Zavrieť

Porady

Daňové priznanie PO

Prosím o radu, ako postupovať pri spracovaní daňového priznania PO (s. r. o.), ked počas roka 2006 nevykonával žiadnu činnosť, ale ani nie je zlikvidovaná s. r. o.. Je vôbec nutné robiť daňové priznanie, aj ked bude nulové
Naposledy upravil bialica : 13.03.07 at 20:39
Usporiadat
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

no keď som si na to klikla tak v zbierke listín majú iba podpisový vzor a iné právne zmluvy ale DP ani výkazy nič..... od roku 2007 nič...Ja, ale teraz zvažujem, nakoľko aj študujem právo, ale nie som na to žiadna odborníčka ešte, ako pozerám tak pozerám, zmena v OR sa uskutočnila až 29.01.2009 pre moju FO čiže priznanie za minulý rok podáva ešte straá PO....rozumiem tomu správne?
0 0
jopo.home jopo.home

jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

prosim poradi mi niekdo?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

jopo.home Pozri príspevok
Dobry den, danove za PO idem vypisovat 1 krat, dobre chapem ze za vypisuje v tisicoch tak ako aj suvaha a vykaz ziskov a strat? Presne sumy sa potom vypisuju len do poznamok?
Dakujem za odpoved
v tis. Sk
0 0
jopo.home jopo.home

jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

A poznamky tiez v tisickach alebo presne sumy? Dakujem velmi pekne
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Už som Ti odpovedala v prísp. č. 44.
Všetko v tis. Sk (aj poznámky)
0 0
jopo.home jopo.home

jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

dakujem
0 0
jopo.home jopo.home

jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

Je mozne ked som sa snazila vyplnit DP a mame zaklad dane stratu pol miliona ze by som vyplnila len riadky 100, potom 310, a 400, strana 3 nic, strana 4 len odpisy riadok 1, strana 5 nic a strana 6 odstavec F riadok 1 a 2 podla suvahy. je to mozne ? Alebo treba ovela viac riadkov vyplnat? aspon priblizne
dakujem
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

jopo.home Pozri príspevok
Je mozne ked som sa snazila vyplnit DP a mame zaklad dane stratu pol miliona ze by som vyplnila len riadky 100, potom 310, a 400, strana 3 nic, strana 4 len odpisy riadok 1, strana 5 nic a strana 6 odstavec F riadok 1 a 2 podla suvahy. je to mozne ? Alebo treba ovela viac riadkov vyplnat? aspon priblizne
dakujem
v III.časti oddiel F vyplniš podľa hlavnej knihy (v súvahe to nenájdeš).

Ak nemáš pripočítateľné a odpočítateľné položky, tak teoreticky nemusíš mať náplň pre riadky a vyplniš iba tie čo uvádzaš.

zastavím sa na str.4 Odpisy
r.1- daňové ..........uvádzaš iba tento riadok
r.2 - účtovné ...........učtovne nemáš nič na účte 551 ?

Ak by bol rozdiel medzi r.1 a 2 už máš náplň pre r.150, príp. 250
0 0
jopo.home jopo.home

jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

aj uctovne aj danove odpisy mam tu istu sumu ten ucet 551
0 0
jopo.home jopo.home

jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

azla Pozri príspevok
v III.časti oddiel F vyplniš podľa hlavnej knihy (v súvahe to nenájdeš).

Ak nemáš pripočítateľné a odpočítateľné položky, tak teoreticky nemusíš mať náplň pre riadky a vyplniš iba tie čo uvádzaš.

zastavím sa na str.4 Odpisy
r.1- daňové ..........uvádzaš iba tento riadok
r.2 - účtovné ...........učtovne nemáš nič na účte 551 ?

