Zavrieť

Porady

Kontrola knihy jázd príslušníkom PZ

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Včera večer o 23,00 hod. jeden môj klient bol zastavený a kontrolovaný príslušníkom PZ .Viedol firemné MV a práve išiel z práce domov , kde aj svoje MV parkuje .Okrem iného si policajt žiadal aj Knihu evidencie jázd , on ju nemal pri sebe .
Kontrola bola ukončená tým , že pokutu nedostane , lebo príslušník PZ nemá na to oprávenie , ale bude nahlásený na DÚ , nakoľko podnikatelia vo veľkej merie používajú svoje firemné MV na súkromný účel nech si to skontroluje DÚ.

Čo Vy na to ? Mali ste niekto podobnú skúsenosť ?

Viem že príkaz na cestu má mať pri sebe aj to si podpíše" sám pre seba" .
Z uvedeného vyplýva , že by sme museli mať 2 KJ , jednu v MV a druhú v SW .
Usporiadat
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Zita5 Pozri príspevok
Podľa uvedeného , majú právo kontrolovať príslušnými záznamové listy .....t.j. predpokladám aj Knihu jázd .
... záznamové listy sú výstupom zo "záznamového zariadenia" namontovaného vo vozidle

Zita5 Pozri príspevok
c) požadovať predloženie dokladov ustanovených na vedenie a premávku vozidla a na dopravu osôb a nákladu,
...
z komentára k zákonu o cestnej premávke ( http://www.poradca.sk/SubPages/Otvor...idclanok=97041 ):

"Dôležitým je tiež povinnosť mať pri sebe predpísané doklady. Zákon o cestnej premávke ustanovuje povinnosť mať pri sebe platný vodičský preukaz (pozri § 94 ods. 2) prípadne potvrdenie podľa § 71, ak bol vodičský preukaz zadržaný, doklad o zdravotnej spôsobilosti, doklad o psychickej spôsobilosti (pozri § 89), parkovací preukaz (pozri § 44), doklad o povolení výnimky (pozri § 140) a i. Osobitné predpisy ustanovujú povinnosť mať pri sebe predovšetkým osvedčenie o evidencii vozidla (pozri § 23 ods. 7 zákona č. 725/2004 Z. z.), osvedčenie o technickej kontrole (pozri § 52 ods. 7 zákona č. 725/2004 Z. z.), osvedčenie o emisnej kontrole (pozri § 70 ods. 3 zákona č. 725/2004 Z. z.), potvrdenie o poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla (pozri § 18 zákona č. 381/2001 Z. z.). Zákon č. 280/2006 Z. z. o povinnej základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku niektorých vodičov ustanovuje niektorým skupinám vodičov povinnosť mať pri sebe aj osvedčenie o základnej kvalifikácii, osvedčenie o pravidelnom výcviku a kvalifikačnú kartu vodiča. Povinnosť mať občiansky preukaz ustanovuje zákon č. 224/2006 Z. z. o občianskych preukazoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Taktiež je to doklad o zaplatení úhrady za užívanie vymedzených úsekov diaľnic a rýchlostných ciest (pozri § 6 zákona č. 135/1961 Zb.) a povolenie na zvláštne užívanie diaľnic, ciest a miestnych komunikácií iným než zvyčajným spôsobom alebo na iné účely, než na ktoré sú určené (pozri § 8 zákona č. 135/1961 Zb.)."

je toho hodne, ale ... knihu jázd mať vo vozidle neustanovuje žiadny predpis (rád sa poučím, ak áno).
7 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Zita5 Pozri príspevok
Podľa uvedeného , majú právo kontrolovať príslušnými záznamové listy .....t.j. predpokladám aj Knihu jázd .
Zitka myslím, že to sa špecifický týka cestnej dopravy. To asi Kejkina firma nerobí.

Čo sú to tie doklady?

c) požadovať predloženie dokladov ustanovených na
vedenie a premávku vozidla
a na dopravu osôb a nákladu,
To snáď každý musí viesť knihu jázd, aj FO-nepodnikateľ? Akým zákonom je to uložené?

Keď ani KR PZ Trenčín nič také nenašlo v roku 2005, že by sa to predsa dostalo do zákona?

22.11. som napísala na KR PZ Trenčín, odtiaľ sa mi 23.11. ozvali s tým, že to posúvajú na Odbor poriadkovej polície OR PZ Trenčín. A tí mi dnes /29.11./ odpísali, citujem:
"Ak zamestnanec riadi služobné motorové vozdilo s povolením zamestnávateľa, a vo vozidle sa nenachádza kniha jázd uvedeného vozidla, policajt nemá oprávnenie udeliť zamestnancovi - vodičovi pokutu."
http://www.porada.sk/t15057-kniha-ja...tml#post148547
4 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Štefan, myslím , že všetci od ktorých už knihu jázd pýtali pri cestnej kontrole , nie je nám táto oblasť ľahostajná.Priznám sa , že aj ja som to už zažila , ale prešiel čas a už som sa viac o to nezaujímala.Takže tiež by som v tomto veľmi rada mala čistý stôl, treba mať vo firemnom motorovom vozidle KJ, alebo netreba.
Natrafila som na jeden článok , no možno ten pán, ktorý sa v tom článku vyjadril už nezastáva funkciu neviem, ale i tak ten článok sem prikladám .

PROBLEMATICKÁ KNIHA JÁZD
Fleetoví manažéri viacerých firiem sa na redakciu FLEETu obrátili s otázkou, či je potrebné, aby ich vodiči so sebou vozili knihu jázd. Podľa ich vyjadrenia sa im totiž stalo, že ju polícia pri cestnej kontrole vyžadovala. Problematickou sa táto záležitosť stáva v prípade, že sa kniha jázd vedie elektronicky, teda snímaním polohy vozidla cez družicový systém GPS a automatickým generovaním odjazdených trás.
Knihu jázd však v služobnom automobile voziť netreba. Jednoznačne to potvrdil zástupca hovorcu Prezídia Policajného zboru SR Viktor Plézel, ktorý sa venuje cestnej doprave. Cestná kontrola teda nemá žiadny dôvod tento dokument či známu knižôčku pýtať.
Rovnaká je situácia pri príkaze na jazdu – nič podobné so sebou vodiči mať nemusia. Predloženie cestovného príkazu či príkazu na jazdu im neukladá žiadny zákon. Ide iba o internú záležitosť firmy, ktorá sa následne využíva v rámci účtovníctva.

Zdroj :http://www.ifleet.sk/clanek.php?id=17

Je to staršieho dáta .
4 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Základné úlohy obecnej polície:

* zabezpečovať verejný poriadok v obci, spolupôsobiť pri ochrane jej obyvateľov a iných osôb v obci pred ohrozením ich života a zdravia,
* spolupôsobiť s príslušnými útvarmi Policajného zboru (PZ) pri ochrane majetku obce, majetku občanov, ako aj iného majetku v obci pred poškodením, zničením, stratou alebo pred zneužitím i s využitím ústrední zabezpečujúcich signalizáciu a iných zabezpečovacích systémov (pulty centrálnej ochrany),
* dbať o ochranu životného prostredia v obci,
* dbať o dodržiavanie poriadku, čistoty a hygieny v uliciach, iných verejných priestranstvách a verejne prístupných miestach,
* vykonávať všeobecne záväzné nariadenia obce, uznesenia obecného zastupiteľstva a rozhodnutia starostu,
* objasňovať a prejednávať v blokovom konaní vybrané priestupky; v blokovom konaní prejednáva aj priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky spáchané neuposlúchnutím pokynu vyplývajúceho:
*
1. z dopravnej značky zákaz zastavenia, zákaz státia, zákaz vjazdu, zákaz odbočovania, zákaz otáčania, prikázaný smer jazdy, prikázaný smer obchádzania, vyhradené parkovisko, obytná zóna, pešia zóna, školská zóna, zóna s dopravným obmedzením a parkovisko,
2. zo všeobecnej úpravy cestnej premávky, ktorou sa zakazuje zastavenie, státie a vjazd vozidiel,

* oznamovať príslušným orgánom porušenie právnych predpisov, ktoré zistí pri plnení svojich úloh a ktorých riešenie nepatrí do pôsobnosti obce,
* oznamovať obci porušenie zákazu požitia alkoholických nápojov a iných návykových látok osobou maloletou do 15 rokov alebo mladistvou do 18 rokov,
* plniť úlohy na úseku prevencie v rozsahu pôsobnosti ustanovenej týmto zákonom.
O nejakých "kontrolách" KJ tam nie je ani slovo. Dalo by sa to tiež vysvetliť aj ako zneužitie právomoci verejného činiteľa - jednoducho požadujú niečo nad rámec svojich kompetencií.
2 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

KEJKA Pozri príspevok
nadviažem na tému, lebo prišla konateľovi výzva od Mestsej polície,
aby nahlásil meno vodiča, ktorý riadil OA, dátum spred polroka
a aby predložil aj záznam o prevádzke vozidla.

1. ten záznam neexistuje, obstojí dôvod, že KJ sa nevedie, lebo sro uplatňuje 80% PHM? Keďže nemáte podľa žiadneho zákona povinnosť viesť knihu jázd, lebo si uplatňujete 80% PHM, tak ste žiaden zákon neporušili. Naopak, postupovali ste v intenciách zákona a nemajú to čo od Vás požadovať. Písomne by som im to napísala v doporučenom liste.

2. aký môžu mať dôvod? Napadá ma, len že sa vodič dopustil ejaého priestupku a Polícia ma foto auta. Je to v kompetencii mestskej polície? Nejako sa mi to nezdá. Mestská polícia má právomoci riešiť niektoré vybrané priestupky tak, ako píše nižšie Misoft. Ak od Vás žiadajú preukazovanie a spoluprácu, nech to teda aj konkretizujú...existuje aj napr. Zákon o ochrane osobných údajov atď. a Vy musíte postupovať aj v jeho zmysle okrem iného. Ak požaduje od Vás niečo mestská polícia, toto oznámenie resp. výzvu na doručenie niektorých dokladov by mal podľa mňa obdržať aj ten zamestnanec alebo by ste ho aspoň mali informovať. Problém je v tom, že neviete zistiť, kto to bol. V takom prípade by som nahlásila písomne v doporučenom liste, že nevieme zistiť totožnosť zamestnanca, ktorý riadil OA práve v ten konkrétny deň s odvolaním práve na § Zákona o dani z príjmov, ktorý dovoľuje sa rozhodnúť o uplatnovaní 80% PHL (číslo § teraz presne neviem). A okrem iného musia byť schopní Vám predložiť dôkazový materiál...ak by aj zamestnanec oznámenie, čo si nájde za stieračom stratila alebo úmyselne nepredložil, tak majú predsa záznamy oni buď písomné, fotografické alebo kamerové. Nech Vám ich predložia.
Ten list však treba formulovať zároveň s úctou a ochotou spolupracovať, aby náhodou aj Vás ako firmu nenapadlli pre niečo.....

3. Aký iný dôvod môžu mať?
To sa treba ich opýtať. Určite je vo výzve aj nejaký kontakt na kompetentnú osobu. Ak ho nemôžu presne oznámiť z dôvodu, utajenia napr., alebo ak ide o spoluprácu s kriminálnou políciou a pod. tak to budú musieť aspoň takto nejako nepriamo bez detailov uviesť.

4. Je nejaká možnosť napísať odpoveď tak, aby prípad museli uzavrieť bez vymerania pokuty?
Toto naozaj neviem...ak došlo k nejakému priestupku a oni to vedia dokázať, pokute sa asi nevyhnete. Neviem však, či je možné v danom prípade uplatniť pokutu voči firme ako takej, či práve z tohto dôvodu nehľadajú konkrétnu osobu, čo auto riadila.
Osobne si myslím, že v takom prípade, ak auto používa viacej osôb a nie je možné nájsť vinníka, tak buď ich vyzvať, aby sa vinník priznal (ak zle parkoval, tak si to určite pamätá, tieto veci sa nerobia nevedomky, ved tam je nejaká značka....) alebo ak sa neprizná, tak to medzi používateľov
rovnakým podielom rozložiť ako kolektívnu zodpovednosť, ak to Vaše vnútorné predpisy a zmluvy so zamestnancami dovoľujú...

Ak sa to nebude dať ani takto, tak nech to na seba vezme konateľ....

Všetko sú to len moje teoretické úvahy, ale tento prípad je zaujímavý najmä v tom, že v praxi postupne zisťujeme, aké sú naše zákony nedokonalé a neprepojené, že každá oblasť legislatívy si ide svojou cestičkou bez ohľadu na to, aby brala do úvahy aj fakt, že na daná problematika súvisí aj s inými zákonmi a je nimi limitovaná.

za všetky podnety a návrhy vopred ďakujem.
Odpovede v texte
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Podľa uvedeného , majú právo kontrolovať príslušnými záznamové listy .....t.j. predpokladám aj Knihu jázd .
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ešte prikladám do tejto témy
8
ZÁKON
z 3. decembra 2008
o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov


ŠTVRTÁ ČASŤ
OPRÁVNENIA POLICAJTA PRI DOHĽADE
NAD BEZPEČNOSŤOU A PLYNULOSŤOU
CESTNEJ PREMÁVKY




§ 69
Všeobecné oprávnenia

(1) Policajt je oprávnený

a) zakázať vodičovi jazdu na nevyhnutne potrebný čas
alebo mu prikázať smer jazdy, ak to vyžaduje bezpečnosť
alebo plynulosť cestnej premávky,

b) zakázať vodičovi jazdu po diaľnici a vyzvať ho, aby
opustil diaľnicu na najbližšom výjazde alebo vozidlo
odstavil na parkovisku, ak vozidlo nedosahuje rýchlosť
podľa § 35,

c) požadovať predloženie dokladov ustanovených na
vedenie a premávku vozidla a na dopravu osôb a nákladu,


d) vyzvať vodiča, aby sa podrobil vyšetreniu, či nie je
ovplyvnený alkoholom alebo inou návykovou látkou,
alebo liekmi, ktoré môžu znížiť jeho schopnosť bezpečne
viesť vozidlo,

e) kontrolovať technický stav vozidla a úplnosť jeho výstroja
a výbavy alebo vyzvať vodiča, aby sa podrobil
takejto kontrole, ako aj porovnať údaje uvádzané
v osvedčení o evidencii s údajmi na vozidle,

f) merať rozmery a hmotnosti vozidla,

g) kontrolovať dodržiavanie povinností vodiča motorového
vozidla.

(2) Oprávnenia policajta podľa odseku 1 písm. a) a c)
sa vzťahujú aj na vojaka vo vojenskej rovnošate s vonkajším
označením „POLÍCIA“ a na vojenského policajta.
Oprávnenia policajta podľa odseku 1 písm. d) až f) sa
vzťahujú na vojenského policajta, ak ide o osoby, ktorých
priestupky môže objasňovať Vojenská polícia.37)

(3) Osoba nemá nárok na úhradu nákladov, ktoré jej
vzniknú v súvislosti s uplatňovaním oprávnení policajta,
vojaka vo vojenskej rovnošate s vonkajším označením
„POLÍCIA“ alebo vojenského policajta podľa odsekov
1 a 2.

(4) Výnimku z druhej časti tohto zákona, ktorá je
v cestnej premávke okamžite potrebná, môže povoliť
policajt na mieste samom v nevyhnutnej miere a za
predpokladu, že sa tým neohrozí bezpečnosť cestnej
premávky.

Aj tento príspevok som priložila do tejto témy
http://www.porada.sk/785070-post68.html nenechajte sa mýliť názvom témy.
Naposledy upravil Zita5 : 05.02.11 at 11:52
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
KEJKA Pozri príspevok
prepáčte,
tie vyššie dva uvedené príspevky sú mimo môjho zadania, zbytočne rozširujú a zneprehľadňujú riešenie môjho problému.
KEJKA Pozri príspevok
Kejka, však ja som príspevky nezadávala pre Vás osobne, ale prikladala som ich do témy a okrem toho do témy, ktorá bola mnou založená .Priložila som ich preto , lebo vidím, že táto téma je v posledných dňoch v pohybe.
Ak nechcete mať Vašu otázku zneprehľadnenú zbytočnosťami, tak ste si mohli otvoriť novú tému , tak ako si admin tejto stránky praje, čo usudzujem z jeho príspevkov v minulom období - čo otázka to nová téma .

Ak nechcete , alebo nemáte záujem čítať moje príspevky, tak si ma vypnite.Za dobu čo som na Porade , viem že nemáte v láske siahlodlhé citácie znení zo zákonov a preto ich považujete za zneprehladnenie tém.Ale to je Váš názor .
2 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Toto bude zrejme pre niektorých , ale pre viacerých to bude mať súvislosť



Ministerstvo vnútra

Je ústredným orgánom štátnej správy Slovenskej republiky pre
a) ochranu ústavného zriadenia, verejného poriadku, bezpečnosti osôb a majetku, ochranu
a správu štátnych hraníc, bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, veci zbraní a streliva,
súkromné bezpečnostné služby, vstup na územie republiky a pobyt cudzincov na jej území,
občianske preukazy, cestovné doklady a oprávnenia na vedenie motorových vozidiel,
otázky utečencov a presídlencov, evidenciu obyvateľstva, evidenciu cestných motorových
a prípojných vozidiel, integrovaný záchranný systém, civilnú ochranu a hasičskú ochranu
b) všeobecnú vnútornú správu vrátane veci územného a správneho usporiadania SR, štátne
symboly a heraldický register, archívy a registratúry, štátne občianstvo, matričné veci, veci
zhromažďovania a združovania, organizačné zabezpečovanie volieb do NRSR
a zabezpečenie volieb prezidenta a do orgánov územnej samosprávy a referenda, vojnové
hroby, živonostenské podnikanie, povoľovanie verejných zbierok, koordináciu výkonu
štátnej správy uskutočňovanej obcami, vyššími územnými celkami a orgánmi miestnej
štátnej správy
c) automatizovaný informačný systém miestnej štátnej správy

d.) Policajný zbor a Hasičský a záchranný zbor
e) koordináciu vzdelávania zamestnancov obcí a vyšších územných celkov plniacich úlohy
štátnej správy


Zákon o správe daní a poplatkoV.

§ 32
Súčinnosť tretích osôb


(1) Súdy, orgány štátnej správy, obce, vyššie územné celky a notári v prípadoch, keď predmet konania pred nimi podlieha dani podľa osobitných zákonov, 1) sú povinní oznamovať správcovi dane údaje potrebné na vyrubenie dane a vymáhanie daňového nedoplatku.

(2) Štátne kontrolné orgány sú povinné oznamovať správcom dane výsledky kontrol, ak z týchto výsledkov vyplýva, že došlo alebo mohlo dôjsť k neplneniu daňovej povinnosti.

Dám do pozornosti len úbohý príklad:

Spoločnosť má zaradené v OM osobný automobil v OC 100 tis. €. Používa ho len na služobné jazdy. "Nikdy" nie na súkromné jazdy. V spoločnosti používa tento OA JAnko Mrkvička, konateľ spoločnosti, kt. podniká v oblasti BA a okolia. Má rodinu v KE a každý týždeň tam jazdí. Zastavia ho príslušníci "VB" kamže??

Poukázala som schválne na správu daní a poplatkov a par. 32/2. Čo si myslíme aká je súčinnosť správcu dane a PZ?? Veď podávame len napr. DP k dani z MV. Prečo by nemali byť poskytnuté ŠPZ DU policajtom? V databáze si overia, aké je to vozidlo.

K čomu došlo?? K neplneniu DP. Došlo k daňovému úniku vo výške 2280 €. (vypočet ročný)

A takto konajú všetky veľké spoločnosti, kde zamestnanci používajú vozidlá na súkromné účely, ale sú vedené len na služobné účely.
2 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

No aj ja som zvedavá...Podla mna je úplne samozrejmé, že vodič nákladiaka alebo autobusu, ktorý sa tým živí ako profesiou či už ako zamestnanec alebo živnostník, bude mať v aute knihu jázd alebo nejaký obdobný dokumet s náležitosťami knihy jázd. Avšak v prípade, ak konateľ a jediný spoločník používa firemné vozidlo (samozrejme neuvádza nikde žiadne súkromné jazdy) a uplatňuje paušálne 80% na PHl v daňových nákladoch, nie je povinný podla zákona o DzP preukazovať oprávnenosť či neoprávnenosť danej jazdy pri kontrole policajtmi. Veď ako konateľ (a súčane zamestnanec) firmy môže pracovať trebárs aj o jednej v noci, potom sa odvezie domov...alebo ide ráno do práce služobným autom a cestou odvezie manželku po ceste do práce....to nie je jazda navyše ani neopodstatnená, ani nemusí z trasy vybočiť a aj tak by šiel rovnako....no manželka by tam asi fakt nemala sedieť pre prípad, že by doľlo práve vtedy k nehode na danom aute a možno aj niekoho zdraví....A čo sa týka priznania a zdanenia použitia firemného vozidla na súkromné účely...o tom by musel byť nejaký doklad, podpísaný dokument, aby sa to niekde aj uviedlo. A napr. ako dokážeš konateľovi, že v tom inom meste zrovna nebol u predajcu áut omrknúť ponuku, lebo plánuje do firmy kúpiť auto a tam je lepšia cena či ponuka....a ak nesmie zobrať som sebou manželku, tak nesmie brat ani stopára, no nie? Aj ked to vyslovene nemá od firmy zakázané a na papieri...
Celé je to na hlavu, lebo ani v poistnej zmluve nikde nepíšu, že neberú zodpovednosť na škode na zdraví osôb, ktoré nie sú zamestnancami danej firmy. Poisťovna prihliada na osoby, ktoré sa v čase nehody nachádzajú vo vozidle........To by ani obchodného partnera na letisko nesmel odviesť....
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

HankaH Pozri príspevok
V piatok zastavili policajti nášho zamestnanca na služobnom aute a chceli mu dať pokutu 100 € za to, že nemal príkaz na jazdu. Knihu jázd mal, ale tá im nestačila. Kázali mu, aby si u zamestnávateľa vybavil TRVALÝ PRÍKAZ NA JAZDU na celý rok 2011. Stretli ste sa niekto s takým tlačivom?


A na základe čoho toto pýtali, akého zákona, akého paragrafu? By som sa pýtala a nechala si to písomne potvrdiť daným konkrétnym príslušníkom PZ aj s jeho identifikačným číslom.....ktovie, či by aj potom boli taký neústupčivý a pýtali onen doklad....
Na to je dobré mať v aute poruke vždy aj hárok čistého papiera A4 a pero.

PS: priznám sa, že v doprave ani v stavebníctve nerobím a dosiaľ som s sa s takouto, odpusťte mi ten výraz , buzeráciou, nestretla.
Naposledy upravil Betina2 : 31.01.11 at 14:04
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
KlaudiaKK Pozri príspevok
Podľa mojich informácií - knihu jázd môže vyžadovať inšpektorát práce (alebo príkaz na jazdu, cestovný príkaz) a to robí väčšinou u náklaďákov a dodávok. Policajt možno chce (ale v zmysle zákona v ktorom to nie je) splnomocnenie na riadenie služobného vozidla . . . a popri tom keď uplatňujete paušál na spotrebu PHM tak kto o vás čo môže chcieť ???? Je to neprehľadné a zo strany úradov buzerácia . . .
Aký príkaz na jazdu? Ak je SZČO tak kto mu má čo prikazovať. Nebodaj manželka? Nakoniec budú chcieť, aby si sám sebe dal príkaz na jazdu a každý deň si to dal potvrdiť na polícii, že sa pracovná cesta uskutočnila
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

KEJKA Pozri príspevok
ani ja neviem o čo ide. Preto zisťujem možnosti, ako sa vyhnúť pokute na firmu. idem tam v pondelok osobne - mám to ako úlohu.
Tak zisťujem, ako mám reagovať, zisťujem, čo ma tam čaká.
Kým som písala, pridala si info

Tak ked tam osobne budeš, tak uvidíš čo povedia, každopádne nie ste povinný viesť knihu jázd ani podobné záznamy podľa zákona o Dani z príjmu.
Žiadaj predloženie dôkazov aspoň k nahliadnutiu. Mala by si sa dozvedieť aj dôvod.
Predpokladám, že budete spisovať aspoň nejakú zápisnicu z prerokovania prípadu....
Zober si určite so sebou aspoň fotokópiu TP predmetného auta a zoznam zamestnancov v tej dobe oprávnených používať auto. A možno pomôže aj dochádzka zamestnancov z daného obdobia, ak niekto bol chorý alebo na dovolenke, tak toho môžete vylúčiť.
Ešte ma napadá, treba zistiť presný čas, kedy k priestupku došlo, to Ti musia policajti povedať - dátum, hodinu, miesto kde sa to stalo...proste treba vidieť správu z nehody alebo správu z priestupku (neviem presný názov, ale určite to oni musia písomne zdokumentovať)

