebujem k tomu priložiť? Ešte som takéto daňové priznanie nevypĺňala, tak sa za možno hlúpe otázky ospravedlňujem.
Nič neprikladáš.
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Takže postupujem tak, ako som to napisala. Ano?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

blazonko Pozri príspevok
Takže postupujem tak, ako som to napisala. Ano?
Áno. čo je to ten doňovník?
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

blazonko Pozri príspevok
Takže postupujem tak, ako som to napisala. Ano?
Áno...
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Dobrá otázka....ďakujem za radu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať