Zavrieť

Porady

Rekupace

Nevie niekto co znamena cesky vyraz "rekupace"
Dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nika je offline (nepripojený) Nika

    Nika
    Alica pozerala som si to v slovníkoch (česko-angl, angl-slov.) a našla som len výraz rekuperace a znamená to : náhrada, odškodnenie, refundácia, vyrovnanie.

    alica je offline (nepripojený) alica

    alica
    Milá Nika,
    ďakujem za pomoc, je fakt že výraz rekuperace som našla, ale v tej hnusnej zmluve je rekupace, možno je to iba preklep.

    Nika je offline (nepripojený) Nika

    Nika
    Alica "hodila" som otázku do ČR, zatiaľ to nezistili. Ale mohla by si napísať aspoň vetu, alebo odstavec v ktorom sa to slovo vyskytuje.

    alica je offline (nepripojený) alica

    alica
    Nika bohužiaľ ten text momentálne nemám, tiež ma poprosili, aby som to zistila, dostali zmluvu z ČR, v ktorej sa tento výraz nachádza.

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Ešte ma napadlo 1 riešenie, skús zavolať na Jazykovedný ústav Ľ. Štúra v BA. Neviem, či pomôžu, ale vraj ak je nejaký problém so slovenskými slovami poradia ako je to správne. Toto slovo síce zneje ako cudzie, ale skúsiť to môžeš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.