PS: odkedy má platiť ten zákon, že za priestupky a nehody spôsobené MV je zodpovedný držiteľ zapísaný v TP vozidla ??? Tak by vlastne bola zodpovedná firma a nie vodič a to by ste si potom už interne doriešili....len neviem, či už to platí. No fakt neviem, toto asi ešte neplatí.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
prepáčte,
tie vyššie dva uvedené príspevky sú mimo môjho zadania, zbytočne rozširujú a zneprehľadňujú riešenie môjho problému. Uviedla som výslovne, že je to OA, že ide pravdepodobne o priestupok - netuším aký.
Ak ma zastavia policajti a IP v súčinnosti s políciou.....atd, to všetko beriem, že majú práva vyššie uvedené, preto príspevky neoznačím ani za mimotémy, ani za neužitočné.........
Ešte raz:
Mňa zaujíma, či si môže dovoliť konateľ na výzvu odpovedať jednoducho listom napr. takto (práve sa morím s návrhom odpovede)

.......Vzhľadom na to, že na uvedené OA uplatňujeme 80% PHM, nemáme povinnosť viesť knihu jázd. Vzhľadom na Vami uvádzaný dátum spred polroka nie je v mojej moci zistiť jednoznačne meno vodiča.
V xxx nemáme prevádzku ani klientov. Vozidlo musel použiť niekto bez môjho vedomia a povolenia.
S úctou
=========================
pošlem doporučene a vyčkám, čo sa bude diať, môže byť?
Môžu na základe v podstate negatívnej odpovede odložiť ten prípad A/A a budeme mať pokoj?
Naposledy upravil KEJKA : 05.02.11 at 12:14 Dôvod: doplnila som text - návrh listu.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Možno by bolo dobré dať túto otázku Spišiakovi. Ako to nespackať.
Aj priložiť kópiu toho listu. Zrejme by ich vyškolili, aby tu znovu nezavádzali metódy z čias pred rokom 1989.
1 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

, dávam mojim vnútorným myšlienkovým pochodom cca 2 roky, že ak dôjde ...................., zabráni sa ....... miliony €, ktorými .....
1 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Zitka, už sa to niekomu pred časom stalo:

http://www.porada.sk/showthread.php?...lic%2A+knih%2A
Naposledy upravil Paula : 22.02.07 at 06:53
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Zita5 Pozri príspevok
Včera večer o 23,00 hod. jeden môj klient bol zastavený a kontrolovaný príslušníkom PZ .Viedol firemné MV a práve išiel z práce domov , kde aj svoje MV parkuje .Okrem iného si policajt žiadal aj Knihu evidencie jázd , on ju nemal pri sebe .
Kontrola bola ukončená tým , že pokutu nedostane , lebo príslušník PZ nemá na to oprávenie , ale bude nahlásený na DÚ , nakoľko podnikatelia vo veľkej merie používajú svoje firemné MV na súkromný účel nech si to skontroluje DÚ.

Čo Vy na to ? Mali ste niekto podobnú skúsenosť ?

Viem že príkaz na cestu má mať pri sebe aj to si podpíše" sám pre seba" .
Z uvedeného vyplýva , že by sme museli mať 2 KJ , jednu v MV a druhú v SW .
to snáď nemyslíte vážne!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zitka, už sa to niekomu pred časom stalo:

http://www.porada.sk/showthread.php?...lic%2A+knih%2A



Super , ale prípad iveb .......tam bola aj pokuta , len by ma zaujímalo teda podľa vyjadrenia nášho príslušníka , že nie je kompetentný dať pokutu, akú kompetentnosť mal policajt v roku 2005.
Naposledy upravil Zita5 : 22.02.07 at 07:01
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Zaujímavé je, že kontrolujú tí, čo najviac zneužívajú služobné autá na súkromné účely. Viď nedávno pretriasaný policajt zo SNV, ktorý vyvážal služobným autom manželku a dcéru na nákupy a prepieklo sa mu to LEN ako priestupok.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať