Zavrieť

Porady

FO dobrovoľne účtujúca v podv. účtovníctve

Zdravím kolegovia, mám takýto problém u klientov mám podnikateľov FO dobrovoľne účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva. Ako by ste účtovali ak si priebežne vyplácajú peniaze???Ako zálohu a potom neskôr ako VH??? Ak ako Výsl.
hosp. , čo ak je tam strata???Čo s tým,,Čo by ste radili pri predkontáciách??? Ako postupovať??? Skúste ma nasmerovať účtovaním príp. odvolávkou na predpisy.Dosť mi to súri help!

Vďaka .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Odpoveď nájdeš v Postupoch PÚ -
    § 62
    Účtovanie vlastného imania fyzickej osoby - podnikateľa
    (1) Účet 491 – Vlastné imanie fyzickej osoby - podnikateľa slúži na účtovanie všetkých osobných vkladov, vrátane vkladu na začiatku podnikateľskej činnosti, výberov fyzickej osoby a prijatých darov. Pri otváraní účtovných kníh sa na tento účet účtuje účtovný zisk alebo účtovná strata za predchádzajúce účtovné obdobie so súvzťažným zápisom na účte 431 – Výsledok hospodárenia v schvaľovaní.
    (2) Účet 491 môže mať pasívny zostatok alebo aktívny zostatok.
    (3) Osobitne sa zaznamenávajú na analytických účtoch k účtu 491 prijaté dary, zisk alebo strata predchádzajúcich účtovných období.


    Takže priebežné výplaty 491/211, vlastné vklady 211/491
    Naposledy upravil andrej_rv : 27.01.07 at 15:26

    FO dobrovoľne účtujúca v podv. účtovníctve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.