Zavrieť

Porady

Pohoda a poznámky k účt.uzávierke

Ahojte poradáci neviete či náhodou nedá sa aj v pohode vytlačiť poznámky k účtovnej uzávierke pozerala som zostavy ale som to nenašla v iných programov už to ide a ešte jednu otázočku mám na Vás dostala som bod chcem sa zato podakovať ale neviem ako nato . Díki mockrát.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    uctoeva je offline (nepripojený) uctoeva

    uctoeva
    V tomto programe som ani ja nenašla poznámky k účt.závierke.Pekne som si ich musela sama vytvoriť.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    uctoeva Pozri príspevok
    V tomto programe som ani ja nenašla poznámky k účt.závierke.Pekne som si ich musela sama vytvoriť.
    Poznámky k účtovnej uzávierke sú veľmi časovo náročná záležitosť ak sa robia pomocou softvéru.
    Ako prvú pomôcku som použil predtlačný formulár. Keď som videl koľko je tam rubrík tak som to vzdal a urobil poznámky tak ako predtým.

    Jeden môj klient si kúpil špeciálny softvér na vytvorenie poznámok. Tak som mu to spravil jeden rok, druhý rok a tretí rok som odmietol. Jednoducho ak sa máte vyjdarovať ku každému riadku v súvahe je to otrava.

    V odbornom časopise o daniach a účtovníctve bolo napísané, že použitie tajeto šablóny pre vytvorenie poznámok k účtovnej závierke nesvedčí o profesionálnej úrovni účtovníka.

    Ja mám pre poznámky v editore text, ktorý každý rok upravím o zmeny v súvahových účtoch, ktoré stoja za zmienku. Moje pojednávanie o konkrétnych zmenách súvahových účtov nie je viac ako na 20 riadkoch. Ostaná časť sú obecné kecy o oceňovaní majetku a citovaní niektorých ustanovení zákona o účtovníctve. V posledných prílohách už ani neuvádzam čísla zákonov nakoľko tieto sa menia ale základné principy nie.

    Robenie podrobnej a obšírnej prílohy prenechajte pre spoločnosti, ktoré majú obrat v stovkách miliónov a v miliardách. Tam je príloha naozaj nepostrádateľnou súčasťou účtovnej závierky, lebo vo veľkom množstve účtov a rôznorodosti obratov a zmien v spoločnosti sa bez prečítania poznámok nezainteresovaný človek nezaobíde.

    Predpokladám, že väčšina návštevníkov tejto stránky sú účtovníci ktorí účtujú menšie firmy, rodinné s.r.o-očky. Mám skúsenosť, že som v zmätku 31. marca poplietol prílohy, iba prvé stránky boli správne. Zistil som to keď som sa pripravoval na daňovú kontrolu svojho klienta. Garantujem, že tieto prílohy nik nečíta, nakoľko nezaznela žiadna výtka k tomu, že údaje v poznámkach vôbec nepasovali na účtovnú uzávierku.

    Preto si netreba s poznámkami k účtovnej závierke robiť žiadne starosti a urobiť iba zákonu zadosť, aby boli poznámky vypracované.

    Prepáčte, ale niekde som v texte uviedol termín príloha a niekde poznámky. Nezbavil som sa pôvodného názvu poznámok, ktoré sa volali priloha.

    apo
    Naposledy upravil apo : 27.02.07 at 18:00

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Dakujem Vám ja som tam našla len ten Cash Flow ale ked máte dobré zaučtované tak tie údaje pomôžu ale tiež to vypisujem ručne len som sa stretla s tým že je to pekne vytlačené z údajov ktoré sú v účtovníctve priamo z programu ale neviem z ktorého tak len kvôli tomu som sa pýtala viete mám viac firiem takže by to bodlo. Ale aj tak Vám dakujem a pekný večer.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Monika C. Pozri príspevok
    Dakujem Vám ja som tam našla len ten Cash Flow ale ked máte dobré zaučtované tak tie údaje pomôžu ale tiež to vypisujem ručne len som sa stretla s tým že je to pekne vytlačené z údajov ktoré sú v účtovníctve priamo z programu ale neviem z ktorého tak len kvôli tomu som sa pýtala viete mám viac firiem takže by to bodlo. Ale aj tak Vám dakujem a pekný večer.

    Áno je to pekne vytlačené, ale za Vás sa žiadny softvér nevijadrí ku zmene. Ten špeciálny softvér na poznámky o ktorom som sa už zmienil ma nepustil ďalej kým som niečo zmysluplné nenapísal, alebo nevybral z preddefinovaných fráz. No bola to otrava a neušetrilo to čas, ale poznámky vyzerali naozaj perfektne a keď sa dala na ne spraviť hrebeňová väzba tak umelecký dojem bol na jednotku.

    apo

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Díki apo ja som sa len pýtala nemám s tým skúsenosti takže pôjde to ručne ako vždy. Chcela som ušetriť čas ale v pohode to asi nepôjde. Ešte raz dík.

    Pohoda a poznámky k účt.uzávierke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.