Zavrieť

Porady

Tatarčane pirohy

Kto poradí prosím s receptom na pravé Tatarčané pirohy. Zaujíma ma hlavne pomer tatarčanej múky a múky pšeničnej. Prípadne napíšte aj iné východniarske špeciality.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    mirka165
    Tú pohánkovú múku majú bežne v obchode pod týmto názvom? Ja som bola vlani v máji na Domaši a tam som videla v ponuke jedál na tabuli pred jednou reštauráciou tento názov a až teraz som sa dozvedela, aké to vlastne sú pirohy.-))) A určite ich vyskúšam, len čo nájdem tú múku v obchode.
    Ja nekupujem pohánkovú múku, ale si pomeliem pohánku na makovom mlynčeku. Pirohy plním tak ako Marína, ale keď práve nemám bryndzu, popučím uvarené zamiaky, pridám tavený syr a roztlačím 2-3 strúčky cesnaku. Tiež je to super. Najlepšia je na tom aj tak tá popražená cibuľka, mňam...

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    moje lenive bryndzove pirohy:

    plnka: uvarene zemiaky, bryndza (ak nie je tak taveny syr), cibulka podusena na masle, majoranka, sol a mlieko podla potreby - vyslaham na zemiakovu kasu

    uvarim velke cestoviny (kolienka, musle), omastim preprazenym maslom (alebo cim chcete - cibulka, slaninka) a na kazdu porciu na tanieri dam primerane mnozstvo plnky

    do 30 minut hotove

    heja3 je offline (nepripojený) heja3

    heja3
    mbclo
    Kto poradí prosím s receptom na pravé Tatarčané pirohy. Zaujíma ma hlavne pomer tatarčanej múky a múky pšeničnej. Prípadne napíšte aj iné východniarske špeciality.
    Čo je to tatarčaná múka - to som jakživ nepočula. (usušená tatárska omáčka v pohári a pomletá?)

    heja3 je offline (nepripojený) heja3

    heja3
    heja3
    Čo je to tatarčaná múka - to som jakživ nepočula. (usušená tatárska omáčka v pohári a pomletá?)
    šak ste mali hneď povedať, že je to pohánková múka.

    MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

    MIŠO T
    heja3
    šak ste mali hneď povedať, že je to pohánková múka.
    Tatarčena-pohánková múka je tmavá, lebo sa melie aj so šupkami.
    Pri pohľade na priložený recept: nebojte sa dať tej múky aj viac , skoro až pomerom 3:1. / tretinu tmavšej/. ale pozor nesmiete to s ňou prehnať, lebo táto múka neobsahuje lepok a pri lepení by sa Vám pirohy nezlepili a rozvarili by sa vo vode.
    Na pomastenie by som odporúčal - cibuľku popražiť do zlatova na oleji-
    nahrada za maslo. Je to chutnejšie.
    A ten krásny drapľavý pocit- keď sa Vám kllllllžu doleeee.
    VERTE MI- SOM VYCHODŇAR

    mirka165 je offline (nepripojený) mirka165

    mirka165
    Tú pohánkovú múku majú bežne v obchode pod týmto názvom? Ja som bola vlani v máji na Domaši a tam som videla v ponuke jedál na tabuli pred jednou reštauráciou tento názov a až teraz som sa dozvedela, aké to vlastne sú pirohy.-))) A určite ich vyskúšam, len čo nájdem tú múku v obchode.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mirka165
    Tú pohánkovú múku majú bežne v obchode pod týmto názvom? Ja som bola vlani v máji na Domaši a tam som videla v ponuke jedál na tabuli pred jednou reštauráciou tento názov a až teraz som sa dozvedela, aké to vlastne sú pirohy.-))) A určite ich vyskúšam, len čo nájdem tú múku v obchode.
    Majú, majú., ale či bežne, to neviem. V hypermaketoch je určite.
    Naposledy upravil Tweety : 02.02.07 at 15:58

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Nájdeš ju aj v racio predajniach. Tam ju dostať kúpiť ako Bio produkt. Mirka a odkiaľže si? Ak z Košíc, tak Ti presne poviem, kde ju kupujem.

    mbclo je offline (nepripojený) mbclo

    mbclo
    Keď som sa pohyboval v okolí Michaloviec, vždy som zašiel na salaš na Šíravu a dal som si ich dvojitú porciu. Boli vždy vynikajúce.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Pozri najprv v bežných predajniach(1/2kg cca 35), bio predajniach(1/2kg 49). Tesco má najvyššiu cenu - 1/2 kg balenie stojí(stálo) cca 60 Sk.
    Neviem, či si čítala tému z linku, ja dávam pohánk. múku aj do strapačiek.

    mirka165 je offline (nepripojený) mirka165

    mirka165
    Tak som ich urobila a myslím, že už budem robiť iba takéto:-)) Dokonca som to predtým nikdy nepolievala maslom s cibuľkou ale rozškvarenou slaninkou. Boli výborné, ďakujem za recept:-))

    smoulinka85 je offline (nepripojený) smoulinka85

    smoulinka85
    ja hľadám recept na tie pirôžky, čo sa predávajú v obchodoch - malo by to byť vyprážané kysnuté cesto a v ňom je lekvár al. mak alebo kto čo chce, je to taký recept ako na šišky? neviete poradiť?????????,,,

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    a recept na obyčajné bryndzové pirohy by sa nenašiel?

    lavanda je offline (nepripojený) lavanda

    lavanda
    smoulinka85 Pozri príspevok
    ja hľadám recept na tie pirôžky, čo sa predávajú v obchodoch - malo by to byť vyprážané kysnuté cesto a v ňom je lekvár al. mak alebo kto čo chce, je to taký recept ako na šišky? neviete poradiť?????????,,,
    Niečo také napríklad?

    http://www.dedoverecepty.sk/view.php...nku=2008030182
    http://www.svetreceptov.estranky.sk/...razane-pirozky
    http://varecha.pravda.sk/recepty/vyp...59-recept.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.