Zavrieť

Porady

MRP; faktúra vydaná v zahr. mene

Účtujem v MRP - JÚ.
Živnostník - SZČO, pracuje v zahraničí, zmluvu má uzatvorenú so slovenskou firmou, ktorá práce v zahraničí zabezpečuje. Podľa zmluvy je živnostník platený v EUR. Úhrada faktúry sa uskutočňuje v hotovosti, do pokladne príjmem peniaze v Sk, ktoré prepočítavam aktuálnym kurzom NBS s dátumom, kedy sa úhrada uskutočnila.
Postupujem správne, ak faktúry vydané vystavujem v EUR?
Myslela som si, že postupujem správne, ale čoraz viac sa zamotávam, keď čítam problematiku o kurzových rozdieloch.
Pochopila som, že v JÚ sa kurzové rozdiely neúčtujú, ale že sa zapisujú do daňového priznania (?).
Nie je mi teda jasné, ako by som mala postupovať od zapísania vydanej faktúry, až po jej úhradu v hotovosti.
Čo teda s tými kurzovými rozdielmi?
Budem vďačná za rady a názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Faktúru vystavíš v EUR. V MRP pri vystavovaní fa máš okienko zahraničná mena,kde dáš kurz aký v tom čase je. Keď ju uhrádzaš,dostaneš sa do kolonky uhradiť fa a tam zadáš kurz aký bol v deň úhrady a tento sa ti zapíše do peňažného denníka,žiadny kurz.rozdiel neučtuješ.

    MRP; faktúra vydaná v zahr. mene

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.