Zavrieť

Porady

Usporiadat
jarkra jarkra

jarkra je offline (nepripojený) jarkra

Aj ja pridávam recept na pomazánku:

1 syr Niva, 1 balenie olomouckých syrečkov, 1 strúčik cesnaku, 1 stredná cibuľa, maslo (obyčajné alebo v tégliku, napr. Flora, Veto.. podľa chuti) a trošička piva.
Všetko pekne vymiešame v mixéri.

Možno trošku (alebo poriadne? ) budú jej konzumenti smrdieť, ale stojí za ochutnanie.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

fajn,dakujem.

babenky ako miesate tie pozmazanky? predpokladam ze su to klasicke male mnozstva tak to nedavate do velkeho mixeru,resp.robotu. pouzivate na to ten rucny tycovy mixer?
0 0
Karko Karko

Karko je offline (nepripojený) Karko

Moja mama robí takú dobrú pomazánku z nivy :

200 g nivy, jedna kyslá smotana, 3 strúčky cesnaku (kto chce aj viac). Syr postrúhame (strúhadlo na mrkvu), pridáme roztlačený cesnak a smotanu. Hotovo.Dobrú chuť.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Mne asi šibe ja som to čítala ako POZNÁNKY.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

To je tá choroba z povolania. :p

Ja som si raz kúpila syr a bol po dátume spotreby. Hovorím šéfovi :
,,pán riaditeľ to je hrozné ten syn je už po dátume splatnosti,,
On sa začal rehotať a hovorí : Katarína to je tá profesionálna deformácia. :p
Kým mi to došlo. že som povedala namiesto dátum spotreby, dátum splatnosti, to trvalo. Nezdalo sa mi na to nič divné, že som povedala : dátum splatnosti.
Až neskôr som sa začala aj ja rehotať.
Ahoj
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
ja som taký rýchly kuchár - pomazánku robím takto : do nádobky od tyč.mixéra nahádžem všetkko a potom zmixujem. Ale mám jeden postreh : dávam rozhodne Ramu, lebo keď zmixujem Veto, tak sa mi vždy oddelí voda - ble
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Aj ja dávam RAMU, s VETOM tiež nemám dobré skúsenosti.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

A ani mi VETO nechutí. Chutnejšia je RAMA. Aj keď normálne masielko je najchutnejšie.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ja jedine "normálne" maslo, ostatné doslova neznášam.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Katarína STR
Aj ja dávam RAMU, s VETOM tiež nemám dobré skúsenosti.
...manžel kúpil VETo, že je lacnejšie, tak ho potom musel zgniaviť sám - fuj tejbl
radšej dám viac koruniek a pochutím si na tom lepšie, tiež sa to nedá rozpustiť na buchty
0 0
Lienočky Lienočky

Lienočky je offline (nepripojený) Lienočky

Aby sme vládali podnikať a účtovať a robiť podobne únavné veci, mám pre vás výživnú a veľmi chutnú pomazánku. Uvaríme suchú fazuľu úplne domäkka, pomelieme na mäsovom mlynčeku, pridáme nátierkový syr - najlepšie Bambino, posolíme a spapkáme. Ja uvarím viac fazule, pomeliem a odložím do mrazničky v malých porciách. Potom len vytiahnem a dorobím pomazánku. Dobrú chuť!
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Lienočky, ale takú pomazánku môžu jesť len účtovníci a podnikatelia, čo nemajú žiadnych kolegov v kancelárii!
0 0
Lienočky Lienočky

Lienočky je offline (nepripojený) Lienočky

Tí, ktorí nemajú vlastnú vetrateľnú kanceláriu nemôžu zjesť pol kila! Na to som zabudla upozorniť. Ale keď si dáš jeden rožok...nemáš problém.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Iveta,to máš všetky tie pomazánky odskúšané a všetky ti chutia alebo to je len teória a mám si vybrať?
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

mňam......
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

jess
ja som taký rýchly kuchár - pomazánku robím takto : do nádobky od tyč.mixéra nahádžem všetkko a potom zmixujem. Ale mám jeden postreh : dávam rozhodne Ramu, lebo keď zmixujem Veto, tak sa mi vždy oddelí voda - ble
Palma sa dá tiež použiť - nesekne sa.
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Moja známa robí vedúcu jedálne v internáte. Raz sme sa bavili o pomazánkach a popri tom mi povedala recept na všetky pomazánky, aké robia pre študentov na raňajky. Základom je spraviť si bešamel. Maslo-múka-mlieko alebo voda. Keď to vychladne zmixovať všetko - akú chcete práve robiť pomazánku . Maslo tam už nemusíte dávať. Vyskúšala som to a stojí to zato. Je oveľa kyprejšia, nadýchanejšia a je tej pomazány oveľa viac.
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

Tatiana
Moja známa robí vedúcu jedálne v internáte. Raz sme sa bavili o pomazánkach a popri tom mi povedala recept na všetky pomazánky, aké robia pre študentov na raňajky. Základom je spraviť si bešamel. Maslo-múka-mlieko alebo voda.
Ja múku skoro vôbec nepoužívam, nerobím ani zátrepky a zápražky. Aspoň doma sa snažíme stravovať racionalnejšie.
0 0
natascha natascha

natascha je offline (nepripojený) natascha

Pridávam jednu veľmi chutnú.

Deň vopred namočím suchú sóju cca 1/3 z balíka 500g. Na druhý deň ju uvarím v tlakovom hrnci do mäkka. Nesolím. Potom na oleji popražím dve veľké cibule do zlatohneda. Pridám 4 kocky droždia a trošku spolu popražím. Keď droždie začne rozvoniavať, pridám 2 vajíčka a miešam, kým vajíčka nestuhnú. Do tejto "praženice" pridám uvarené soj. bôby a všetko zmixujem tyč. mixérom za tepla. Keď to trošku vychladne, tak pomazánku dochutím horčicou, soľou, MČK, atď... Podľa chuti. Dám to do chladničky vychladiť. Je toho dosť veľa a nám to chutí.
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

petra:-)
Lienočky, ale takú pomazánku môžu jesť len účtovníci a podnikatelia, čo nemajú žiadnych kolegov v kancelárii!
Kedysi v TV hovoril Bukovsky spôsob, ako variť strukoviny, aby nenafukovali.
Dať do hrnca strukovinu, zaliať vodou a nechať zovrieť 2-3 min. Potom vodu scediť (tým sa tie nafukovacie látky vyplavia), znova zaliať vodou a variť ako zvyčajne. Mne sa to osvedčilo a robím tak všetky strukoviny.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať