Zavrieť

Porady

Žiadosť o RZD

Chcela by som sa len uistiť, či mi poradili kolegovia správne, že zamestnanec, ktorý u nás začal pracovať v priebehu roka a podpíše teraz Žiadosť o RZD (kde okrem iného potvrdzuje aj to, že namal žiadne iné príjmy), nemusí dokladovať mesiace, počas ktorých u nás nepracoval, napr. potvrdením z NÚP? 1 mesiac dokonca nevie dokladovť vôbec, pretože ani nepracoval, ani nebol evidovaný na ÚP. Môžem mu vykonať RZD?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    seza Pozri príspevok
    Chcela by som sa len uistiť, či mi poradili kolegovia správne, že zamestnanec, ktorý u nás začal pracovať v priebehu roka a podpíše teraz Žiadosť o RZD (kde okrem iného potvrdzuje aj to, že namal žiadne iné príjmy), nemusí dokladovať mesiace, počas ktorých u nás nepracoval, napr. potvrdením z NÚP? 1 mesiac dokonca nevie dokladovť vôbec, pretože ani nepracoval, ani nebol evidovaný na ÚP. Môžem mu vykonať RZD?
    Môžeš. Ja si takéto obdobia dokladujem ešte čestným vyhlásením, že v tej dobe nepoberal príjmy ani nebol evidovaný na ÚP, a on to podpíše.

    seza je offline (nepripojený) seza

    seza
    Ďakujem všetkým za odpovede, ktoré som v tejto nočnej hodine skutočne nečakala. Spíte vôbec niekedy?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Však vidíš , že nikdy nespíme ... Na čo aj?

    K téme - ja od zamestancov žiadne čestné vyhlásenia nevyžadujem. V žiadosti o RZD zamestnanec vyhlasuje, že mal príjmy od x zamestnávateľov, čo dokladá potvrdeniami a vyhlasuje, že nepoberal iné príjmy ( z podnikania, ......). Iba ich upozorním na toto vyhlásenie a mierne postraším z dôsledkami neuvážených vyhlásení . By ste sa čudovali, koľkí sa začnú priznávať . Keby som mu dala podpísať čestné vyhlásenie, tak v živote "nekápne božskou" .

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    To je super Johanka, to som mohla vedieť aj skôr. Ale som veľmi rada, lebo mám ešte dosť ľudí, ktorí nemajú vydokladovaných pár dní - medzi prechodom od skončenia PP do registrácie na Úrade práce - väčšinou je to 5-7 dní. Tak som rada, že sa môžem vrhnúť na ročné zúčtovania, lebo žiadosti mám väčšinou podpísané. Takže na záver: opäť som sa presvedčila, že naša PORADA je niečo úžasné.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Orsz Pozri príspevok
    To je super Johanka, to som mohla vedieť aj skôr. Ale som veľmi rada, lebo mám ešte dosť ľudí, ktorí nemajú vydokladovaných pár dní - medzi prechodom od skončenia PP do registrácie na Úrade práce - väčšinou je to 5-7 dní. Tak som rada, že sa môžem vrhnúť na ročné zúčtovania, lebo žiadosti mám väčšinou podpísané. Takže na záver: opäť som sa presvedčila, že naša PORADA je niečo úžasné.
    Nakoľko v žiadosti o RZD už raz niečo prehlasujú tak čestné prehlásenie by to zdupľovalo.
    Načo si robiť zbytočné starosti a prácu navyše. Máme jej aj tak dosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.