Zavrieť

Porady

Náhrady za pracovnú pohotovosť

Potrebovala by som si ujasniť pojem, v ktorom nemám celkom jasno. Ak pracovník má pracovnú pohotovosť na pracovisku, patrí mu:

1. náhrada mzdy (hodinová sadzba * počet hodín) + 50 % príplatku
2. len 50 % príplatku * počet hodín pohotovosti

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Liptáčik Pozri príspevok
    Potrebovala by som si ujasniť pojem, v ktorom nemám celkom jasno. Ak pracovník má pracovnú pohotovosť na pracovisku, patrí mu:

    1. náhrada mzdy (hodinová sadzba * počet hodín) + 50 % príplatku
    2. len 50 % príplatku * počet hodín pohotovosti

    Pokiaľ je zamestnanec len v pohotovosti, pripravený vykonať nejakú prácu, tak dostane len 50% príplatok.
    Pokiaľ dôjde počas pracovnej pohotovosti k výkonu práce, pracovná pohotovosť sa preruší a začína práca nadčas, za ktorú mu patrí náhrada mzdy a príplatky za nadčas podľa Zákonníka práce, po skončení vykonanej práce zase začína pracovná pohotovosť.

    Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

    Liptáčik
    jankasm, ďakujem. Vychádza mi to tak, ža ak napr. jeho hodinová mzda je 100,-- Sk, za pracovnú pohotovosť dostane 50,-- Sk za hodinu. To je všetko, čo dostane za to, že strávil určitý čas na pracovisku. Verím, že som Tvoju radu porozumela správne.
    Naposledy upravil Liptáčik : 16.03.07 at 13:46

    seda je offline (nepripojený) seda

    seda
    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je určená aj maximálna výška náhrady za pracovnú pohotovosť mimo pracoviska, minimálna je 20% z minimálneho mzdového nároku za 1.stupeň náročnosti práce za 1 hod., a neviem či existuje aj nejaká maximálna. Ďakujem.

    Náhrady za pracovnú pohotovosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.