Zavrieť

Porady

jazdná súprava

Prosím o radu,

ak mám jazdú súpravu (ťahač,náves), viem, že zaradím pri výpočte sazby dane o jednu skupinu nižšie, ale problém mám pri určení hmotnosti.

V DP pýtajú celkovú hmotnosť, ale v zákone pre § 87 Základ dane - komentár (Poradca 4/2005) -pre potreby tohto zákona sa u vozidiel jazdiacich v návesových jazdných súpravách rozumie celkovou hmotnosťou jednotlivého vozidla numerický súčet hmotností pripadajúcich na jednotlivé nápravy podľa údajov v TP.

Ak som rozumela, tak podľa TP nebudem brať celkovú hmotnosť, ale len hmotnosť uvedenú v TP pri kolonke 6, spodný riadok, stredná - zadná - max,
kde mám uvedenú hmotnosť napr. 7000-7000-7000, lebo náves má 3
nápravy.

A čo potom uvediem V DP v kol. 05 hmotnosť 21.000 alebo celkovú podľa TP - 31.700
Prosím ak ste niekto mali jazdné súpravy, napíšte, potrebujem dnes poslať DP.

Ďakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TanaO je offline (nepripojený) TanaO

    TanaO
    Romana, v kolonke na celkovu hmotnost uvediete 21.000, lebo to je numerický súčet hmotností pripadajúcich na jednotlivé nápravy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.