Zavrieť

Porady

výdavok bez dokladu

Poprosila by som skúsenejších kolegov o názor:
FO - JÚ, na výpise má rôzne úhrady cez kartu aj elektronické prevody. Z výpisu sa častokrát vôbec nedá identifikovať, na aký účet, komu ,za čo a akým spôsobom prebehla úhrada. K výdavku nie je ani faktúra, ani doklad z RP. Niekedy je to úhrada za SW, ktorý je zaplatený kartou cez internet, SW sa stiahne ale doklad o nákupe, ani faktúra nie je, len úbytok financií z banky. Inokedy úplne neidentifikovateľný prevod, daňovník trvá na tom, že je to prevádzková réžia, bolo zaplatené a hotovo, faktúpra nie je, ani doklad z RP, podľa mňa len zaplatenie z účtu a rozhodnutie daňovníka, že to bude prev. réžia, nestačí na to, aby som to ako réžiu zaúčtovala, alebo sa mýlIm? AKO MU TO VYSVETLIŤ, AKO TO RIEšIť?
Ďakujem za Vaše rady a skúsenosti
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Ja by som tie neidentifikovateľné platby zaučtovala ako osobnú spotrebu podnikateľa, nakoľko k tým platbám nemá žiadny daňový doklad / faktúra, doklad z RP../

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Už som to niekde písala: požiadaj ho, aby k neidentifikovateľných platbám napísal "žiadam zaúčtovať do réžie" + podpis....a ty sa nebudeš mať prečo už trápiť. Teda, ak na réžii bude nástojiť.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Zákon uznáva iba preukázateľné výdavky....a tie jeho preukázaeľnými nie sú.
    Osobne by som pre takého podnikateľa pracovať nechcela...to mimo témy.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Všetko písomne potvrdiť od podnikateľa , aby v budúcnosti pri DK nakoniec ste nebola obvinená , že chyba zaúčtovania bola z Vašej strany .Myslím prípad, ak by trval na zaúčtovaní do VOZD.
    Naposledy upravil Zita5 : 13.03.07 at 16:59

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.