Ak by bol rozdiel medzi r.1 a 2 už máš náplň pre r.150, príp. 250
nemyslela som suvahu som sa sekla ale prilohu k danovemu z pohody co mi vytlacilo odtial som dala tie sumy
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Andyke Pozri príspevok
Už som Ti odpovedala v prísp. č. 44.
Všetko v tis. Sk (aj poznámky)
Daňové priznanie sa vypĺňa v korunách nie v tisícoch
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

jopo.home Pozri príspevok
Dobry den, danove za PO idem vypisovat 1 krat, dobre chapem ze za vypisuje v tisicoch tak ako aj suvaha a vykaz ziskov a strat? Presne sumy sa potom vypisuju len do poznamok?
Dakujem za odpoved
Daňové priznanie sa vypĺňa v korunách, nie v tisícoch
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

azla Pozri príspevok
Ak firma existuje už dlhšie, aj keď nemá pohyby, má nejakú históriu.
Ma mať účtovné závierky (mala by mať) a v roku 2008 by si vychádzala z výkazov r. 2007.

Ak ich nemáš k dispozíci, ani predchádzajúci majiteľ ich nemá, tak máš možnosti (možné zdroje informácii)
1.
získať údaje zo zbierky listín (k vôbec boli tam uložené za r. 2007).
Toto si môžeš zistiť aj na stránke orsr.sk
2.
môžeš ísť za správcom dane na DÚ a tam by Ti tiež mohli poskytnúť výkazy za minulé obdobie.


Akokoľvek by si sa snažila, ani pri najlepšej vôli nemôžeš zostaviť Súvahu za rok 2008, ak nemáš predchádzajúcu. Neviš aký majetok, pohľadávky, záväzky ..... čo všetko firma mala.
Možno by si vedela zostaviť Výkaz ziskov a strát, ale Súvaha určite nie a tobôž nie správne.
Som prekvapená, ak niekto kúpi firmu, to nemá doklady ..... ako vedel čo kupuje ?

Viem, že toto nie je tvoja zodpovednosť, len Tvoja starosť a trápenie.
Azla,
dostalo sa mi do rúk účtovníctvo priateľa, ktorému robila známa účtovníctvo ( s ktorou sa nepohodol a odmieta mu dať pre mňa z neznámeho dôvodu, účtovnú závierku za rok 2007 a výkazy FO, takže nemám konečné stavy účtov), jedná sa o jeho súkromné - teda FO a dve PO - s.r.o.-čky, v ktorých je konateľom. Mám napísať na DÚ žiadosť, alebo osobne prísť a vyžiadať,
ako to zariadiť na OR - ako to dostanem, nevyrobím problém keď budem drankať po úradoch doklady, ktroré som povinná ako účtovná jednotka mať vo svojej firme?
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

no prosím Vás, opať sa ozývam s tým istým problémom, podklady k vyplneniu DP nemám, tá dotyčná pani, ktorú som Vám spomínala z nemenovanej štátnej sféry nového konateľa odbavila, že ich nemá, v OR sú neni uložené teda v Zbierke listín čo teraz? a ešte jedna vec, prosím súrne poradiť, nový majiteľ síce kúpil túto SRO, ale zmeny na jeho osobu a prevod tejto firmy v OR boli vykonané dňa 29.01.2009 kto má povinnosť podávať DP? JA SOM ZA TO, žE EŠTE PREDCHODCA..., ale ani pani na DÚ nevedeli povedať...., že majú moc roboty a nový konateľ bol týmto pádom vybavený, volal, tam dvom dámam.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Spoločnosť vznikla dňa 23.07.2008, deň funkcie a vznik funkcie v OR pre nového majiteľa je 29.01.2009 tak kto má podávať DP?
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

Andyke Pozri príspevok
http://www.orsr.sk/search_subjekt.asp
zadaj hľadanú firmu a keď Ti ukáže spoločnosť tak vpravo je zbierka listín

...je tá stránka funkčná, mne sa nedá otvoriť
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

AIMA Pozri príspevok
...je tá stránka funkčná, mne sa nedá otvoriť
určite je funkčná, ja som včera na nej bola
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

dara Pozri príspevok
určite je funkčná, ja som včera na nej bola
dara, skúsiš tam prosím ťa skočiť teraz, mne sa to nedarí, nieviem či som už čistá blondína, alebo je problém v spojení...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

dara Pozri príspevok
no prosím Vás, opať sa ozývam s tým istým problémom, podklady k vyplneniu DP nemám, tá dotyčná pani, ktorú som Vám spomínala z nemenovanej štátnej sféry nového konateľa odbavila, že ich nemá, v OR sú neni uložené teda v Zbierke listín čo teraz? a ešte jedna vec, prosím súrne poradiť, nový majiteľ síce kúpil túto SRO, ale zmeny na jeho osobu a prevod tejto firmy v OR boli vykonané dňa 29.01.2009 kto má povinnosť podávať DP? JA SOM ZA TO, žE EŠTE PREDCHODCA..., ale ani pani na DÚ nevedeli povedať...., že majú moc roboty a nový konateľ bol týmto pádom vybavený, volal, tam dvom dámam.
Dara dostala si na posledný deň k práci určite s poznámkou, ve´d tam nič nie je a z toho nič sa stane nočná mora.
Nakoľko určite už nestihneš nahliadnuť do výkazov na DÚ ja by som na Tvojom mieste urobila, čo Ti vyššie radila Gramatika. Z výpisu OR vidíš, či je ZI splatené alebo nie. Ak je a firma nemá účet zaúčtovala by som tieto dve operácie ZI a jeho vklad do pokladne. Také isté údaje by som dala i do predchádzajúcweho obdobia a podala nulové DP. Po DP máš čas vybaviť to na DÚ /nahliadnutie/ a prípadne podať DDP. Všetko FO vysvetli, ako aj to, že nemá uložené v Zbierke listín nič , a to podlieha osobnej pokute priamo na konateľa.Termín DP je daný a ten musíš dodržať a nič iné nevymyslíš., aspoň ušetríte pokutu za nepodanie DP. Podľa mojej mienky podáva DP súčasný konateľ, lebo predpokladám, že odkúpenie firmy je tak, že prešli na neho všetky záväzky a pohľadávky, teda aj povinnosti, takže....kd nedonútil podať vtedy starého konateľa tak...
Potom mu pokračuj v účtovníctve ako treba, alebo sa mu pekne odporúčaj. Do poznámok opíš, že firma prešla odvtedy a odvtedy na nového konateľa, akou formou a že nevyvíjala žiadnu činnosť a napíš predpoklad či bude ďalej činnosť vyvíjať a pod. Skrátka z tých 200 tis. upleť čo sa dá...
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

AIMA Pozri príspevok
Azla,
dostalo sa mi do rúk účtovníctvo priateľa, ktorému robila známa účtovníctvo ( s ktorou sa nepohodol a odmieta mu dať pre mňa z neznámeho dôvodu, účtovnú závierku za rok 2007 a výkazy FO, takže nemám konečné stavy účtov), jedná sa o jeho súkromné - teda FO a dve PO - s.r.o.-čky, v ktorých je konateľom. Mám napísať na DÚ žiadosť, alebo osobne prísť a vyžiadať,
ako to zariadiť na OR - ako to dostanem, nevyrobím problém keď budem drankať po úradoch doklady, ktroré som povinná ako účtovná jednotka mať vo svojej firme?
Ak sa doklady stratia, sú niekde ďaleko v Tramtárii a pod. jedno z riešení je získať doklady nahliadnutím do OR , alebo od správcu dane. Je to však náročnejšie na čas.

Ty, ak vieš, že doklady má minuloročná účtovníčka, tak je jednoduchšie (myslím si) dostať ich od nej ako naookolo...
Ide možno o to, či sú vysporiadané záväzky za minulé obdobia. Napriek tomu si myslím, že doklady patria majiteľovi a nemôže ich držať ako "rukojemníkov".
Ak ľudia chcú, stále sa dá nájsť spôsob a dohodnúť sa tak normalne po "človečenský".
Potrebuješ tých dokladov viacej, toto vidím ako prijateľnejšie riešenie.

Ak by to nešlo a pôjdeš napr. pýtať doklady na DÚ (môžeš mať mnoho dôvodov prečo to robíš .... napr. bývala účtovníčka je odcestovaná, sú archivované na mieste, kde sa nemôžeš dostať ....)
Zase je to len o chcení a o vzťahoch.
Niekedy zaberie milé slovo, niekedy niečo iné ....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať