Zavrieť

Porady

Ako zaučtovať garáž do JU

Zdravím,a prosím o radu:
Som SZČO-JU a platič DPH, plánujem kúpiť od FO staršiu murovanúgaráž za 35 000,- ako ju mám správne zaučtovať?mám z nej odpočítať DPH a potom odpisovať? ( 29 412 + DPH )Dať ju priamo do výdavkov (do 30 000 ) asi nehrozí Plánujem ju zaradiť do 3 odp.skupiny položka 3-28 drobné stavby s odpisom na 12 rokov – alebo 4 skup. na 20 rokov? Robím dobre?
Vopred dík za radu !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    DPH môžeš odpočítť, iba ak máš na faktúre vyčíslenú DPH!!!
    A ak ju máš, potom je suma bez DPH nižšia ako 30tis a môžeš ju dať do nákladov priamo, eviduješ iba v majetku bez odpisovania.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    proplan 1 Pozri príspevok
    Zdravím,a prosím o radu:
    Som SZČO-JU a platič DPH, plánujem kúpiť od FO staršiu murovanúgaráž za 35 000,- ako ju mám správne zaučtovať?mám z nej odpočítať DPH a potom odpisovať? ( 29 412 + DPH )Dať ju priamo do výdavkov (do 30 000 ) asi nehrozí Plánujem ju zaradiť do 3 odp.skupiny položka 3-28 drobné stavby s odpisom na 12 rokov – alebo 4 skup. na 20 rokov? Robím dobre?
    Vopred dík za radu !
    FO ako predávajúci by musela byť platiteľ DPH...
    Na druhej strane, garáž je nehnuteľnosť a ak by aj predávajúci bol platiteľom DPH, môže využiť oslobodenie od DPH v zmysle § 38 Zákona o DPH....

    proplan 1 je offline (nepripojený) proplan 1

    proplan 1
    Díky za radu - takže bude super keď ho zlomím na 30 000 a môžem to dať priamo do výdavkov ???bez odpisovania !!! To by bolo OK.
    Monika Kováčová
    proplan 1 Pozri príspevok
    Díky za radu - takže bude super keď ho zlomím na 30 000 a môžem to dať priamo do výdavkov ???bez odpisovania !!! To by bolo OK.
    29.999,- Sk

    Ako zaučtovať garáž do JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.