Zavrieť

Porady

potvrdenie o zúčt.a vypl.príjmoch - vyplnenie

Práve vypĺňam Potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch FOzo závislej činnosti, o zrazených preddavkoch .....

v riadku 06 - zníženie základu dane podľa § 11 zákona
a/ na daňovníka - to mi je jasné, ale neviem, prečo sú tam 2 kolónky na vypísanie I. a II.
Naposledy upravil janaGT : 05.01.05 at 10:14
Usporiadat
inge57 inge57

inge57 je offline (nepripojený) inge57

Ahojte! Mám takýto problém - mám zamestnanca, ktorý v našej firme pracoval od 03.01.2005 do 03.08.2005. Od 01.08.2005 do 03.08.2005 mal absenciu. Vypĺňam mu potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch f.o.Čo mám správne uviesť na riadku 02 - zúčtované v mesiacoch a na riadku 06- zníženie základu dane podľa § 11 zákona - I.? Za mesiac august mal mzdu k výplate 0,-, nakoľko mal absenciu.Ďakujem.
0 0
janka37 janka37

janka37 je offline (nepripojený) janka37

V tomto prípade by som tam uviedla len 01-07/2005.
Keďže v auguste už nemal žiadnu zdaniteľnú mzdu, nie je potrebné tento mesiac uvádzať a zároveň nie je na čo uplatniť nezdaniteľnú časť.
0 0
domi2 domi2

domi2 je offline (nepripojený) domi2

učtOVNíčKA
Katy a za ktorý rok posielaš potvrdenie, teraz je nezdaniteľná čiastka 7 328,- x počet mesiacov za ktoré si mu dala odpočet.Nesmieš dať iba do výšky jeho mzdy, vychádzaš vždy z nezdaniteľnej čiastky na mesiac.Keby zarobil len 1000 Sk a uplatní si odpočet ,tak rátaš tento odpočet.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

janka37
V tomto prípade by som tam uviedla len 01-07/2005.
Keďže v auguste už nemal žiadnu zdaniteľnú mzdu, nie je potrebné tento mesiac uvádzať a zároveň nie je na čo uplatniť nezdaniteľnú časť.
Ak do 31.7.2005 nezrušil platnosť vyhlásenia, tak do potvrdenia mu daj nezdaniteľnú časť aj za august. Veď aj v auguste si ju vo vašej firme uplatňoval.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Aj ja sa prikláňam k tomu, že aj na august. Iba ak by mi napr. 1.8. podpísal vyhlásenie, že si už neuplatňuje nezd. čiastku.
0 0
alex777 alex777

alex777 je offline (nepripojený) alex777

mám podobný problém. zamestnanec bol celých 10 mesiacov v r. 2005 PN, takže jeho príjem je 0, až na október, za ktorý mu vyplácam odstupné, keďže po skončení PN sme s ním ukončili PP. do riadku 06 uvediem mesiace 1-10 a sumu 7328x10 mesiacov alebo len sumu 7328 za mesiac október, kedy si skutočne odpočítateľnú čiastku uplatnil???
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Ja si myslím, že ak má podpísané vyhlásenie, že si uplatňuje nezdaniteľnú časť tak mu napíšeš 1. - 10./2005. Nezáleží na tom, že nemal príjem, nezdaniteľnú časť si uplatňoval. V RZD sa mu daň, ktorú zaplatí z odstupného pravdepodobne vráti. Skús si vytlačiť operatívny mzdový list a tam to pekne uvidíš.
0 0
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Ale veď tam nie je I. a II. ale je tam napísané: kal. mesiace a druhé suma .
Alebo ja mám zlé tlačivo ?

Prešla som FS 11/05 a nenašla som odpoveď na moju otázku - potvrdenie - riadok 10 - označenie mesiacov..... Čo tam mám napísať ?
Naposledy upravil AGRO : 04.01.06 at 09:28 Dôvod: doplnenie
0 0
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Posielame na DÚ potvrdenie o zúčt. a vypl. príjmoch? Alebo sa to dáva len pracovníkovi a 1 x ostáva na firme ?
Prešla som FS 11/05 ale nenašla som odpoveď na moju otázku- čo treba vypísať do potvrdenia riadok 10 - označenie mesiacov, v ktorých sa na priznanie daňového bonusu zohľadnila nižšia min. mzda
Naposledy upravil AGRO : 04.01.06 at 09:13 Dôvod: doplnenie
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AGRO
Posielame na DÚ potvrdenie o zúčt. a vypl. príjmoch? Alebo sa to dáva len pracovníkovi a 1 x ostáva na firme ?
Prešla som FS 11/05 ale nenašla som odpoveď na moju otázku- čo treba vypísať do potvrdenia riadok 10 - označenie mesiacov, v ktorých sa na priznanie daňového bonusu zohľadnila nižšia min. mzda
Potvrdenie o príjme musíš dať zamestnancovi, DÚ to nepotrebuje.
Napíšeš tam počet mesiacov, keď bola nižšia a uznal sa mu DB.
Naposledy upravil Tweety : 04.01.06 at 09:32
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

AGRO
Posielame na DÚ potvrdenie o zúčt. a vypl. príjmoch? Alebo sa to dáva len pracovníkovi a 1 x ostáva na firme ?
Prešla som FS 11/05 ale nenašla som odpoveď na moju otázku- čo treba vypísať do potvrdenia riadok 10 - označenie mesiacov, v ktorých sa na priznanie daňového bonusu zohľadnila nižšia min. mzda
Otázka je položená v 2 témach

http://www.porada.sk/showpost.php?p=159752&postcount=14
0 0
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Ale veď tam potom musia všetci písať - počet mesiacov 08 ? Alebo sa mýlim ?
0 0
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Prosím vás. Potvrdenie o zúčť. a vypl. príjmoch FO zo závislej činnosti sa vypisuje každému pracovnikoví ? Pretože teraz som pozrela osobné spisy pracovníkov a nemajú to všetci.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AGRO
Prosím vás. Potvrdenie o zúčť. a vypl. príjmoch FO zo závislej činnosti sa vypisuje každému pracovnikoví ? Pretože teraz som pozrela osobné spisy pracovníkov a nemajú to všetci.
Potvrdenie si podľa zákona o dani z príjmov,povinná dať každému, kto mal príjmy zo závislej činnosti.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať