Zavrieť

Porady

Ošetrovné

Chcem sa spýtať ako je to s ošetrovným. zamestnanec nám doniesol 2 doklady. Čo máme robiť s nimi?
Máme ich poslať do SP? Obidva diely?
My ako zamestnávateľ niečo platíme?
A do zdravotky?
Usporiadat
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
monickab Pozri príspevok
Dobrý deň,
zamestnankyňa mi priniesla od lekára ošetrovné na svoju mamku, ktorá nieje s ňou v spoločnej domácnosti. Je to iné tlačivo ako pri OČR pre dieťa. Nieje tam ani kolonka pre zamestnávateľa. Mám to poslať do sociálky aj s tlačivom Potvrenie zamestnávateľa o zam. na účely uplatnenia nároku na nem. dávku?
Áno, ak si uplatňuje nárok na ošetrovné z nemocenského poistenia zamestnanca, potom priložíš tlačivo Potvrdenie zamestnávateľa..... a pošleš do SP.
0 0
KatarínaL KatarínaL

KatarínaL je offline (nepripojený) KatarínaL

Na doklade Žiadosť o ošetrovné-II. Potvrdenie o skončení potreby ošetrovania/starostlivosti je v časti pre zamestnávateľa potrebné vyplniť kolonku " Zamestnanec mal v období prvých desať dní potreby ošetrovania VZ na platenie poistného na nemocenské v dňoch...... Teraz nechápem či sa tam píše VZ alebo dni? Nie je mi to jasné...OČR som ešte nemala. Poradí mi niekto?
0 0
KatarínaL KatarínaL

KatarínaL je offline (nepripojený) KatarínaL

KatarínaL Pozri príspevok
Na doklade Žiadosť o ošetrovné-II. Potvrdenie o skončení potreby ošetrovania/starostlivosti je v časti pre zamestnávateľa potrebné vyplniť kolonku " Zamestnanec mal v období prvých desať dní potreby ošetrovania VZ na platenie poistného na nemocenské v dňoch...... Teraz nechápem či sa tam píše VZ alebo dni? Nie je mi to jasné...OČR som ešte nemala. Poradí mi niekto?
Poradí mi niekto čo sa uvádza do uvedeného riadku na OČR-ke?
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

Ja tam nepíšem nič a ešte nikdy mi to zo SP nevrátili
0 0
Peterika Peterika

Peterika je offline (nepripojený) Peterika

Zamestnanec doniesol OČR, nakoľko som OČR ešte neriešila neviem či som na niečo nezabudla:

OČR - žiadosť o ošetrovné potvrdím a vyplním tlačivo ako pri pn - na účely nároku na uplatnenie na ND a zanesiem do SP aj s registračným listom prerušenie poistenia odo dňa OČR.
Oznámim to i na ZP.
Zamestnanec je OČR viac ako 10 dní ak som správne pochopila tak 10 dní mu zaplatí SP
a čo potom - vyplácam mu zamestnávateľ ošetrovné / náhradu/ ?
Je zamestnanec povinný doniesť v novom mesiaci potvrdenie, že OĆR ešte trvá?
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

Peterika Pozri príspevok
Zamestnanec doniesol OČR, nakoľko som OČR ešte neriešila neviem či som na niečo nezabudla:

OČR - žiadosť o ošetrovné potvrdím a vyplním tlačivo ako pri pn - na účely nároku na uplatnenie na ND a zanesiem do SP áno
aj s registračným listom prerušenie poistenia odo dňa OČR.nie odhlášku až od 11 dňa
Oznámim to i na ZP. áno
Zamestnanec je OČR viac ako 10 dní ak som správne pochopila tak 10 dní mu zaplatí SP áno
a čo potom - vyplácam mu zamestnávateľ ošetrovné / náhradu/ ?nie
Je zamestnanec povinný doniesť v novom mesiaci potvrdenie, že OĆR ešte trvá?
nie
0 0
Peterika Peterika

Peterika je offline (nepripojený) Peterika

karpis Pozri príspevok
nie
Karpis, ďakujem za doplnenie mojich vedomostí.
0 0
evka-janekova evka-janekova

evka-janekova je offline (nepripojený) evka-janekova

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
Ja sa len opýtam, to potvrdenie ako má vyzerať??? Diky
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať