Zavrieť

Porady

Virtuálna kancelária

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Dobrý večer

Mám viacerých klientov, ktorým plne postačuje pre svoje podnikanie iba virtuálna kancelária - stačí im iba, aby mali niekde sídlo spoločnosti.

Rozmýšlam nad tým, že by som im ponúkla sídlo spoločnosti v našom byte. (nie na živnosť, iba ako "bežný" občan).

Myslíte si, že je to takto jednoducho možné?
Zajtra sa pôjdem spýtať na DU, či sa musím zaregistrovať (lebo som našla protichodné názory).

Sídlo vlastnej s.r.o. máme u nás doma. V zmluve máme nájomné vo výške 0,-. Môže niekto namietať?

veľmi pekne dakujem za vaše názory a skúsenosti.
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

ajacik
Dobrý večer

Môže niekto namietať?
Jedine snad manzel...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

No neviem, nekomplikuješ si zbytočne život? Len taká "maličkosť" - budeš preberať aj ich poštu? Prečo si nedajú sídlo fy na svoju adresu?
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
lebo ja za to budem mať peniaze od nich.
všetky majú P.O.BOXy a doposielanie zásielok do nich. Takže pošta tu chodiť nebude.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
tak čo vy na to, bude to bez problémov?
0 0
Shaman Shaman

Shaman je offline (nepripojený) Shaman

muž
Pozor aby ti o par mesiacov nezacali klopat na dvere exekutori ci policia. Ta sa ta bude pytat rozne veci - kedy si naposledy videla majitela firmy, o com si sa s nim rozpravala, kde ho teraz mozu najst a samozrejme - ked budes s konatelom, okamzite to ohlas policii...
nie moc prijemne veci.
a to nehovorim o dalsich veciach, do ktorych sa zvacsa zapletaju firmy s "virtualnym" sidlom a POBoxami.
0 0
adv adv

adv je offline (nepripojený) adv

o najomne nemoze ist, lebo najomna zmluva je odplatna zmluva. najomne musi byt aspon 1 sk. Ide tu teda o zmluvu o bezplatnom uzivani bytu resp. casti bytu. Urobte si novu zmluvu a danovaci su odpileni.
0 0
skatja skatja

skatja je offline (nepripojený) skatja

daň z nehnuteľnosti je vyššia, ak sa priestory využívajú na podnikanie a čo odvoz odpadu tej firmy,atď......dal by sa z toho stvoriť aj katastrofický scénár
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Shaman Pozri príspevok
Pozor aby ti o par mesiacov nezacali klopat na dvere exekutori ci policia. Ta sa ta bude pytat rozne veci - kedy si naposledy videla majitela firmy, o com si sa s nim rozpravala, kde ho teraz mozu najst a samozrejme - ked budes s konatelom, okamzite to ohlas policii...
nie moc prijemne veci.
a to nehovorim o dalsich veciach, do ktorych sa zvacsa zapletaju firmy s "virtualnym" sidlom a POBoxami.
Rada by som poprosila Shamana a ostatnych skusenych v tejto oblasti, aby mi laskavo priblizili, resp. konkretizovali uskalia virtualnej kancelarie. Shamanov prispevok nahana hrozu, minimalne nabada k opatrnosti. Co zleho sa za tym moze skryvat, resp. ako mozu vyuzit/zneuzit zivnostnika, ktory by ponukal moznost virtualnej kancelarie?
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Shaman Pozri príspevok
Pozor aby ti o par mesiacov nezacali klopat na dvere exekutori ci policia. Ta sa ta bude pytat rozne veci - kedy si naposledy videla majitela firmy, o com si sa s nim rozpravala, kde ho teraz mozu najst a samozrejme - ked budes s konatelom, okamzite to ohlas policii...
nie moc prijemne veci.
a to nehovorim o dalsich veciach, do ktorych sa zvacsa zapletaju firmy s "virtualnym" sidlom a POBoxami.
Rada by som poprosila Shamaha a inych, tejto veci znalych, aby mi priblizili alebo vysvetlili uskalia virtualnej kancelarie, ako je mozne vyuzit/zneuzit zivnostnka, ktory by ponukol virtualnu kancelariu. Shamanov prispevok vyznieva hrozostrasne, minimalne nabada k opatrnosti. Co sa za tym teda moze skryvat?
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Prosim o prepacenie, ze prispevok mam dvakrat. Prvykrat mi nepresiel, lebo ze je tam malo znakov. Tak som napisala druhy raz - a vidim, ze presiel aj ten prvy. No, stalo sa.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
anklar Pozri príspevok
Prosim o prepacenie, ze prispevok mam dvakrat. Prvykrat mi nepresiel, lebo ze je tam malo znakov. Tak som napisala druhy raz - a vidim, ze presiel aj ten prvy. No, stalo sa.
Napr. ak niektorý z klientov vyvedie, tak napr. policia môže urobiť domovú prehliadku na základe súdneho rozhodnutia, aj keď v živote klienti neprekročili prah tvojho bytu. Jednoducho majú tam sídlo, tak súd to môže nariadiť. Ďalšia vec sídlo spoločnosti musí byť riadne označené - neviem si predstaviť, že pri vchodových dverách budeš mať vyvesené tabuľe s názvami spoločnosti. Susedov to môže iritovať, a podniknúť kroky proti tomu - minimálne nahlásiť to správcovi, že bytové priestory využívaš na podnikanie.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
smith Pozri príspevok
Napr. ak niektorý z klientov vyvedie, tak napr. policia môže urobiť domovú prehliadku na základe súdneho rozhodnutia, aj keď v živote klienti neprekročili prah tvojho bytu. Jednoducho majú tam sídlo, tak súd to môže nariadiť. Ďalšia vec sídlo spoločnosti musí byť riadne označené - neviem si predstaviť, že pri vchodových dverách budeš mať vyvesené tabuľe s názvami spoločnosti. Susedov to môže iritovať, a podniknúť kroky proti tomu - minimálne nahlásiť to správcovi, že bytové priestory využívaš na podnikanie.
Najskôr: Táto Porada je jednoducho FENOMENÁLNA. A očarujúca. MAJSTROVSKÉ DIELO. Len si kliknem a, vidím príspevok, ktorý očakávam. Má jedno jediné ale veľké negatívum - je prudko návyková, spôsobuje závislosť. No, čo už ?!

Smith, veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Prvej vete rozumiem tak, že teda ak niektorý z klientov niečo vyvedie... Však? Pracujem v kancelárii, ktorú mám v nájme od jednej firmy. Mali by byť na dverách kancelárie vyložené názvy a adresy firiem, ktoré by mali u mňa svoju virtuálnu kanceláriu? A malo by to byť takto aj pri vchode do budovy? Dobre. Prosím ťa, ak môžeš, uveď nejaký príklad na "vyvedenie niečoho" zo strany klienta, aby som rozumela, čoho sa treba obávať. Ja som tak trochu poctivý/naivný blbec (a vzhľadom na môj vek to už asi inak nebude) a na nič zlého, čo by ma mohlo v tomto postretnúť, neviem dôjsť. Ak môžeš, pochopiteľne.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
anklar Pozri príspevok
Najskôr: Táto Porada je jednoducho FENOMENÁLNA. A očarujúca. MAJSTROVSKÉ DIELO. Len si kliknem a, vidím príspevok, ktorý očakávam. Má jedno jediné ale veľké negatívum - je prudko návyková, spôsobuje závislosť. No, čo už ?!

Smith, veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Prvej vete rozumiem tak, že teda ak niektorý z klientov niečo vyvedie... Však? Pracujem v kancelárii, ktorú mám v nájme od jednej firmy. Mali by byť na dverách kancelárie vyložené názvy a adresy firiem, ktoré by mali u mňa svoju virtuálnu kanceláriu? A malo by to byť takto aj pri vchode do budovy? Dobre. Prosím ťa, ak môžeš, uveď nejaký príklad na "vyvedenie niečoho" zo strany klienta, aby som rozumela, čoho sa treba obávať. Ja som tak trochu poctivý/naivný blbec (a vzhľadom na môj vek to už asi inak nebude) a na nič zlého, čo by ma mohlo v tomto postretnúť, neviem dôjsť. Ak môžeš, pochopiteľne.
Napr. vedomé krátenie daní, a pri vyšetrovaní budú chceť zhabať účtovnú dokumentáciu. Prvé miesto kam idú je sídlo spoločnosti.
Prevádzka, resp. sídlo musí byť riadne označené: názov spoločnosti, sídlo, zodp. zástupca, kontakt na zástupcu, a ak máte kontakt s verejnosťou, tak aj otváracie hodiny.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
smith Pozri príspevok
Napr. vedomé krátenie daní, a pri vyšetrovaní budú chceť zhabať účtovnú dokumentáciu. Prvé miesto kam idú je sídlo spoločnosti.
Prevádzka, resp. sídlo musí byť riadne označené: názov spoločnosti, sídlo, zodp. zástupca, kontakt na zástupcu, a ak máte kontakt s verejnosťou, tak aj otváracie hodiny.
Aha! Z toho mi vychádza, že o virtuálnu kanceláriu by mohli mať záujem najmä subjekty konajúce na špekulatívnej báze. Však? Z "vygoglovaného" som, jasné, nič také nevycítila. Hm. Ďakujem, Smith.
0 0
renatan renatan

