Zavrieť

Porady

Faktúry zo zahraničia v JU

Dobrý deň!



Mám problémy s fakturáciou so zahraničím. Kamarát si objednal tovar zo zahraničia. E-mailom 14.06.2004 mu poslali zálohovú faktúru napísanú v Exceli. V banke vystavili platobný príkaz 16.06.2004 ale riadnu faktúru dostal až 22.06.2004 na nižšiu sumu ako je na zálohovej faktúre, lebo odrátali z toho niečo, čo nemali na sklade a neposlali kamarátovi. Tým spôsobom on mal asi preplatok?! V septembri tiež si objednal tovar, zase poslali zálohovú faktúru, ale on z toho odrátal preplatok a len ten rozdiel poslal im na účet a až potom dostal riadnu faktúru.

Neviem, či ste to pochopili, lebo ani ja tomu celkom nerozumiem, ale musím to zaúčtovať. Viete mi poradiť, že ako na to? Ako zaúčtovať 1. faktúru a ako 2.? Kedy mu vznikol záväzok? Ako zaúčtovať kurzové rozdiely? Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    V JU zaúčtujem do nákladov to čo som zaplatila. Záleži aký máte program. Ja by som zálohovu fa zaúčtovala ako nedanový náklad. Fakturu ako danový náklad - 1. Druhú faktúru zaúčtujem ako danový náklad a preúčtujem z nedanového nákladu preplatok zálohy. Kurzové rozdiely si vysporiadam iba v záväzkov.

    Faktúry zo zahraničia v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.