Zavrieť

Porady

valutová pokladna a zaokruhl.

uctujem v JU valutovú pokladnu,zadam kurz/EUR a ked mi to prepočíta do pen.denníka na SKK mám to aj v halieroch,napr.150EUR /kurz 37,561/ vypočíta mi 5634,15 Sk. Mám to zaokrúhlit a zadat další pohyb,výdavky zaokr. -0,15 SK.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    zhv Pozri príspevok
    uctujem v JU valutovú pokladnu,zadam kurz/EUR a ked mi to prepočíta do pen.denníka na SKK mám to aj v halieroch,napr.150EUR /kurz 37,561/ vypočíta mi 5634,15 Sk. Mám to zaokrúhlit a zadat další pohyb,výdavky zaokr. -0,15 SK.
    nie, účtuješ bez zaokrúhľovania, zostatky vo valutovej pokladnici máš v cudzej mene a prepočítavanie na Sk je viac-menej iba evidenčné, nemá vplyv na korunovú pokladnicu.

    zhv je offline (nepripojený) zhv

    zhv
    Dakujem.Ked vyberam z bezn.učtu vedeného v SK , EURá ako to dám do valutovej pokladne.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    z účtu to dáš ako výdaj z BU a cez priebežnú položku - JU, 261 - PU a potom v pokladni dáš ako príjem do pokladne a priebežnú položku. Pokladňu ale potom už prepočítaš kurzom. Budeš mať v tomto prípade v pokladni dve meny. Aj Sk aj EUr.

    zhv je offline (nepripojený) zhv

    zhv
    Ako si nastavim inu banku,nie NBS pri tom prijme z priebez.položiek?.Ked som klikla na inu banku,potvrdim, zapise mi to,ale ked som znova vosla do toho zápisu,tak pri kurze svieti zase NBS.

    D betka je offline (nepripojený) D betka

    D betka
    Poprosila by som o radu ako sa zaúčtujú správne kurzové rozdilez v JU MRP WIN pri valutovej pokladni. Zatiaľ to mám v rámci uzávierkových operácií .

    valutová pokladna a zaokruhl.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.