Zavrieť

Porady

Zaokrúhľovanie v daň.. priznaní

Prosím Vás po prvýkrát vypĺňam DP pre DzP PO a chcem sa opýtať na zaokrúhľovanie...keď je Výkaz ziskov a strát a Súvaha v halieroch tak ako to mám zaokrúhliť v DP? napr. sumu 1333,60 mi ide na r. 130 mám zaokrúhliť na 1334, matematicky všetky položky? alebo všetko nahor alebo nadol?
A druhá otázočka, keď mám zrážkovú daň čo bola strhávaná počas roka z tých úbohých úrokov na účte v sume 32,89, zaokrúhlim to na 33 a dám na riadok 830 DP a odpočítam aj túto smiešnu sumu od vlastnej daňovej povinnosti?
Prosím o rady...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Aisha Pozri príspevok
    Prosím Vás po prvýkrát vypĺňam DP pre DzP PO a chcem sa opýtať na zaokrúhľovanie...keď je Výkaz ziskov a strát a Súvaha v halieroch tak ako to mám zaokrúhliť v DP? napr. sumu 1333,60 mi ide na r. 130 mám zaokrúhliť na 1334, matematicky všetky položky? alebo všetko nahor alebo nadol?
    A druhá otázočka, keď mám zrážkovú daň čo bola strhávaná počas roka z tých úbohých úrokov na účte v sume 32,89, zaokrúhlim to na 33 a dám na riadok 830 DP a odpočítam aj túto smiešnu sumu od vlastnej daňovej povinnosti?
    Prosím o rady...
    1.Položky zaokrúhliš matematicky
    2.daň na celé koruny nadol

    Aisha je offline (nepripojený) Aisha

    Aisha
    ďakujem Tweety, teda daň.povinnosť na celé SK nadol teda sumu 28 472,83 zaokrúhlim 28 472 a od toho odpočítam 32,- zaplatenú zrážkovú daň? aj tú nadol zaokrúhľujem?tak?

    Zaokrúhľovanie v daň.. priznaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.