Zavrieť

Porady

pohostinstvo "ešte pár otázok"

Chcel by som otvoriť pohostinstvo v priestoroch kde pred mesiacom toto pohostinstvo fungovalo. Predpokladám že hygiena by to mala schváliť lebo všetko ostalo tak ako to predtým bolo ja len chcem pokračovať.
1. Mám si najprv prenajať priestory a potom otvoriť živnosť alebo na opak?
2. Chcem vymeniť zariadenie sedačky, stoly trochu to skultúrniť kedy to spraviť
po odsúhlasení hygienou alebo pred tým ?
3. Treba mi na prevádzkovanie tejto živnosti zodpovedného zástupcu keď že nie som vyučený v obore alebo stačí nejaké školenie o hygienickom minime „niečo také som počul“ ?
4. Koľko ma bude stáť zamestnanec, komu aké percentá odvádzať za zamestnanca a kde ho treba všade prihlásiť poprosím praktický príklad s výpočtom .

Ďakujem viem je toho veľa a hľadal som to na porade ale k tomuto som sa tak ako to chcem vedieť nedopracoval ešte raz vďaka.
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

1. Najskôr živnosť, potom prenájom.
2. Je to jedno, hygiena neskúma ošúchané stoly a stoličky
3. Školenie na hygiene
4. To chceš veľa. Hľadaj, je tu toho hrozne veľa.
A keby sa aj rozpíšem, boli by sme
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

[quote=romarico]Chcel by som otvoriť pohostinstvo v priestoroch kde pred mesiacom toto pohostinstvo fungovalo. Predpokladám že hygiena by to mala schváliť lebo všetko ostalo tak ako to predtým bolo ja len chcem pokračovať.
To sa teda môžeš veľmi prekvapiť!!! U známeho viedol podobný názor k viacerým rekonštrukčným práca na sociálnom zázemí a vstupe!!!
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

U nás bol napr. problém s hygienou to, že sociálne zariadenie nebolo zvlášť pre personál a zvlášť pre návštevníkov pohohostinstva. A tiež sme prebereli budovu kde už pohostinstvo dovtedy bezproblémov fungovalo.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Všetky prevádzky musia spĺňať príslušné normy. Od vstupu do EÚ vyžaduje ŠZÚ splnenie všetkých hygienických podmienok hlavne na novovznikajúcich prevádzkach. To znamená, že ak prevádzka doteraz fungovala, neznamená to, že by nemala v prípade kontroly zo strany ŠZÚ problémy.
0 0
j.s j.s

j.s je offline (nepripojený) j.s

Neviem ako je to s tym skolenim, ja som si chcel rozsirit zivnost o pohostinsku cinnost pred 20dnami a musim mat jednoznacne zodpovedneho zastupcu, lebo nejde o volnu zivnost, ale o skoleni mi nespominali nic.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Pohostinská činnosť - nutný odborný zástupca.
Predaj (maloobchod) - nie je nutný odborný zástupca
Výčap piva - nie je nutný odborný zástupca
Predaj destilátov, vína, mliečnych koktailov, zmrzliny - nie je potrebný odborný zástupca
0 0
romarico romarico

romarico je offline (nepripojený) romarico

To pre mna znamená že to nenazvem pohostinstvo ale iba predaj alkoholických a nealkoholických napojov na priamu konzumáciu a predaj cigariet atd. ... a nepotrebujem zodpovedného - odborného zástupcu
aj keď to bude obyčajná krčma ?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Áno. Ale predaj cigariet daj pod maloobchod s tovarom v rozsahu voľných živností.
0 0
romarico romarico

romarico je offline (nepripojený) romarico

To fakt? som rád že som sa dočkal pozitívnej odpovede díky moc
PS: čo som dlžný?
0 0
romarico romarico

romarico je offline (nepripojený) romarico

ozy ešte jedna otázka a už Vám dám pokoj.
Keď tam chcem pripravovať napr. párkyalebo hranolky ako to skomponovať do rozsahu voľnej živnosti?? Dík !
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Predaj tepelne rýchlo upravovaných jedál
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
potom budeš potrebovať HACCP.
0 0
romarico romarico

romarico je offline (nepripojený) romarico

Nerozumiem jednej veci majitelia kaderníctiev si "zamestnávajú" živnostníkov a originál zamestnanca nemajú nie je to tiež v rozpore s tým čo som tu už niekde čítal "neviem či to poviem správne ale " že zamestnávateľ je povinní
prednostne zamestnať zamestnanca na práce vyplívajúce z predmetom podnikania ? To znamená ak to funguje v kaderníctve môže to potom fungovať aj u mňa v tej "krčme" "zamestnám" si žinostníka "čašníka" a mám pokoj nie?
Naposledy upravil romarico : 07.02.07 at 07:13
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

živnosť "čašník" neexistuje.
0 0
j.s j.s

j.s je offline (nepripojený) j.s

Ty mozes uzavriet zmluvu s niekym, kto ma pohostinsku cinnost v zivn.opravneni a mozes ho aj zaroven ustanovit ako zodp.zastupcu. Ten dotycny ti potom moze robit napr. aj casnika
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

j.s
Ty mozes uzavriet zmluvu s niekym, kto ma pohostinsku cinnost v zivn.opravneni a mozes ho aj zaroven ustanovit ako zodp.zastupcu. Ten dotycny ti potom moze robit napr. aj casnika
zodpovedný zástupca by mal byť uňho v prac. pomere. môže byť aj na krat. prac. čas.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Heni
zodpovedný zástupca by mal byť uňho v prac. pomere. môže byť aj na krat. prac. čas.
No, s tým kratším pracovným časom by som bola opatrnejšia. Existuje nejaká otváracia doba - väčšinou 12 hodinová...
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

ermon
No, s tým kratším pracovným časom by som bola opatrnejšia. Existuje nejaká otváracia doba - väčšinou 12 hodinová...
zodpovedný zástupca tam predsa nemusí byť prítomný 12 hodín denne ...
to by predsa znamenalo, že v nepretržitej prevádzke (penzion a pod) by zodpovedný zástupca musel byť nonstop v prevádzke?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Pri penzione sú iné podmienky odbornej spôsobilosti. Ja som odpovedala aj na tento citát:
mozes ho aj zaroven ustanovit ako zodp.zastupcu. Ten dotycny ti potom moze robit napr. aj casnika
Uvedomte si prosím, že existujú síce nejaké diery v zákonoch a pod., a môžete síce využiť niektoré paragrafy vo svoj prospech, ale vyberajte si jednoduchšie cestičky:Ak by podnikateľ mal v ŽL len pohostinskú činnosť a mal ustanoveného zodpovedného zástupcu - musel by túto činnosť (prevádzka krčmy) vykonávať len prostredníctvom neho. Ak bude v ŽL maloobchod, výčap piva, predaj destilátov, vína, nealkoholických nápojov a pod. tak stačí absolvovať školenie o hygienickom minime a podnikateľ má po problémoch. A vyhne sa kontrolám pracovného pomeru odborného zástupcu zo strany Živnostenského úradu a v neposlednom rade zbytočným nákladom na odvody.
0 0
MARLIN MARLIN

MARLIN je offline (nepripojený) MARLIN

Potreboval by som vediet kde by sa dalo s niekym porozprávat o otvorení pohostinstva, čo k tomu potrebujem, niečo o zákonoch, hygiene a pod.
nemam s tým skúsenosti a neviem kde začať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať