Zavrieť

Porady

Zmena osobného čísla

Prosím o radu, ako by sa dalo zmeniť osobné číslo zamestnanca. Pri zadávaní nového prac.pomeru som totiž viac krát skúšala a stornovala, a tak sa stalo, že mi medzi prvým a nasledujúcim mi chýbajú dve čísla. Nedá sa, resp.neviem to opraviť. Ak s tým vie niekto pohnúť, budem čakať na rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Klikneš na zamestnanca, a prepíšeš číslo. A uložíš. Ak naozaj nemáš také poradové číslo tak číslo sa Ti prepíše a nahradí prepísaným.

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    M&J Pozri príspevok
    Pri zadávaní nového prac.pomeru som totiž viac krát skúšala a stornovala, a tak sa stalo, že mi medzi prvým a nasledujúcim mi chýbajú dve čísla. Nedá sa, resp.neviem to opraviť.
    Pri oprave pracovneho pomeru sa os.cislo da bezne zmenit. Samozrejme to nove cislo nemoze byt pridelene inemu prac. pomeru.
    Ak to nove cislo nejde ulozit a naozaj uz nie je pouzite, skus v udrzbe udajov spustit optimalizaciu udajov.

    M&J je offline (nepripojený) M&J

    M&J
    Nie je to také jednoduché, pretože som tam robila tie opravy horedole. Takže sa tam tie 2 prac.pomery kdesi zaevidovali. Mám len 1 pracovníka a idem zaradiť druhého. Urobila som nejakú blbosť, a tak mi teraz po 1. naskakuje 4. V zozname zamestnancov sú normálne dvaja pod por.č.1 a 2, avšak v zozname prac.pomerov mi nie a nie po 1 opraviť 4 na 2. Opraviť by bolo jednoduché, keby tam nebolo to medzitým, čo ale nikde neviem nájsť. Nepomohla ani údržba údajov-optimalizácia dát aj oprava indexov, čo som hneď aj urobila.:co
    Naposledy upravil M&J : 22.02.07 at 22:18

    M&J je offline (nepripojený) M&J

    M&J
    Doplňam: Bola som nastavená vo výplatnom období január, keď som zadávala ten nový pracovný pomer, ktorý mal začať 1.2., avšak nezaevidoval sa, resp. sa nezobrazil v zozname, ani na druhý pokus. Vtedy som sa prestavila do februára, a až potom sa zaevidoval, ale pod číslom 4. Darmo som to skúšala opraviť na 2, nešlo to, stále mi hlási, že pod týmto číslom už pracovný pomer existuje. Nikde ho však nemám, preto ho ani nemôžem vymazať, či urobiť akékoľvek opravy. Takže, čo teraz?
    Naposledy upravil M&J : 22.02.07 at 22:29

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    M&J Pozri príspevok
    Doplňam: Bola som nastavená vo výplatnom období január, keď som zadávala ten nový pracovný pomer, ktorý mal začať 1.2., avšak nezaevidoval sa, resp. sa nezobrazil v zozname, ani na druhý pokus. Vtedy som sa prestavila do februára, a až potom sa zaevidoval, ale pod číslom 4. Darmo som to skúšala opraviť na 2, nešlo to, stále mi hlási, že pod týmto číslom už pracovný pomer existuje. Nikde ho však nemám, preto ho ani nemôžem vymazať, či urobiť akékoľvek opravy. Takže, čo teraz?

    Obvykle je v zozname prac. pomerov zapnuty filter, ktory zobrazuje prac. pomery, ktore su aktivne v aktualnom vyplatnom mesiaci. Skus tento filter vypnut, a uvidis vsetky existujuce prac. pomery.

    Timcsi je offline (nepripojený) Timcsi

    Timcsi
    Skončil sa v januári 2007 prac.pomer nášho zamestnanca, ktorý mal osobné číslo "1". Nemôžem niečo robiť, aby sa osobné čísla prečíslovali (aby sa napr. už neevidoval ten bývalý zamestnanec pod žiadnym osob.číslom)?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Timcsi Pozri príspevok
    Skončil sa v januári 2007 prac.pomer nášho zamestnanca, ktorý mal osobné číslo "1". Nemôžem niečo robiť, aby sa osobné čísla prečíslovali (aby sa napr. už neevidoval ten bývalý zamestnanec pod žiadnym osob.číslom)?
    Neodporúčam. Za desať rokov by ste mali koľko zamestnancov s osobným číslom 1 ? Treba to nechať tak a pokračovať v číslovaní.

    Timcsi je offline (nepripojený) Timcsi

    Timcsi
    Ale nerozumiem tomu: napr. aj budúci rok sa ten zamestnanec bude u nás figurovať stále, len preto lebo do 01.2007 bol zamestnaný u nás a to pod číslom "1"???

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Timcsi Pozri príspevok
    Ale nerozumiem tomu: napr. aj budúci rok sa ten zamestnanec bude u nás figurovať stále, len preto lebo do 01.2007 bol zamestnaný u nás a to pod číslom "1"???
    Prečítaj si zákon, ako a na akú dlhú dobu treba archivovať doklady a údaje zo mzdovej agendy a personalistiky. A potom asi uznáš aj sama, že je to lepšie ako prvý zamestnanec, ktorý bol u vás zamestnaný ostane pod číslom 1, a to číslo už nikdy nikomu nepridelíš. Ja mám firmu, kde fyzicky pracuje 12 ľudí ale osobné čísla už používam cca 95. Práve pre prehladnosť zamestnancov. A keď potrebujem dohladať údaje nemám problém.

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    Timcsi Pozri príspevok
    Skončil sa v januári 2007 prac.pomer nášho zamestnanca, ktorý mal osobné číslo "1". Nemôžem niečo robiť, aby sa osobné čísla prečíslovali (aby sa napr. už neevidoval ten bývalý zamestnanec pod žiadnym osob.číslom)?
    Osobne cislo sa opakovat nemoze, program to neumozni (ak by to nahodou umoznil tak sa "pokazil"). Osobne cislo vsak mozno zmenit. Mozes teda os. cislo "1" byvaleho zamestnanca zmenit napr. na "10001" a novemu zamestnancovi zadat os. cislo "1". Nechapem vsak na co je to dobre.
    Naposledy upravil pingino : 07.03.07 at 15:03

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.