renatan je offline (nepripojený) renatan

Každú chvíľu vidíme v televízii, že hľadajú nejakých konateľov firmy, stoja u označených dverí a tam samozrejme po nejakej firme ani vidu ani slychu. Sú to firmy, čo nejakým podvodným spôsobom vytiahnú peniaze od klientov a potom zmiznú ako para nad hrncom. Už len keď vidím, že má firma dodaciu adresu PO Box, je mi to podozrivé. Keby podnikali seriózne, nemôžu mať problém s tým, aby si dali sídlo firmy na svoju domovskú adresu, prípadne na adresu príbuzných - a to by možno ani nemuseli nikomu platiť. Ja by som sa do takýchto "kšeftov" isto nepúšťala, ak by som nechcela vidieť môj dom v TV a exekútora v kuchyni.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Hm, jasné, že máte pravdu obaja, Smith i Renatan. PO Box je veľmi zlá adresa, takých máme plné zuby všetci. Do toho by som sa nepúšťala. Také firmyčky však už máme vo veľkej miere okukané. Ubezpečujem Vás však, že do žiadnych kšeftovačiek sa púšťať nemienim. Nemám na to. Chcem len naďalej seriózne pokračovať v práci, v ktorej som už niekde mala meno. A takáto kancelária do toho prirodzene zapadá. Nuž, beriem vážne vaše varovania a možno mi ďalší poraďáci ešte pošlú ďalšie svoje poznatky, postrehy a skúsenosti. Ďakujem. Inak, keď som rozmýšľala o živnosti, tak som si filozofiu stavala práve na tejto báze, pričom sa tu, na Slovensku o nejakej virtuálnej kancelárii ani nechyrovalo. Nebol o to záujem - a koľko ich je už tu!
0 0
palmati palmati

palmati je offline (nepripojený) palmati

V dnesnom obdobi ekonomickej krizi je to vynikajuca cesta ako usetrit na nakladoch a tiez vytvorit dalsie pracovne prilezitosti. Nic na svete nieje bez rizika ale treba si trosku preverit svojho buduceho klienta. Pokial mu poskytujete adresu nemal by mat vyhrady voci otazkam ako co je Vase podnikanie aka je Vas historia realna skutocna adresa. Sam zijem v niekolkych europskych krajinach a potrebujem tuto sluzbu napr v Nemecku ma zastupuje mamicka ktora sa doma stara o babetko a pritom zastupuje velmi dobre moje obchodne zaujmy pozna vsetky moje tajomstva???? otvara moju postu skenuje co je dolezite a Posiela na moj E-Mail takze som vzdy informovany v ten isty den ako dojde posta prebera moje hovory a odpoveda podla mojich instrukcii ak je potrebne presmeruje hovor na niektore z mojich telefonnych liniek podla toho kde prave som. Stoji zlomok toho co by ma stala kancelaria so sekretarkou ale ma velmi slusny plat a jej baby je velmi happy zasluzi si kazde Euro nech jej padne na uzitok. Drzim palce aby ste nasli dobrych klientov ak niekto ma prilis vela tajnoste je lepsie sa mu vyhnut ak ponukate dobre sluzby najdu sa aj dobri kliente ale musi to byt obojstranne vyhodne.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
palmati Pozri príspevok
V dnesnom obdobi ekonomickej krizi je to vynikajuca cesta ako usetrit na nakladoch a tiez vytvorit dalsie pracovne prilezitosti. Nic na svete nieje bez rizika ale treba si trosku preverit svojho buduceho klienta. Pokial mu poskytujete adresu nemal by mat vyhrady voci otazkam ako co je Vase podnikanie aka je Vas historia realna skutocna adresa. Sam zijem v niekolkych europskych krajinach a potrebujem tuto sluzbu napr v Nemecku ma zastupuje mamicka ktora sa doma stara o babetko a pritom zastupuje velmi dobre moje obchodne zaujmy pozna vsetky moje tajomstva???? otvara moju postu skenuje co je dolezite a Posiela na moj E-Mail takze som vzdy informovany v ten isty den ako dojde posta prebera moje hovory a odpoveda podla mojich instrukcii ak je potrebne presmeruje hovor na niektore z mojich telefonnych liniek podla toho kde prave som. Stoji zlomok toho co by ma stala kancelaria so sekretarkou ale ma velmi slusny plat a jej baby je velmi happy zasluzi si kazde Euro nech jej padne na uzitok. Drzim palce aby ste nasli dobrych klientov ak niekto ma prilis vela tajnoste je lepsie sa mu vyhnut ak ponukate dobre sluzby najdu sa aj dobri kliente ale musi to byt obojstranne vyhodne.
Dobrý deň, Palmati.
Veľmi presne ste popísali, v čom spočíva význam a využiteľnosť virtuálnej kancelárie, resp. virtuálnej sekretárky. Oceňujem Váš príspevok. Ešte sa k Vám vrátim, momentálne ma však tlačia minúty. Ešte raz ďakujem.
0 0
BLINDSIDE BLINDSIDE

BLINDSIDE je offline (nepripojený) BLINDSIDE

Vidim, ze nemas peniaze, ked zvazujes nico taketo. Ale fajn zacnem z môjho pohladu ako navrhovatela: Zalozim si spolocnost sidlo uvediem adresu kde sa nikdy zdrziavat nebudem, telefon ziadny mat nebudem. Pride mi posta (budem vediet kedy od koho) vyzdvihnem a odidem. Ty dostanes urcitu ciastku ako maly dividend. Zo zaciatku pekna predstava. Presunme sa o neaky rok neskor ked firma poda prve danove priznanie... Jedneho dna rano o 6:00 zazvoni financna policia zvycajne dvaja v sprievode statneho. Ty sa spytas kavu, caj ? Odpovedia ze neprisli na rodinnu besedu ale vykonavat sluzobny zakrok. Zacne Ti prihorievat pod zadkom a zacnes sa vypytovat cloveka s ktorym si jednal na zaciatku. Ale skutocny majitel to nebude toho nikdy neuvidis. Ale toto su zalezitosti, ktore Ta nemusia trapit. Rizilo nesies asi take, ze budes v centre pozornosti ako uradom, nasledne aj dalsim zainteresovaným osobám o ktorých nebudeš ani vedieť. Všetko záleží na dohodnutej čiastke za takúto službu. A nemaj strach v tej firme sa budu točiť ojrá tak kludne si pýtaj, nemusis sa uspokojit s ich návrhom. Ale moze sa stat aj to, ze jedneho dna Ti pride postou od ich firmy, ze koncia najomnu zmluvu a uz nikdy ich neuvidis... A s urcitostu ani peniaze za poslednych par mesiacov. Vzdy pamataj na svoju podmineku a na nej stoj: platba vopred k rukam nie na ucet.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
BLINDSIDE Pozri príspevok
Vidim, ze nemas peniaze, ked zvazujes nico taketo. Ale fajn zacnem z môjho pohladu ako navrhovatela: Zalozim si spolocnost sidlo uvediem adresu kde sa nikdy zdrziavat nebudem, telefon ziadny mat nebudem. Pride mi posta (budem vediet kedy od koho) vyzdvihnem a odidem. Ty dostanes urcitu ciastku ako maly dividend. Zo zaciatku pekna predstava. Presunme sa o neaky rok neskor ked firma poda prve danove priznanie... Jedneho dna rano o 6:00 zazvoni financna policia zvycajne dvaja v sprievode statneho. Ty sa spytas kavu, caj ? Odpovedia ze neprisli na rodinnu besedu ale vykonavat sluzobny zakrok. Zacne Ti prihorievat pod zadkom a zacnes sa vypytovat cloveka s ktorym si jednal na zaciatku. Ale skutocny majitel to nebude toho nikdy neuvidis. Ale toto su zalezitosti, ktore Ta nemusia trapit. Rizilo nesies asi take, ze budes v centre pozornosti ako uradom, nasledne aj dalsim zainteresovaným osobám o ktorých nebudeš ani vedieť. Všetko záleží na dohodnutej čiastke za takúto službu. A nemaj strach v tej firme sa budu točiť ojrá tak kludne si pýtaj, nemusis sa uspokojit s ich návrhom. Ale moze sa stat aj to, ze jedneho dna Ti pride postou od ich firmy, ze koncia najomnu zmluvu a uz nikdy ich neuvidis... A s urcitostu ani peniaze za poslednych par mesiacov. Vzdy pamataj na svoju podmineku a na nej stoj: platba vopred k rukam nie na ucet.
Príspevok nabádajúci k opatrnosti. Tej nikdy nie je dosť. Je to však trošku inak. Pravdu povediac, na ŽL robím túto činnosť piaty rok. Tiež musím konštatovať, že bolo relatívne dlhé obdobie, keď som nemala žiadneho zmluvného klienta. Táto práca je "hojdačková". A nezahŕňa v sebe účtovníctvo. Napokon, všetko je aj tak iba o ľuďoch. Normálna firma zaplatí za odvedenú prácu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať