Zavrieť

Porady

Sídlo spoločnosti

Prajem pekný deň,
dnes som sa dočítala o novolizácii obch. zákonníka. Podľa § 2 OZ sídlo spoločnosti - t.j. adresa sídla musí mať spoločnosť vlastnícke právo alebo užívacie právo. T.j. stačí, keď máme sídlo firmy na adrese ak s vlastníkom máme uzavretú zmluvu o nájme? Pretože ak nesplňa podmienky, ktoré som uviedla, má súd právo zrušiť spoločnosť. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Jana G. Pozri príspevok
    Prajem pekný deň,
    dnes som sa dočítala o novolizácii obch. zákonníka. Podľa § 2 OZ sídlo spoločnosti - t.j. adresa sídla musí mať spoločnosť vlastnícke právo alebo užívacie právo. T.j. stačí, keď máme sídlo firmy na adrese ak s vlastníkom máme uzavretú zmluvu o nájme? Pretože ak nesplňa podmienky, ktoré som uviedla, má súd právo zrušiť spoločnosť. Ďakujem.
    Zmluva o najme je aj pravom na uzivanie, cize by to malo byt v pohode

    opravte ma, ak som mimo

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    V týchto dňoch sme menili sídlo spoločnosti.....na živnostenskom si dožiadali dodatok, resp. doplnenie konkrétneho článku v zmluve o nájme spred 5-tich mesiacov....o text " a za účelom zriadenia sídla spoločnosti"...povedali, že sa tento údaj požaduje od 1.2.07.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.