Zavrieť

Porady

SRO dolezite otazky

Zdravim,
niekde som tu minule cital prispevok podobneho charakteru - ale pre istotu sa este raz spytam.

1vaja zalozime ako konatelia sro, nebudeme zamestnany a nedame si vyplatu - dame si len odmenu napr. na konci roka /teda ak vykazeme zisk. Musime platit socialku a zdravotnu? Musime sa potom evidovat na urade prace? Je toto mozne alebo je to len pri sro s 1 konatelom? Musime mat zamestnancov?

2:Vklad do spol musi byt 200000 - aka je najnizsia ciastka vkladu (co vyhlasi spravca) pri dvoch konateloch a do kolkych rokov sa musi spllatit zbytok (videl som tusim nejake vypisy ORSR kde mali napisane vklad cca 15 000 na hlavu ak sa nemylim - a dokopy to nebolo 200 a dokonca mali tusim v zakl imani menej ako dvesto - ako je to mozne?!)

Dopredu dakujem za odpovede !!!!
Usporiadat
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

opino Pozri príspevok
Zdravim-chcem sa spytat platia tie podmienky tj keby 2 studeni zalozili ze neplatia odvody a nedaju si plat aj pri VOS?
Zapisuje sa VOS do OR?
Je vzor zakl. listiny pre vos?

Dakujem za odpoved
nezabudni, ze pri verejnej obchodnej spolocnosti - vos rucis aj svojim osobnym majetkom - neobmedzene!
cize ak sa ti nieco nepodari, ... ...
Naposledy upravil rickman : 28.02.07 at 18:24
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

mysimis Pozri príspevok
Keď založíte s.r.o. budete spoločníci a nemusíte tam byť zamestnaný. Môžete byť obaja aj konatelia. V prípade, že nebudete poberať odmenu konateľa nemusíte platiť SP ani ZP. Ale pozor potom si musíte platiť ZP ako dobrovoľne nezamestnaní, nakoľko nebudete nikde v PP. V prípade, že na konci roka si vyplatíte odmenu v tom mesiaci sa prihlásite a hneď odhlásite do ZP a z tejto odmeny musíte zaplatiť odvody, ale len do ZP, do SDP neplatíte nič.
Zamestnancov nie ste povinní zamestnávať.
Ohľadom ZI - jeho výška je 200.000,- Sk, ale nemusí byť celý vklad splatený. Najlepšie však je keď si to hneď pri založení s.r.o. aj splatíte.

Ahojte, len by som chcela doplniť otazku:
Ak sa teda založí sro musia ju spoločníci nahlásiť na socialku a zdravotnu poisťovňu?
(su popri tom zamestaní a riadne plati za nich odvody zamestnavatel)
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Tita Pozri príspevok
Ahojte, len by som chcela doplniť otazku:
Ak sa teda založí sro musia ju spoločníci nahlásiť na socialku a zdravotnu poisťovňu?
(su popri tom zamestaní a riadne plati za nich odvody zamestnavatel)

Kým predmetná sro nebude mať zametnancov, a konatelia nebudú mať odmeny za funkciu konateľa nie je povinnosť registrovať spoločnosť na SP a ZP. Táto povinnosť vzniká ku dňu zamestnania prvého človeka.
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

smith Pozri príspevok
Kým predmetná sro nebude mať zametnancov, a konatelia nebudú mať odmeny za funkciu konateľa nie je povinnosť registrovať spoločnosť na SP a ZP. Táto povinnosť vzniká ku dňu zamestnania prvého človeka.
diky moc
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

No ale plati toto vsetko teda aj pri VOS (to ze rucime cel. majetkom je jasne).
To znamena ze si konatelia (vo vos tusim komplementari?) nedaju plat a daju si odmenu jednorazovo na konci roka (z coho zaplatia do soc.) a su studenti plati ZP stat?
Dakuejm (pripade aka je tam ina vyhodna moznost)...
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

biaaa Pozri príspevok
No ale plati toto vsetko teda aj pri VOS (to ze rucime cel. majetkom je jasne).
To znamena ze si konatelia (vo vos tusim komplementari?) nedaju plat a daju si odmenu jednorazovo na konci roka (z coho zaplatia do soc.) a su studenti plati ZP stat?
Dakuejm (pripade aka je tam ina vyhodna moznost)...
komplementari a komandisti su v KOMANDITNEJ SPOLOCNOSTI
(a nie vo VOS)
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

OK ale stale mi chyba ta odpoved.

plati toto vsetko teda aj pri VOS (to ze rucime cel. majetkom je jasne).
To znamena ze si konatelia - nedaju plat a daju si odmenu jednorazovo na konci roka (z coho zaplatia do soc.) a su studenti plati ZP stat?
Dakuejm (pripade aka je tam ina vyhodna moznost)...
0 0
kazisvet kazisvet

kazisvet je offline (nepripojený) kazisvet

vždy sa rád niečo nové naučím ...viac
biaaa Pozri príspevok
OK ale stale mi chyba ta odpoved.

plati toto vsetko teda aj pri VOS (to ze rucime cel. majetkom je jasne).
To znamena ze si konatelia - nedaju plat a daju si odmenu jednorazovo na konci roka (z coho zaplatia do soc.) a su studenti plati ZP stat?
Dakuejm (pripade aka je tam ina vyhodna moznost)...
Ak su obaja aj spolocnici, aj konatelia, bude pre nich vyhodnejsie si vyplatit dividendy, nie odmenu. Z odmeny musia platit odvody aj oni, aj firma, dividendy su bez odvodov a bez dani (ide len o rozdelenie cisteho zisku). A ak ich odmena prevysi polovicu rocnej minimalnej mzdy, budu musiet platit ZP a urobit rocne zuctovanie, t.j. doplatit aj firma aj oni.
Ci uz si vyplatia odmenu na konci roka, alebo dividendy zaciatkom roka, to uz ich asi tych par dni nezabije, hlavne, ak vyplatenie urobia len papierovo cez pokladnu a peniazky si v zdravi uziju kedy potrebuju
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

OK a ako sa to potom prosim riesi? Zalozime spolocnost, napiseme napr. tie dividendy a komu a ako mame dat vediet ze sme studenti VŠ a co teda mame platit a co nie?

Dakujem
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
biaaa Pozri príspevok
OK a ako sa to potom prosim riesi? Zalozime spolocnost, napiseme napr. tie dividendy a komu a ako mame dat vediet ze sme studenti VŠ a co teda mame platit a co nie?

Dakujem
Prečítala som si všetky tvoje dotazy v tejto téme.No ja len chcem veriť tomu, že to tu nenapísal študent VŠ. Lebo ak áno: dobré s nami a zlé preč!
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Danila Pozri príspevok
Prečítala som si všetky tvoje dotazy v tejto téme.No ja len chcem veriť tomu, že to tu nenapísal študent VŠ. Lebo ak áno: dobré s nami a zlé preč!
mala si to napisat zretelnejsie
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

priznam sa mam v tom zdatny chaos - ale mohol by mi niekto poradit - na pravnika prachy naviac niesu ;-) asi chapete

student VS niesom (ak to niekoho potesi)
Naposledy upravil biaaa : 02.03.07 at 20:43
0 0
mailer23 mailer23

mailer23 je offline (nepripojený) mailer23

Ak sa nemylim,tak co sa tyka vkladu 200 000Sk,staci ak podpises cestne vyhlasenie, ze ich mas. Nemusis zaplatit ani 1 Sk. Presnejsie ti povedia na urade.
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

Ja som zas pocul ze spravca vkladu dokladuje vklad nejakou kopiou z vypisu banky ci co.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
biaaa Pozri príspevok
Ja som zas pocul ze spravca vkladu dokladuje vklad nejakou kopiou z vypisu banky ci co.
Nie je to pravda, peniaze môžeš vložiť do pokladne - nemusia byť v banke.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

mailer23 Pozri príspevok
Ak sa nemylim,tak co sa tyka vkladu 200 000Sk,staci ak podpises cestne vyhlasenie, ze ich mas. Nemusis zaplatit ani 1 Sk. Presnejsie ti povedia na urade.
no ano, ale ked nastane problem - dostane sa do konkurzu, tak tych 200 000,- niekde predsa len bude musiet mat
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
rickman Pozri príspevok
no ano, ale ked nastane problem - dostane sa do konkurzu, tak tych 200 000,- niekde predsa len bude musiet mat
Prečo hneď rozmýšľať nad konkurzom. Ale v prípade, že by sa tak stalo, už to nebude problém spoločníka, ale problém firmy-čiže s.r.o. Veď predsa firma bude mať nejaký majetok, pričom firma ručí CELÝM SVOJÍM MAJETKOM.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

rickman Pozri príspevok
no ano, ale ked nastane problem - dostane sa do konkurzu, tak tych 200 000,- niekde predsa len bude musiet mat
Súhlasím s ajobs a dodávam, že ani počas činnosti s.r.o. nemusíš mať peniaze viazané na účte. Riadne ich používaš... Máš ich v majetku. Buď vo forme zásob tovaru, DHM,...
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

ajobs, anja111:

netvrdil som, ze ich musi mat na ucte alebo na 211.. moze ich mat v hocicom, ale MUSI ich v niecom mat..
moze ich aj fiktivne drzat v pokladnici, kde bude aj pokladnikom, no o to horsie, ked mu nieco nevyjde na zaciatku a skorej skonci ako zacne..
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
rickman Pozri príspevok
ajobs, anja111:

netvrdil som, ze ich musi mat na ucte alebo na 211.. moze ich mat v hocicom, ale MUSI ich v niecom mat..
moze ich aj fiktivne drzat v pokladnici, kde bude aj pokladnikom, no o to horsie, ked mu nieco nevyjde na zaciatku a skorej skonci ako zacne..

No veď do podnikania ideš s tým, že niečo nemusí aj vyjsť, a spočiatku budeš firmu financovať z vlastných peňazí. Ale ak firma bude fungovať, potom predsa bude mať nejaký majetok - a tých 200.000 Sk je iba zlomok firemného majetku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať