Zavrieť

Porady

SAP a precenenie

Je tu niekto odborník do tohto IS?
Robili sme precenenie materiálu na reklamačnom sklade. Iba teraz začíname robiť s programom, tak nie som si istá, či sme zadefinovali správne účty pre precenenie tovaru.
Kam má ísť precenenie tovaru, ak je to smerom dole? 132 mínusom oproti...?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Gabi03 Pozri príspevok
    Je tu niekto odborník do tohto IS?
    Robili sme precenenie materiálu na reklamačnom sklade. Iba teraz začíname robiť s programom, tak nie som si istá, či sme zadefinovali správne účty pre precenenie tovaru.
    Kam má ísť precenenie tovaru, ak je to smerom dole? 132 mínusom oproti...?
    Účtovanie oceňov. rozdielov je stanovené postupmi účtovania, a nie použitím softu. Rozdiely v oceňov.účtujeme stále oproti nákladom, podľa povahy oceňov. rozdielu.
    Naposledy upravil Tweety : 12.02.07 at 08:44 Dôvod: gramatika

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Čím ďalej, tým je to horšie.

    V určitom okamihu príde tovar, ktorý potrebujeme súrne naskladniť, pretože ten tovar ihneď predávame. Sklad účtujeme spôsobom A. Na príjemke uvádzame ceny z objednávok. O nejaký čas príde faktúra, síce s dátumom vystavenia rovnakým ako príjem tovaru, ale s inými cenami.
    Spravím precenenie.
    Tovar, ktorý ešte mám na sklade, rozdiel v cenách účtujem na príslušný analytický účet tohto tovaru 132. Správne? Alebo na iný analytický účet, kde potom nejakým kľúčom tento rozpúšťam?
    Tovar, ktorý som už medzitým predala, účtujem na nákladový účet. Správne?

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    Ak ti soft dovoľuje preceniť konkrétnu skladovú položku, potom by som zmenil jej cenu na sklade (132001-Zásoby na sklade). Časť rozdielu, ktorý sa týka už predaného tovaru by som účtoval priamo na 504 s tým, že by som si k dokladu založil kalkuláciu tohto účtovania.
    Ak ti soft už nedovoľuje zmeniť skladovú cenu, potom musíš účtovať na analytický účet k tovaru (132.002-Oceň. rozdiel), ktorý rozpustíš v súvislosti s predajom konkrétnej položky, ku ktorej sa rozdiel viaže alebo matematickým paušálnym prepočtom. O časti k predanému tovaru platí to isté, čo hore.
    Postup si musíš určiť sama v internom psotupe, ktorý musíš dodržiavať celý účtovný rok. Teoreticky sú obidva postupy možné. Ty musíš zvážiť možnosti softu a vplyv možného skreslenia z paušálneho prepočtu rozdielov.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Soft mi dovolí preceniť rozdiel samozrejme tovaru, ktorý je ešte na sklade. Tovar, ktorý bol už medzitým predaný, účtuje na 504. Ale ide mi o ten, čo je na sklade. Môžem ho dať na analytiku skladu, kde mám ten tovar, alebo to musí byť iná analytika, ako píšeš oceňovací rozdiel. Pretože tú prvú možnosť som v postupoch nenašla

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    Tá prvá možnosť je opravou nesprávneho ocenenia a jej zaúčtovnie. To je tvoja povinnosť viesť účto presne a ...
    Na túto analytiku zaúčtuješ príslušnú časť opravy ocenenia za tovar, ktorý je na sklade za podmienky, že aj v skladovej evidencii sa zvýši jednotková cena tohto tovaru. Píšeš, že soft ti to dovolí (len aby sme si rozumeli).
    Aj tebe pekný deň, resp. peknú noc.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.